Yamaha xt350 gaśnie (filmik) po remoncie

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w XT
ODPOWIEDZ
Kalefiks
Lubiący błoto
Posty: 56
Rejestracja: 18 wrz 2016, 20:25
Motocykl: Yamaha xt 350 55v

Yamaha xt350 gaśnie (filmik) po remoncie

Post autor: Kalefiks »

Panowie pomocy bo już ten japoński wynalazek zaczyna mi grać na nerwach. Moto odpala tylko i wyłącznie z pychu, a jak odpali to na moment i sam gaśnie. Zepsuł mi się moduł CDI więc dałem chiński z regulacją, lecz niewiem czy tu przyczyna. Gaźnik co jakiś czas wypuszcza rurką odpływową troszkę paliwa, jakby pozbywał się nadmiaru. Co się reguluje w tym gaźniku oprócz tej śrubki od spodu w lewej gardzieli (nie podcisnieniowej) jak to możliwe że po generalnym remoncie motocykl odpala tylko od pychu ? A zapomniałem dodać że strzela w noge przy kopaniu. Oceńcie też pracę silnika
https://drive.google.com/file/d/1Vyc9B7 ... p=drivesdk
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Yamaha xt350 gaśnie (filmik) po remoncie

Post autor: Gacek »

Z opisu jaki zamiesciłeś i filmiku brakuje ci niskich obrotów - wszystko moim zdaniem wskazuje ze zapłon ci coś szwankuje na niskich obrotach :roll: .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Kalefiks
Lubiący błoto
Posty: 56
Rejestracja: 18 wrz 2016, 20:25
Motocykl: Yamaha xt 350 55v

Re: Yamaha xt350 gaśnie (filmik) po remoncie

Post autor: Kalefiks »

Zapłon ? mam moduł CDI z chińskiego skutera 4t ale tu są tacy którzy jeżdżą na takich i nic nie jest. Zauważyłem że da się nieco ruszać impulsatorem po odkręceniu przy kole magnesowym bo nic innego mi nie przychodzi do głowy. Na kole magnesowym są takie dwa wypusty, jeden dłuższy drugi krótszy. Przy którym impulsator ma się spotykać w GMP ?
Kalefiks
Lubiący błoto
Posty: 56
Rejestracja: 18 wrz 2016, 20:25
Motocykl: Yamaha xt 350 55v

Re: Yamaha xt350 gaśnie (filmik) po remoncie

Post autor: Kalefiks »

Odkopuje nieco temat, sprawa wygląda następująco. Kupiłem lampę stroboskopową i rzeczywiście zapłon był przestawiony. Po zdjęciu pokrywy zaworów okazało się że łańcuszek przeskoczył. Wniosek - nigdy nie odpalać moto z pychu nie wiedząc jaki jest stan łańcucha rozrządu. Moduł CDI był też do d#py (ten z niby z ustawianym kątem zapłonu) dałem inny chiński (pomarańczowa obudowa) ale ten już jest dobry. Odpalił, pochodził i po kilku minutach zgasł, więc została mi regulacja gaźnika
ODPOWIEDZ