Gaźnik.... Duże spalanie, szarpanie, ogień z wydechu

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w XT
ODPOWIEDZ
kedzior96
Czyścioch
Posty: 6
Rejestracja: 07 mar 2019, 10:38
Motocykl: Xt 600 3tb

Gaźnik.... Duże spalanie, szarpanie, ogień z wydechu

Post autor: kedzior96 »

Witam. Zakupiłem xt 600 U sprzedającego nie zauważyłem przerywania byc może bylem zbyt zmęczony. Ale do sprawy.
Jak powinna być ułożona żółta podkładka w gazniku?
Tak ?
Obrazek
Czy tak ?
Obrazek

Swieca nowa irydowa denso. Wali ogniem w wydech jak schodzi z obrotow swieca czarnawa iglica ustawiona 2x na drugi od góry. Regulacja dolna dysza gaznika ze ssaniem nic nie daje praktycznie zero różnicy.

Kolejna sprawa jak działa podciśnienie drugiego gaznika bo wedlog mnie żaden wężyk nic nie jest dodatkowo podłączone do gaznika i co to jest ?
Obrazek
Czy pływak ustawić na 25-27mm odwracając go czy inaczej ?

Pozdrawiam.
mallory
Lubiący błoto
Posty: 62
Rejestracja: 27 sty 2019, 09:02
Motocykl: Tenere 600

Re: Gaźnik.... Duże spalanie, szarpanie, ogień z wydechu

Post autor: mallory »

O chłopie.... temat rzeka...
Poszukaj, poczytaj... jak wielu przed tobą tutaj to robiło z sukcesem.
Tutaj mam serwisówki:
http://150.254.222.97/serwisowki/?C=S;O=A

Szczególnie polecam tę o nazwie: dobra jakosc Yamaha TT600 RE 04 Service Manual ENG By Mosue.pdf
tam jest wszystko, kolejność, poziomy itd...
kedzior96
Czyścioch
Posty: 6
Rejestracja: 07 mar 2019, 10:38
Motocykl: Xt 600 3tb

Re: Gaźnik.... Duże spalanie, szarpanie, ogień z wydechu

Post autor: kedzior96 »

Gaznik wyczyszczony na blysk a bylo co czyscic. Na wolnych pracuje jak leleczkaaz cyka. Zawory wyregulowane, nie wali ogniem w wydech ale przerywa na wysokich obrotach jakby słaba iskra badz znikala pod obciazeniem. 1 ok 2 mocniej 3 juz szarpie 4 i 5 na wysokich zdycha. wiązka sprawdzona jutro cewke podmienie z chińczyka i zobaczymy jak nie to trzeba bedzie ciut mniej gazu dodawać i przywyknąć. Ale dymi na czarno i tak. :niewiem:
Awatar użytkownika
Tygrys
Po kostki w błocie
Posty: 468
Rejestracja: 07 cze 2017, 13:49
Motocykl: Był tt600 s 4GV jest xr600

Re: Gaźnik.... Duże spalanie, szarpanie, ogień z wydechu

Post autor: Tygrys »

Cześć sitko w gazniku też wyczysciles pod zaworkiem bo objawy jakby brakowało paliwa - przynajmniej u mnie tak było a z kranika dobrze leci?
mallory
Lubiący błoto
Posty: 62
Rejestracja: 27 sty 2019, 09:02
Motocykl: Tenere 600

Re: Gaźnik.... Duże spalanie, szarpanie, ogień z wydechu

Post autor: mallory »

Faktycznie... jakby coś z gaźnikiem ciągle było... że dymi to za dużo paliwa a że przerywa to za mało... może faktycznie sitko pod zaworkiem jest jeszcze brudne oraz poziom paliwa za niski (sprawdź na zamontowanym gaźniku i odpalonym silniku)?
Do poprawki.
Zanim doszedłem do ładu z gaźnikami to fte i wefte wywalałem je i zakładałem 100 razy... ale warto, jak zacznie jechać na dobrze ustawionych gaźnikach to wrażenie bezcenne.
kedzior96
Czyścioch
Posty: 6
Rejestracja: 07 mar 2019, 10:38
Motocykl: Xt 600 3tb

Re: Gaźnik.... Duże spalanie, szarpanie, ogień z wydechu

Post autor: kedzior96 »

Gaznik wyczyszczony i wydmuchany na 100 sposobów
Sitko czyste tak jakby caly czas za duzo paliwa.
ODPOWIEDZ