Xt350 działa lepiej bez filtra powietrza

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w XT
ODPOWIEDZ
meter30
Lubiący błoto
Posty: 32
Rejestracja: 24 wrz 2016, 13:24
Motocykl: XT 350 1986r

Xt350 działa lepiej bez filtra powietrza

Post autor: meter30 »

Wreszcie zrobiłem moja 350tke. Przeszła mini remont- honowanie cylindra, płaszczyzna górnej powierzchni, planowanie głowicy, nowe pierścienie i płytki zaworowe oraz swieca. Złożona, jezdzi, odpala dużo lepiej niż przed tymi zabiegami- stała 2 dni i odpaliła z pierwszego kopa. Ładnie się zbiera do 6 tys obrotow, ale w zakresie 6-8tys trochę przerwie, brakuje dynamiki. Z ciekawości wyjąłem filtr powietrza- zupełnie inny motor, normalnie szatan, pięknie gna w pełnym zakresie. Wyprałem filtr w benzynie ( a raczej gąbkę, bo takie coś mam w miejscu filtra), jest lepiej, ale nie tak jak bez niego. Świeca jest okopcona na czarno.
I teraz pytanie- czy mam niewłaściwy filtr-gąbkę, czy takie są standardem w tym moto? Czy mam kombinować w gaźniku z dawką paliwa?
Kalefiks
Lubiący błoto
Posty: 56
Rejestracja: 18 wrz 2016, 20:25
Motocykl: Yamaha xt 350 55v

Re: Xt350 działa lepiej bez filtra powietrza

Post autor: Kalefiks »

Poradziłeś sobie z problemem ? Też mam czarną świece (za bogata dawka) i kombinuje z gaźnikiem narazie z małym skutkiem
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Xt350 działa lepiej bez filtra powietrza

Post autor: Gacek »

Panowie moze spójrzcie na temat od innej strony ;) .
Cykl pracy silnika zaczyna się od wydechu konczy gaxnikiem .Wszystko powinno być adekwatnie zestrojone co prawda uzywam 600 ale yamaha w moim odczuciu nie powala jakąś dokładnoscią dopracowania ukł wydechowego i ssacego :P .
Sam w swojej 600 zauwazam dziwne zjawiska i patenty jakie opusciły fabrykę :lol: .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
ODPOWIEDZ