XT 600 Z Tenere 1VJ / VK

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w XT
Awatar użytkownika
Baca84
Lubiący błoto
Posty: 26
Rejestracja: 26 lut 2014, 20:42
Motocykl: XT 600Z tenere 1VJ, KTM 450 EXC

XT 600 Z Tenere 1VJ / VK

Post autor: Baca84 »

Witam.Czy ktos moze wie gdzie lub na czym jest dlawiona wersja 1VK ?? Gazniki juz odpadly bo wymienilem od 3AJ.W 1VK sa mniejsze dysze.A moto dalej wydaje mi sie ospale.Ktos przerabial taki temat??
Witam.Potrzebuje filtra powietrza do 1vj ,a widzialem ze na Twojej stronie jest niedostepny.
mallory

Re: XT 600 Z Tenere 1VJ / VK

Post autor: mallory »

Ja mam 1VK - gaźnik był zepsuty jak kupiłem, ale udało się kupić nowy gaźnik - nówka yamaha z pudełka na olx za 370 pln tyle, że dysze nie tenerowe - były mniejsze, wstawiałem 145/125 czyli jak powinna mieć 1VJ i odpowiednie iglice do tego i 140 km/h jedzie i zbiera się dobrze.
Jak masz gaźnik z 3aj to powinieneś mieć: 160/ 118iglice i ich zapięcia takie jak tu https://www.docdroid.net/3OhvDgb/mainte ... models.pdf

Ważna jest regulacja gaźnika, bardzo ważna, a jak się już uda to nie grzebać!!!:::)))

Gdzieś jeszcze czytałem o dławieniu przez moduł, ale już dokładnie nie pamiętam, chodziło o to że wykrywa na jakim biegu jedziesz i na piątce ograniczał zapłon czy cuś.... coś mi tak świta... głowy nie dam...zresztą w tej dyskusji nikt też chyba wniosków 100% nie wysnuł... - z pamięci piszę, może coś Cię nakieruje... wybacz jeżeli wprowadzę w błąd.
EDIT - szukam i googluję za tym co napisałem i nie mogę znalaźć... ale coś tam wiem, że czytałem - a może bzdury może inny motor .... nie chcę kasować tego bo nuż coś jest na rzeczy także w tenerze???
Awatar użytkownika
Baca84
Lubiący błoto
Posty: 26
Rejestracja: 26 lut 2014, 20:42
Motocykl: XT 600Z tenere 1VJ, KTM 450 EXC

Re: XT 600 Z Tenere 1VJ / VK

Post autor: Baca84 »

Gaznik jest ustawiony.Zmienilem jeszcze filtr powietrza tzn.wywalilem te krocce ssace z nad glowicy zaslepilem i wstawilem wlot taki jak jest w 3 AJ ale musialem go powiekszyc bo ewidentnie brakowalo powietrza.Zrobilem jeszcze dodatkowe wloty powietrza na gornej obudowie filtra przy glowce ramy i zdecydowanie jest lepiej.Zastanawiam sie czy nie powrocic do pierwotnej wersji z wlotami na dole przy glowicy.Slyszalem jeszcze ze w kolektorach wydechowych sa jakies zwezki
Witam.Potrzebuje filtra powietrza do 1vj ,a widzialem ze na Twojej stronie jest niedostepny.
Lipens_pl
Lubiący błoto
Posty: 34
Rejestracja: 29 sie 2013, 06:53
Motocykl: Honda NX 650,XT 600 2kf,Xt 600 43f,WSK,
Lokalizacja: Piaski

Re: XT 600 Z Tenere 1VJ / VK

Post autor: Lipens_pl »

Witam moje 2kf było zdławione i miałem trzy blokady,jedna na w gaźniku drugą była kryza między kruccem a głowicą przy gaźniku podciśnieniowym a trzecia to tłumik, zastanawiam się nad czwartą czyli impulsatorem nie wiem czy był niesprawny bo się zepsuł czy to była jedna z blokad
Awatar użytkownika
Baca84
Lubiący błoto
Posty: 26
Rejestracja: 26 lut 2014, 20:42
Motocykl: XT 600Z tenere 1VJ, KTM 450 EXC

Re: XT 600 Z Tenere 1VJ / VK

Post autor: Baca84 »

jak wygladala ta blokada miedzy kroccem a gaznikiem?? cos jak zwezka??
Witam.Potrzebuje filtra powietrza do 1vj ,a widzialem ze na Twojej stronie jest niedostepny.
mallory

Re: XT 600 Z Tenere 1VJ / VK

Post autor: mallory »

Nie 1vj i nie yamaha ale w afryce niektóre zdławienia też polegały na zwężce krućców - mam były metalowe pierścienie zatopione w gumie krućców... inną metodą dławienia były "ubogie" wałki rozrządu... - sorry za wrzucanie innych moto, ale co tam...

Co do braku powietrza przy przerobieniu airboxa to w 3aj wcale wlot nie jest duży. Oryginał 3aj wygląda tak:
Obrazek
Lipens_pl
Lubiący błoto
Posty: 34
Rejestracja: 29 sie 2013, 06:53
Motocykl: Honda NX 650,XT 600 2kf,Xt 600 43f,WSK,
Lokalizacja: Piaski

Re: XT 600 Z Tenere 1VJ / VK

Post autor: Lipens_pl »

Nie między kruccem a gaźnikiem tylko między kruccem a głowicą.jest blacha która zmniejsza przepływ powietrza jak jest to napewno zauważysz tylko musisz gaźniki wyjąć iglica jest na podciśnieniowym przeregulowana
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: XT 600 Z Tenere 1VJ / VK

Post autor: Gacek »

Lipens_pl pisze:Nie między kruccem a gaźnikiem tylko między kruccem a głowicą.jest blacha która zmniejsza przepływ powietrza jak jest to napewno zauważysz tylko musisz gaźniki wyjąć iglica jest na podciśnieniowym przeregulowana
Tak czytam sobie i się zastanawiam o czym piszesz :mrgreen: mozesz fotkę zapodać tego ustrojstwa ? bo moze piszesz o mech. przysłonie która jest normą w tych gaźnikach :roll: .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Lipens_pl
Lubiący błoto
Posty: 34
Rejestracja: 29 sie 2013, 06:53
Motocykl: Honda NX 650,XT 600 2kf,Xt 600 43f,WSK,
Lokalizacja: Piaski

Re: XT 600 Z Tenere 1VJ / VK

Post autor: Lipens_pl »

Nie piszę o gaźniku i mechanicznej przepustnicy tylko piszę o blaszce wyciętej na kształt płaszczyzny między głowicą a krućcem z otworem ok.12mm
Awatar użytkownika
Baca84
Lubiący błoto
Posty: 26
Rejestracja: 26 lut 2014, 20:42
Motocykl: XT 600Z tenere 1VJ, KTM 450 EXC

Re: XT 600 Z Tenere 1VJ / VK

Post autor: Baca84 »

Mallory i wez mi wytlumacz.Identyczny wlot od 3 AJ zalozylem do swojej 1VJ i co brakowalo powietrza musialem wywalic ten gumowy wlot i powiekszyc w tym miescu otwor na jeszcze wiekszy i zalaozyc taka metalowa siatke co by nic tam nie wpadlo :).czemu 3 AJ chodzi na takim wlocie powietrza a 1 VJ nie bedzie???
Witam.Potrzebuje filtra powietrza do 1vj ,a widzialem ze na Twojej stronie jest niedostepny.
ODPOWIEDZ