Yamaha XT600 głowica

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w XT
ODPOWIEDZ
dawidek043
Czyścioch
Posty: 10
Rejestracja: 08 wrz 2018, 18:59
Motocykl: Yamaha xt 600

Yamaha XT600 głowica

Post autor: dawidek043 »

Witam, mam taki problem, a mianowicie wytartą głowicę(miejsca panewkowe) ma ktoś jakiś patent na to? bo w sumie ja mam i mogę się nim z wami podzielić. Chodzi o to że jeżeli wałek jest nierówny(w moim przypadku -10 setek między końcami. Więc zaczynamy, potrzebujemy wałka(oczywiście przetoczony idealnie na wymiar -kilka setek(zależy od stanu głowicy) i lecimy drobnym papierkiem, niwelujemy próg( oczywiście najpierw musimy skręcić nasadę wraz z głowicą do kupy) ja dodatkowo podkładam kartkę zamiast uszczelki, bo ma 10setek grubości, później musimy zeszlifować tak, aby wałek kręcił się luźno, ale nie klekotał. W skrócie moja myśl która przyszła dzisiaj w nocy i to się uda, ponieważ wczoraj była pierwsza próba regeneracji rozwiertakiem skrętnym z prowadzeniem, ale jest taki problem, że prowadzenie jest zbyt długie i ostatniej panewki nie ruszy, tylko porysuje(można by uciąć rozwiertak...) to ostateczność. Macie swoje dzikie patenty? W sumie jak wszystko cacy się uda, podam kontakt i będę w stanie regenerować takie ustrojstwa, oczywiście po wcześniejszych oględzinach. Unikać punktowanych głowic! :D Byłem oglądałem 2 i wszystkie katastrofa, piszą stan idealny gotów do montażu... spoko, ale po napunktowaniu materiał się podniesie... na jak długo? nie wiem nei zamierzam sprawdzać.
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Yamaha XT600 głowica

Post autor: Gacek »

Powiem ci tyle do tematu - zyjemy w Polsce istniją technologie które na spokojnie rozwiazały by załatwiły by twoje potrzeby i innych - jednak nas " slimaków " jednostkowych nikt nie potraktuje powaznie :P .
Czytałem twój post parokrotnie ciezko mi odczytac twoje intencje (a raczej poczuc to o vczym piszesz ) :roll: .
Ja jestem podstawowym idiotą który czesto nie rozumie i nastepnie pyta jak czegos nie czuje :? co ty chcesz toczyc ? wałek rozrzadu ?wybacz nic nie kumam :mrgreen:
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
dawidek043
Czyścioch
Posty: 10
Rejestracja: 08 wrz 2018, 18:59
Motocykl: Yamaha xt 600

Re: Yamaha XT600 głowica

Post autor: dawidek043 »

Nie kolego, napisałem to szybko i byle jak, średnica walka rozrządu wynosi 23mm, więc potrzebujemy coś na wzór, a z tego względu, że mam to na czym zrobić, wykonałem sobie taki.po co? Po to że po rozszlifowaniu otworu, który powstaje po skręcenie dwóch części do kupy, możemy go skontrolować bez konieczności rozkrecania(ja wykonałem dwa takie walki jeden ma średnicę 22.85, a drugi idealnie 23)z tego względu, że między końcami "walka rozrządu" mam 10 setek na -. Ogółem i tak szukam drugiej sprawnej głowicy, ale ciężko jest coś znaleźć sensownego, jak się trafi to zdekompletowane, albo złom... Macie jakiś ciekawszy patent na to? Bo w sumie innego rozwiązania nie widzę, a w sumie wziąłem się za to na poważnie i jest to do zrobienia. Dodam zdjęcia jak to wyszło.
dawidek043
Czyścioch
Posty: 10
Rejestracja: 08 wrz 2018, 18:59
Motocykl: Yamaha xt 600

Re: Yamaha XT600 głowica

Post autor: dawidek043 »

Głowica zregenerowana, ale nie mogę dodać zdjęć.
Awatar użytkownika
terenowiecc
Administrator
Posty: 1734
Rejestracja: 24 gru 2009, 10:19
Motocykl: LC4
Lokalizacja: LCH

Re: Yamaha XT600 głowica

Post autor: terenowiecc »

Hej,

odnośnie dodatnia fotek, to zerknij tutaj:
viewtopic.php?f=42&t=2021

Do którego modelu XT potrzebujesz tej głowicy, który rocznik?
dawidek043
Czyścioch
Posty: 10
Rejestracja: 08 wrz 2018, 18:59
Motocykl: Yamaha xt 600

Re: Yamaha XT600 głowica

Post autor: dawidek043 »

2kf xt600 89rok
Awatar użytkownika
terenowiecc
Administrator
Posty: 1734
Rejestracja: 24 gru 2009, 10:19
Motocykl: LC4
Lokalizacja: LCH

Re: Yamaha XT600 głowica

Post autor: terenowiecc »

Mam taką głowice, jakby Ciebie interesowała, to odezwij się na PW. Jestem z lubelszczyzny.
dawidek043
Czyścioch
Posty: 10
Rejestracja: 08 wrz 2018, 18:59
Motocykl: Yamaha xt 600

Re: Yamaha XT600 głowica

Post autor: dawidek043 »

Chłopaki, koniec już bliski <3 miałem poważne opóźnienia(wypadek losowy). Silnik w ramie, zostało tylko samej dlubaniny i poprawiania, jak to w 30letnim szatnie. Powiem w skrócie, glowica w ostatnim etapie została idealnie przygotowana pod wałek rozrządu
(każde miejsce panewkowe indywidualnie pod wymiar walka). Ogółem jestem bardzo dobrej myśli, bo nie sądziłem, że pierwsza wyjdzie tak IDEALNIE. No ogółem w tym roku raczej nie dotrę fury, ale OBIECUJĘ, że po odpaleniu dodam link do filmu i fotki z efektu mojej nierównej walki. Ogółem byłem w szoku, że przez tyle lat różni chalupnicy lepili tą maszynę, nie koniecznie tak jak powinno być, a ona mimo wszystko hasala do końca :) Podeślij ktoś, zdj gaźnika z każdej strony, tylko zamontowanego i w miarę możliwości żeby było widoczne, jak u was idą linki, bo mam wrażenie, że i tutaj jakiś rzemieślnik coś tuningowal, a ja remontujac ten moto dąże do stanu fabrycznego maksymalnie jak się da :) A i jakbym dostał zdjęcie przewodów, które gdzie były przykrecone do silnika to bym był bardzo wdzięczny(zapomniałem robić zdj) oznaczenie 2kf 88rok.
ODPOWIEDZ