Yamaha xt 600 brak iskry

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w XT
polaczek
Czyścioch
Posty: 9
Rejestracja: 25 wrz 2018, 13:56
Motocykl: Yamaha xt 600 43F

Yamaha xt 600 brak iskry

Post autor: polaczek »

Witam. Na forum jestem nowy proszę o wyrozumiałość. Problem z moją szejsetką polega na braku iskry znikła nagle podczas jazdy. A węc powiem co sprawdziłem i na czym stanąłem ; świeca sprawdzona, cewka zapłonowa również na innym sprawnym moto, moduł zapłonowy terz podmieniałem na inny aczkolwiek tego nowo na bytego nie jeste pewien na sto procent, dodam że, jest identyczny jak ten mój stary part number się zgadza i wgl. stator wymieniłem takrze na inny aczkolwiek jego terz nie jeste pewien impulsator nie był zamieniany bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuje.
fryzjer

Re: Yamaha xt 600 brak iskry

Post autor: fryzjer »

Obejrzyj dokładnie okolice konektorów przewodów dochodzących do cewki.Może ,któryś z nich się ułamał , ukruszył ,ewentualnie zaśniedział i nie łączy.
Awatar użytkownika
Tygrys
Po kostki w błocie
Posty: 468
Rejestracja: 07 cze 2017, 13:49
Motocykl: Był tt600 s 4GV jest xr600

Re: Yamaha xt 600 brak iskry

Post autor: Tygrys »

A może któryś z czujników nóżki luzu się zbiesil?
polaczek
Czyścioch
Posty: 9
Rejestracja: 25 wrz 2018, 13:56
Motocykl: Yamaha xt 600 43F

Re: Yamaha xt 600 brak iskry

Post autor: polaczek »

Czujnik nóżki wytrzucilem cała instalacje elektryczna zostały tylko 7 kabli wychodzących z pod dekla 2 z nich dochodzą do regulatora napięcia a pięć idzie do modułu zapłonowego no i potem z modulu wychodzi 5 kabli czerwony i czarny idzie do cewki zaplonowej a reszta wisi dodam że mam akumulator i od aku idą kable do światła i gdy kopie n tor to lampa mruga czyli ladowanie jest proszę o pomoc bo pojeździć by pasowało jeszcze w tym sezonie
polaczek
Czyścioch
Posty: 9
Rejestracja: 25 wrz 2018, 13:56
Motocykl: Yamaha xt 600 43F

Re: Yamaha xt 600 brak iskry

Post autor: polaczek »

Okolice konektorów sprawdzone i są ok.
fryzjer

Re: Yamaha xt 600 brak iskry

Post autor: fryzjer »

polaczek pisze:Czujnik nóżki wytrzucilem cała instalacje elektryczna zostały tylko 7 kabli wychodzących z pod dekla 2 z nich dochodzą do regulatora napięcia a pięć idzie do modułu zapłonowego no i potem z modulu wychodzi 5 kabli czerwony i czarny idzie do cewki zaplonowej a reszta wisi dodam że mam akumulator i od aku idą kable do światła i gdy kopie n tor to lampa mruga czyli ladowanie jest proszę o pomoc bo pojeździć by pasowało jeszcze w tym sezonie

Jak eliminowałeś ten czujnik stopki to musiałeś zmostkować te dwa przewody,które dochodzą do tego czujnika.Sprawdź,czy coś się nie rozłączyło.Od akumulatora,to przewody idą najpierw do stacyjki,i od stacyjki na resztę odbiorników ;)
Masz schemat instalacji do Swojego moto?
polaczek
Czyścioch
Posty: 9
Rejestracja: 25 wrz 2018, 13:56
Motocykl: Yamaha xt 600 43F

Re: Yamaha xt 600 brak iskry

Post autor: polaczek »

Witam. Jak już wspomniałem wyrzuciłem całą instalacje wraz ze stacyjką czujnik stopki także zostało tylko to co opisałem powyżej.
moskit122
Lubiący błoto
Posty: 61
Rejestracja: 25 wrz 2015, 07:14
Motocykl: XT600 43F

Re: Yamaha xt 600 brak iskry

Post autor: moskit122 »

To zacznij od początku, połowę części sprawdziłeś ale nie jesteś pewien... to jak? sprawdziłeś czy nie? miernik w dłoń a najlepiej oscyloskop i sprawdzasz czy impulsator daje sygnał, dalej czy sygnał dociera do modułu, dalej czy moduł kluczuje ( można zastąpić cewkę żarówką) i już masz jakieś konkretne odpowiedzi.
polaczek
Czyścioch
Posty: 9
Rejestracja: 25 wrz 2018, 13:56
Motocykl: Yamaha xt 600 43F

Re: Yamaha xt 600 brak iskry

Post autor: polaczek »

Dziękuje jak tylko znajdę czas to biorę się do pracy.
polaczek
Czyścioch
Posty: 9
Rejestracja: 25 wrz 2018, 13:56
Motocykl: Yamaha xt 600 43F

Re: Yamaha xt 600 brak iskry

Post autor: polaczek »

Z modułu zapłonowego nie wychodzi żaden prąd
ODPOWIEDZ