Wybierak nie odbija

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w XT
ODPOWIEDZ
Tomekbzabrze
Czyścioch
Posty: 4
Rejestracja: 02 mar 2019, 14:32
Motocykl: Xt600 3TB

Wybierak nie odbija

Post autor: Tomekbzabrze »

Witam, kupiłem niedawno Xt 600 3TB. Jakies typowe bolączki ogarnąłem, ale mam problem z wybierakiem biegów, który nie wraca na swoje miejsce. Trzeba mu pomagać wrócić do pozycji wyjściowej. Jest to tym większy problem, bo dopiero uczę się jeździć. Jakies tam podstawy mechaniki znam, wiec chetnie to sam ogarne, ale proszę o pomoc w zlokalizowaniu uszkodzenia. Na logikę urwała się lub spadła sprężyna. Gdzie jej szukać w silniku i pod jaka nazwa w internecie? Z góry dziekuje i przepraszam jeśli powielam temat, ale nie umiałem znaleźć podobnego
wali0000
Lubiący błoto
Posty: 57
Rejestracja: 12 kwie 2014, 17:57

Re: Wybierak nie odbija

Post autor: wali0000 »

https://allegro.pl/oferta/mechanizm-skr ... witemShare

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Tomekbzabrze
Czyścioch
Posty: 4
Rejestracja: 02 mar 2019, 14:32
Motocykl: Xt600 3TB

Re: Wybierak nie odbija

Post autor: Tomekbzabrze »

Dzieki, zaraz zamawiam jeśli będzie pasował do mojego modelu. Ale dalej nie wiem gdzie tego szukać, nie chce rozkładać całego silnika bez potrzeby.
wali0000
Lubiący błoto
Posty: 57
Rejestracja: 12 kwie 2014, 17:57

Re: Wybierak nie odbija

Post autor: wali0000 »

Musisz zdjąć kosz sprzęgłowy żeby zobaczyć czy to będzie to. Czekają cię takie czynności na przykładzie tt600r. Problemem może być śruba mocująca kosz a właściwie jej odkręcenie ja kupiłem taki klucz żeby zablokować kosz i odkręcić. Podejrzewam że trzeba będzie nową uszczekle pokrywy sprzęgła i podkładke zabezpieczającą nakrętke koszaObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Tomekbzabrze
Czyścioch
Posty: 4
Rejestracja: 02 mar 2019, 14:32
Motocykl: Xt600 3TB

Re: Wybierak nie odbija

Post autor: Tomekbzabrze »

Wyglada na to, że naprawa prosta, już tam zaglądałem przy wymianie klina:) Przyznam szczerze, że nie spodziewałem się tak konkretnej i szczegółowej odpowiedzi. Jesteś wielki! Dziękuje bardzo!
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Wybierak nie odbija

Post autor: ArturS »

Tomek, jeśli jesteś z Zabrza, to zadzwoń do mnie/podjedź.
ODPOWIEDZ