szlif cylindra

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w XT
ODPOWIEDZ
miti126p
Lubiący błoto
Posty: 33
Rejestracja: 07 cze 2018, 20:27
Motocykl: xt 350

szlif cylindra

Post autor: miti126p »

witam kupiłem tłok nadwymiarowy o rozmiarze 87,43 oznaczenie to D150 moje pytanie brzmi na jaki wymiar robić cylinder jaki ma być luz montażowy tłoka tak żeby przerwa na pierścieniach była odpowiednia ? i jaka ta przerwa ma być ?
z góry dziękuje i proszę o szybką odpowiedź
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: szlif cylindra

Post autor: Gacek »

Mozna zapytać ?
Sam szlifujesz cylinder ? czy oddajesz go obrubce w jakimś zakładzie ?
Manual okresla dla ori tłoków pasowania cyl - tłok :idea: .
W innym przypadku pasowania producenta tłoka .Gen jak zlecasz to komuś to i tak zrobi ci to jak mu wyjdzie :P seta w lewo seta w prawo masz czym to zweryfikowac ?
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
miti126p
Lubiący błoto
Posty: 33
Rejestracja: 07 cze 2018, 20:27
Motocykl: xt 350

Re: szlif cylindra

Post autor: miti126p »

tak sam robię szlif tylko nie wiem na ile zrobić cylinder na opakowaniu luz montarzowy tłoka to 0,07 mm. jeśli dobrze rozumiem to finalni po obrubce cyl ma mieć 87,50 ?
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: szlif cylindra

Post autor: Gacek »

Chory klimat zapodajesz w moim odczuciu kolego :facepalm: .
Jak jesteś tak rozogarniety to wrzuć do garnka z oliwa tłok i cylek po nagrzaniu poczyń pomiary w zakresie 30 -110 stopni wyjdą ci przy pomiarach pasowania jakie wystepują na podzespołach w adekwatnych temp. ;) .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
miti126p
Lubiący błoto
Posty: 33
Rejestracja: 07 cze 2018, 20:27
Motocykl: xt 350

Re: szlif cylindra

Post autor: miti126p »

ale na opakowaniu tłoka jest podana jego średnica i jest podany luz montażowy wiec po co mam kombinować skoro producent podał luz montażowy i raczej nie bez powodu napisał 0,07 pewnie uwzględnił on rozszerzenie tłoka pod temperaturą
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: szlif cylindra

Post autor: Gacek »

Niczego ci nie sugeruje - skoro sam robisz szlif to zapewnie posiadasz równierz adekwatny zestaw narzedzi pomiarowych :| .Mnie lat temu dziesiatki starszy sasiad przekazał taki myk nie kazdy posiada mikromierz o srednicówce nie bedę wspominał :) .Dla weryfikacji pasowań montujesz tloka w cylinder wsadzasz do garnka wypełninego oliwą i grzejesz wprowadzasz w to temp. - jak ci cylek złapie tłoka to wiesz co dalej z tym robić i w tym momencie jesteś do przodu ;) .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
86matusz
Lubiący błoto
Posty: 73
Rejestracja: 05 lis 2016, 19:45
Motocykl: FZ 750 XJ 550 XT 600 43f

Re: szlif cylindra

Post autor: 86matusz »

Do tego makaron koniecznie swiderki
miti126p
Lubiący błoto
Posty: 33
Rejestracja: 07 cze 2018, 20:27
Motocykl: xt 350

Re: szlif cylindra

Post autor: miti126p »

posiadam dokładny sprzęt do pomiarów mikrometry średnicówki na codzień jestem tokarzem
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: szlif cylindra

Post autor: Gacek »

miti126p pisze:posiadam dokładny sprzęt do pomiarów mikrometry średnicówki na codzień jestem tokarzem
To zapewne jesteś swiadomy ze pomiary czynisz - nazwijmy to punktowo co ma się nijak do płaszczyzn itp itd :) .
Pytasz o banalne sprawy typu pasowania ? (to typowa matematyka i zadnej filozofi nie powinno w tym być po za umiejetnoscią dodawania itp ,itd ) - taki gosć typu 86matusz zgasił "makaronem" typu swiderki :P prymitywny sposób weryfikacji podzespołow :? - zapewne ma własne skuteczniejsze metody wyrobione na swoim doswiadczeniu itp itd :P .
Ja całe zycie gotowałem tłoki w oliwie w celu weryfikacji :| - popros kolegę niech cię wprowdzi w swoje arkana sztuki weryfikacji tego co kupujesz i za co płacisz :idea: .
Jesteś fachmanem w swoim fachu "tokarzem " posiadasz adekwatny zestaw narzedzi pomiarowych ,ja miał bym inne dylematy na twoim miejscu :P .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
ODPOWIEDZ