Strona 1 z 2

Naprawa gwintu,pokrywa silnika

PostNapisane: 13 mar 2019, o 09:28
przez aloq
witam zabieram sie za naprawe gwintu dolnej sruby od filtru oleju.czy przed ściągnięciem pokrywy trzeba spuscic olej ? i czy mozna zakleic ta dziurke przy tej wlasnie srubce która jest odpowiedzialna chyba za spuszczenie oleju z filtra ? chce ją zakleić żeby wrazie co cisnenie oleju nie spadlo. Jakim momentem dokrecic sruby od od dekla pokrywy filtra i silnika?
pozdrawiam i dzieki !

Re: Naprawa gwintu,pokrywa silnika

PostNapisane: 13 mar 2019, o 17:23
przez Tygrys
Cześć otwór do spuszczania oliwy do karteru lepiej zaslep bo śruba musi go dobrze zamykać a to kłopot przy naprawie . Śruby M6 dokrecamy 10 niutkami. Hej.

Re: Naprawa gwintu,pokrywa silnika

PostNapisane: 13 mar 2019, o 21:26
przez aloq
dzięki za odpowiedź :browar: a co z tym olejem? czy trzeba go spuścić przed zdjęciem pokrywy ?

Re: Naprawa gwintu,pokrywa silnika

PostNapisane: 13 mar 2019, o 22:28
przez Pawlo
Możesz położyć moto na lewym boku na glebie i zrzucić pokrywę bez spuszczania oleju, w przeciwnym razie bez kładzenia na boku olej się wyleje. Przy gwincie dolnej śruby polecam wrzucić reperaturkę gwintu Helicoil, mam taką u siebie już bardzo długo, a śruba do spuszczania oleju z filtra oleju dalej spełnia swoją funkcję w czasie wymian oliwy ;) Tak czy siak dekiel musisz zrzucić.

Image

Re: Naprawa gwintu,pokrywa silnika

PostNapisane: 14 mar 2019, o 19:08
przez aloq
Pawlo napisał(a):Możesz położyć moto na lewym boku na glebie i zrzucić pokrywę bez spuszczania oleju, w przeciwnym razie bez kładzenia na boku olej się wyleje. Przy gwincie dolnej śruby polecam wrzucić reperaturkę gwintu Helicoil, mam taką u siebie już bardzo długo, a śruba do spuszczania oleju z filtra oleju dalej spełnia swoją funkcję w czasie wymian oliwy ;) Tak czy siak dekiel musisz zrzucić.właśnie chce to ogarnąć helicoil,na aukcji jest napisane '''UWAGA, Wkłady do rozmiaru M9 (czyli mniejsze niż M10) wkręcamy umieszczając uchwyt do wkładek o d zewnętrznej strony (nie w środku)''
czyli wkręcam tą wkładke od zewnętrznej strony dekla prawda ?

Re: Naprawa gwintu,pokrywa silnika

PostNapisane: 14 mar 2019, o 19:43
przez Łukasz TTR600
http://yamaha-xt600.riderparts.pl/infor ... t600-tt600


Może to Ci pomoże fajnie Pan Artur opisał problemy z deklem od filtra jak tak zrobisz będzie gitara a i widzę że można u niego w sklepie kupić śrubę dolna będziesz miał pewny gwint jak wkrecisz helicoila i oringi możesz odrazu wymienić .

Re: Naprawa gwintu,pokrywa silnika

PostNapisane: 15 mar 2019, o 15:36
przez aloq
panowie te reperaturki helicoil sa o wiele krotsze od gwintu śruby wiec czy mozna dac dwie ?

Re: Naprawa gwintu,pokrywa silnika

PostNapisane: 16 mar 2019, o 09:36
przez Pawlo
aloq napisał(a):panowie te reperaturki helicoil sa o wiele krotsze od gwintu śruby wiec czy mozna dac dwie ?

Nie ma takiej potrzeby, wystarczy, że nie wkręcisz jej za daleko - z tego co pamiętam u siebie wkręciłem na równo z końcem otworu, tak żeby sprężynka nie wystawała od wewnątrz. Wkręcasz od zewnątrz, ale do roboty i tak dekiel trzeba ściągnąć, bo przy wierceniu idą wióry w silnik.

Re: Naprawa gwintu,pokrywa silnika

PostNapisane: 16 mar 2019, o 10:06
przez fryzjer
To ja dodam coś od siebie ;)
Kolega może jeszcze natrafić na tak mocno zużyty ten gwint,że gwintownik pod sprężynkę,wykona nie pełny gwint.W efekcie ta sprężynka nie wkręci się ciasno.I będzie się wykręcała razem ze śrubą.Przynajmniej ja tak miałem.Ja tę sprężynkę wkleiłem na klej epoksydowy dwuskładnikowy.Jeśli u kolegi wkręci się ciasno,tak jak należy,to jak bym prewencyjnie zastosował dodatkowo klej do gwintów,najlepiej czerwony /mocny.

Niedawno też walczyłem z tym gwintem ;)

http://forum.yamahaxt.pl/viewtopic.php?f=2&t=6470

Re: Naprawa gwintu,pokrywa silnika

PostNapisane: 16 mar 2019, o 12:00
przez Łukasz TTR600
Jak będziesz gwintowal to mocz gwintownik w denaturacie lepiej wychodzi gwint w aluminium .