XT 125j raz pali, raz nie

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w XT
ODPOWIEDZ
lako
Lubiący błoto
Posty: 36
Rejestracja: 23 kwie 2018, 18:03
Motocykl: Yamaha XT 600 3TB

XT 125j raz pali, raz nie

Post autor: lako »

Problem wygląda tak, że wszystko jest ok, a na drugi dzień podchodzę i choćbym kopał 70 razy, nie chce zapalić. Świeca nowa, cewka zapłonowa podmieniana z działającego moto, iskra jest 8/10 kopnięć, gaźnik czyszczony, wszystko sprawdzane miernikiem i zgodne z wartościami z serwisowki, wymieniany tłok i robiony szlif, nowa bateria taka jak zaleca producent. Ma ktoś jakiś pomysł? Z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc. Dodam, że wcześniej nie palił, iskra była za pierwszym i czasem za drugim razem, ktoś zamontował dodatkowy regulator, który odpialem. Przed chwilą wymieniłem cewkę przewód i fajkę.
lako
Lubiący błoto
Posty: 36
Rejestracja: 23 kwie 2018, 18:03
Motocykl: Yamaha XT 600 3TB

Re: XT 125j raz pali, raz nie

Post autor: lako »

Sprawdziłem instalację, nigdzie nie ma przebicia, podpinałem 4 różne cewki i problem nadal nierozwiązany. Czy to może być impulsator albo cewka w silniku ? Teraz jest tak, że iskra jest za pierwszym razem i czasem za drugim, jak się uda odpalić motor i pochodzi z 5 minut to później pali nawet jak postoi godzinę, na drugi dzień nie odpala. Na popych nie odpala. Czy ktoś tutaj jest w stanie odpowiedzieć?
ODPOWIEDZ