Przekaźnik???

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w XT
ODPOWIEDZ
lako
Lubiący błoto
Posty: 36
Rejestracja: 23 kwie 2018, 18:03
Motocykl: Yamaha XT 600 3TB

Przekaźnik???

Post autor: lako »

Dzień dobry, opiszę historię problemu, mianowicie miałem akumulator na padnięciu, chciałem odpalić, normalnie rozrusznik kręcił, po 4 sekundach, że tak powiem "skleiło" mimo puszczenia guzika rozrusznika, rozrusznik się nie rozłączył, szybko zdjąłem boczek żeby się dostać do akumulatora i odczepiłem klemę, niestety 10 sekund wcześniej akumulator już sam padł, wszystko trwało nie dłużej jak 45 sekund. W momencie odkręcania klemy akumulatora, dymiło się z kostki przekaźnika sygnału kierunkowskazów. Kupiłem nowy akumulator, podłączyłem i nie ma żadnej reakcji, sprawdzałem kable, niby wszystkie ok bo nawet robiłem obejścia, guzik rozrusznika ok, stacyjka ok, dodam, że rozrusznik kręci jeśli na krótko połącze te dwie śruby w przekaźniku rozrusznika... oby nie moduł :| ... (Taką sytuację mam drugi raz, kiedyś zostawiłem motor na światłach i akumulator wiadomo był już na rozładowaniu, odpalam, "skleiło", padł, naładowałem akumulator i wszystko bylo normalnie).
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Przekaźnik???

Post autor: Gacek »

Witam
wymien przekaznik i po temacie :) .
Na ali kupisz za 10 dolców z przesyłką do xt ;)
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
lako
Lubiący błoto
Posty: 36
Rejestracja: 23 kwie 2018, 18:03
Motocykl: Yamaha XT 600 3TB

Re: Przekaźnik???

Post autor: lako »

Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Przekaźnik???

Post autor: Gacek »

W opisie masz 3tb - ciezko z tego konkretnie ci podpowiedziec bo do yamahy wstawiano przekazniki z obwodem bezpiecznika i golasy kwestia twojej wersji gen przekaxnik to przekaxnik byle za duzo nie kombinowac z nstalacją po zakupie :idea: .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
ODPOWIEDZ