Brak ładowania winny spalony moduł zapłonu?

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w XT
ODPOWIEDZ
batonik
Czyścioch
Posty: 3
Rejestracja: 27 lip 2016, 18:18
Motocykl: BMW R 1150 RT / Yamaha 600 3TB '93

Brak ładowania winny spalony moduł zapłonu?

Post autor: batonik »

Cześć, mam problem otóż nie mam ładowania, było i się ... Początkowo myślałem, że akumulator wysiadł, bo ładowanie było, ale później znowu to samo i okazało się, że jednak ładowania nie ma. Wczoraj się zabrałem za to i moim oczom ukazał się taki widok:

https://photos.app.goo.gl/16axOQ4OSovZkyhG3

Motor pali, wszystko się świeci tak jak powinno ale nie dochodzi prąd z alternatora na akumulator i ciągnie bez ładowania z samego akumulatora, po kablu z alternatora idzie prąd 28V, czyli alternator jest OK.

Co radzicie :niewiem:
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Brak ładowania winny spalony moduł zapłonu?

Post autor: Gacek »

Witam
niezle usmazone sprawy - ja nie jestem w pełni kompetentny aby ci udzielić rady jednak z ciekawosci zapytam ? jak odepniesz np aku od instalacji moto ci pali ? .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
batonik
Czyścioch
Posty: 3
Rejestracja: 27 lip 2016, 18:18
Motocykl: BMW R 1150 RT / Yamaha 600 3TB '93

Re: Brak ładowania winny spalony moduł zapłonu?

Post autor: batonik »

Okazało się, że moduł zapłonu był spalony i kable przy nim już prawie się kruszyły - co było widać na załączonym obrazku, ale jakoś to wszystko działało. Później dowiedziałem się, że jednak moduł zapłonowy nie ma w sobie regulatora napięcia, a jest on pod zadupkiem. I tam jeden z pinów był wtopiony w kostkę, zmieniłem kostkę posprawdzałem kable i śmigało.

Co dziwne moduł zapłonowy był z 2KF, mimo tego, że ja mam 3TB, to że ktoś grzebał wcześniej to wiadomo, ale czy korzystano z wersji 2KF do 3TB?
Awatar użytkownika
hondzior
Po kostki w błocie
Posty: 110
Rejestracja: 07 sie 2015, 19:16
Motocykl: yamaha xt600 2KF
Lokalizacja: Mordor

Re: Brak ładowania winny spalony moduł zapłonu?

Post autor: hondzior »

Raczej chyba nie korzystano. Może jakiś magik się dorwał i taki wsadził. Ale po twoich forach widać że chyba z napięciem jest coś nie ta, skoro tak przyjarało. A motor dobrze jeździ nie dławi się?
ODPOWIEDZ