XT 600 3TB 98r - Wyciek oleju.

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w XT
ODPOWIEDZ
xelist
Lubiący błoto
Posty: 42
Rejestracja: 17 cze 2016, 18:55
Motocykl: Yamaha XT 600 3TB 98r

XT 600 3TB 98r - Wyciek oleju.

Post autor: xelist »

Cześć, tak jak w temacie, z lewej strony silnika pojawił się wyciek, co robić, czy wymiana uszczelki alternatora wystarczy, czy nie tutaj leży problem ? Załączam filmik.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=bZK8b_-y5CE[/youtube]

Do tego wyciek spad pokrywy filtra oleju.

Obrazek
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: XT 600 3TB 98r - Wyciek oleju.

Post autor: Gacek »

Witam
z tego co zamiesciłeś - na co wskazujesz w poscie to pocenie a nie wyciek :roll: .
Ja w swoim np nie mam farby na piecu i tez mi się na przestrzeni czasu pokazują podobne osady :? .
Jak ci nie ubywa drastycznie oliwy to olej to ;) .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
xelist
Lubiący błoto
Posty: 42
Rejestracja: 17 cze 2016, 18:55
Motocykl: Yamaha XT 600 3TB 98r

Re: XT 600 3TB 98r - Wyciek oleju.

Post autor: xelist »

Motocykl stał teraz miesiąc czasu, te pocenie pojawiło się miesiąc temu po dłuższej jeździe (60km), teraz dla bezpieczeństwa sprawdziłem stan oleju, i bagnet jest suchy... motocykl jakoś specjalnie nie kopci, pod silnikiem nie ma śladów żeby kapało, będę zabierał się za wymianę oleju i chyba wolałbym wymienić te uszczelki z których się poci i sprawdzić czy olej będzie dalej ubywał. ( tylko jakie uszczelki wymienić ? od pokrywy filtra oleju, od alternatora, a te miejsce po prawej stronie od alternatora, co to jest ? )
Awatar użytkownika
glina
Po ośki w błocie
Posty: 629
Rejestracja: 07 lut 2014, 12:10
Motocykl: była : TT600E 1998
jest : DRZ400E 2002
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: XT 600 3TB 98r - Wyciek oleju.

Post autor: glina »

Przerabiałem ostatnio delikatny wyciek z pod pokrywy filtra oleju. Wystarczyło delikatnie spolerować wodnym papierem krawędzie, w których przylega gumowa uszczelka od pokrywy. Złożyłem, skręciłem odpowiednim momentem i jest git. Z uszczelka od pokrywy alternatora może być gorzej, bo prawdopodobnie się rozpadnie (papierowa) i będziesz musiał ją wymienić.
ODPOWIEDZ