Wypalone gniazda zaworowe

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w XT
ODPOWIEDZ
fryzjer

Wypalone gniazda zaworowe

Post autor: fryzjer »

Pytanie.Czy do wypalania gniazd zaworowych może przyczynić się współczesna benzyna bezołowiowa?.Tak sobie myślałem i wydumałem,że sinik XT został zaprojektowany w czasach kiedy istniała benzyna ołowiowa. Ostatnio widziałem na CPN dodatek do benzyny bezołowiowej czyli do silników starszej konstrukcji ,bez utwardzonych gniazd zaworowych. Pytanie.Czy silnik XT jest zaprojektowany pod benzynę bezołowiową,? :niewiem:
Awatar użytkownika
Tygrys
Po kostki w błocie
Posty: 468
Rejestracja: 07 cze 2017, 13:49
Motocykl: Był tt600 s 4GV jest xr600

Re: Wypalone gniazda zaworowe

Post autor: Tygrys »

Jest na Pb - na świecie była szybciej zresztą w czasie produkcji byłby zmodernizowany jak np Pf-126 jeździłem śr z 82 i gpz z 84 i nic się nie działo.
fryzjer

Re: Wypalone gniazda zaworowe

Post autor: fryzjer »

Tygrys dobrze rozumuję,że konstruktor zmodernizował głowicę w nowszych XT pod kątem benzyny bezołowiowej :?: Ja w swoim 2KF mam głowicę z oznaczeniem 2KF.Ta głowica była montowana we wszystkich XT 600 od modelu 2KF do końca produkcji XT.Dodatkowo we wszystkich TT600 od modelu 59X była głowica z oznaczeniem 2KF,więc by wychodziło,że może już mieć zmodyfikowane gniazda zaworowe pod bez ołowiową. Teoretycznie wychodzi ,że głowice z oznaczeniem 34L,mogą być nie przystosowane pod benzynę bez ołowiową. Dobrze kombinuję :niewiem: :?:
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Wypalone gniazda zaworowe

Post autor: Gacek »

Fryzjer zapytam ? uległy wypaleniu gniazda zaworowe w twoim xt czy "siejesz "że tak się wyrazę przedwczesną panikę ?.
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
fryzjer

Re: Wypalone gniazda zaworowe

Post autor: fryzjer »

Gacek pisze:Fryzjer zapytam ? uległy wypaleniu gniazda zaworowe w twoim xt czy "siejesz "że tak się wyrazę przedwczesną panikę ?.
Pisałem w którymś z wcześniejszych postów o kopceniu zimnego silnika w moim moto.Podejrzewałem wypalone gniazda zaworowe.Tylko tak gdybałem,bo na dzień dzisiejszy ani nie mam czasu ani ,że tak powiem ochoty na ''rozkręcanie głowicy'' w celu weryfikacji tych gniazd.Ogólnie wszystko wróciło do normy i moto przestało dymić.W sumie to nie mam pojęcia dlaczego tak się stało. Na dzień dzisiejszy mogę tylko się domyślać.Jedyna zmiana w eksploatacji jako mi przychodzi do głowy,która mogła spowodować to dymienie,to nasączenie filtra powietrza. Z braku preparatów do tego przeznaczonych zastosowałem olej do 2T,a konkretnie taki do mieszanki do pił łańcuchowych Makita. :oops: Ogólnie zapobiegawczo zaopatrzyłem się na CPN w dodatek do bezołowiowej benzyny.Wolę ''dmuchać na zimne '',tym bardziej,że taki dodatek raczej nie zaszkodzi silnikowi
fryzjer

Re: Wypalone gniazda zaworowe

Post autor: fryzjer »

Chyba wcześniejszy post pisałem po kilku :browar: Z tym dymieniem to oczywiście mi chodziło o zużyte uszczelniacze zaworowe ,a nie o wypalone gniazda zaworowe :oops: A wątek o wypalonych gniazdach zaworowych, to założyłem bardziej prewencyjnie // zapobiegawczo
ODPOWIEDZ