Wymiana korbowodu

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w XT
ODPOWIEDZ
miti126p
Lubiący błoto
Posty: 33
Rejestracja: 07 cze 2018, 20:27
Motocykl: xt 350

Wymiana korbowodu

Post autor: miti126p »

Witam od dłuższego czasu zastanawiałem sie co tak stuka w silniku i w końcu zdecydowałem sie go rozebrać jedyna rzecz którą znalazłem to luz na korbowodzie (dolne łożysko przy wale) wiecie gdzie i za ile wymienią mi te łożysko ile bedzie mnie to razem kosztować ? a co w wałkiem balansera ? Mam jakieś dziwne obicie i na balanserze i na korbowodzie więc na bank sie oni spotkali. Korbowud ma delikatne zadrapanie tylko , ale już ta przeciwwaga balansera ma widoczne obicie. Korowód należy wyminić czy raczej nie. jest tam tylko drobne widoczne otarcie na balanserze jest już to bardziej widoczne i pytanie co zrobić z korbowode kupić nowy czy wsystaczy wymienić łożysko ? A co z balanserem wyważyć go na nowo czy jak ? I gdzie mi to zrobią to za rozsądną cene oczywiście....
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Wymiana korbowodu

Post autor: ArturS »

Nie wymienia się samego łożyska, a komplet korbowód+łożysko+sworzeń. Niestety to tylko oryginał (nie wiem czy dostępny) lub Motor-Tech Woryna - zrobił niedawno na wzór oryginału. Koszt spory https://www.olx.pl/oferta/korbowod-yama ... vZL6P.html Do tego dojdzie przekucie 150-400zł
Zadrapaniami na korbie czy wale bym się nie martwił
miti126p
Lubiący błoto
Posty: 33
Rejestracja: 07 cze 2018, 20:27
Motocykl: xt 350

Re: Wymiana korbowodu

Post autor: miti126p »

A co z wałkiem balensera ?
ODPOWIEDZ