Odpięty impulsator daje iskrę? Yamaha xt 125 1994/TW 125

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w XT
lako
Lubiący błoto
Posty: 36
Rejestracja: 23 kwie 2018, 18:03
Motocykl: Yamaha XT 600 3TB

Re: Odpięty impulsator daje iskrę? Yamaha xt 125 1994/TW 125

Post autor: lako »

Rozrząd ustawiałem do serwisówki i tak jak pokazują znaczniki, przed rozbiórka był źle ustawiony bo ktoś odwrócił koło zębate w głowicy i nawet nie widział znacznika, przestawił o 30 stopni.
Swieca ma wtedy kolor czarny, taki okopcony, jak odkręcisz wtedy świece i złapiesz w palce to się pobrudzisz.
Luzy zaworowe odpadają bo niby kumpel (od niego kupiłem) ustawiał.
Gaźnik sprawdzałem metodą wężyka, no i jest tak, że wychodzi ok 3.5 mm +/- 1mm od linii łączenia gaźnika z pokrywą komory pływakowej.
Powietrze obecnie odkręcone na 3.5 obrotu, obroty wkręcone na maksa ponieważ dopiero wtedy trzymał 1.800 obr/min i nie gasł.
Króciec nie sparciał, dociśnięty mocno opaskami tak, by nie było lewego powietrza (choć przyznam, że czasem mnie zastanawiało to, iż świeca jest sucha mimo kilkunastu kopnięć, dwa razy było tak, że po dmuchnięciu w gaźnik sprężarką trzeba było poczekać 5 minut i zapalał po kilku kopnięciach, nie od razu. Wczoraj jak kopałem to jak wyciągnąłem ssanie to za 7 kopnięciem było słychać, że nie było pustego kopnięcia. Od momentu kiedy odpalał za 70 kopnięciem, nie przestawiałem nic w gaźniku z przekonania, że jak odpalił i rozgrzany później chodził to gaźnik może być dobrze ustawiony.
MarcinM
Lubiący błoto
Posty: 58
Rejestracja: 04 lis 2018, 10:52
Motocykl: Xt600 34l
Lokalizacja: głogów-polkowice-okolice

Re: Odpięty impulsator daje iskrę? Yamaha xt 125 1994/TW 125

Post autor: MarcinM »

no właśnie,świeca czarna,śruba od obrotów wkręcona do końca to znaczy ta z boku gaźnika która podnosi przepustnicę?
MarcinM
Lubiący błoto
Posty: 58
Rejestracja: 04 lis 2018, 10:52
Motocykl: Xt600 34l
Lokalizacja: głogów-polkowice-okolice

Re: Odpięty impulsator daje iskrę? Yamaha xt 125 1994/TW 125

Post autor: MarcinM »

poziom paliwa oczywiście 3,5mm poniżej lini łączenia gaźnika
lako
Lubiący błoto
Posty: 36
Rejestracja: 23 kwie 2018, 18:03
Motocykl: Yamaha XT 600 3TB

Re: Odpięty impulsator daje iskrę? Yamaha xt 125 1994/TW 125

Post autor: lako »

Tak ta z boku co podnosi przepustnicę. Tak 3.5 mm poniżej, ale muszę to jeszcze raz sprawdzić, gdyż najpierw muszę go odpalić a to nie jest wcale proste.
MarcinM
Lubiący błoto
Posty: 58
Rejestracja: 04 lis 2018, 10:52
Motocykl: Xt600 34l
Lokalizacja: głogów-polkowice-okolice

Re: Odpięty impulsator daje iskrę? Yamaha xt 125 1994/TW 125

Post autor: MarcinM »

po co odpalić?by sprawdzić poziom paliwa nie trzeba odpalać
MarcinM
Lubiący błoto
Posty: 58
Rejestracja: 04 lis 2018, 10:52
Motocykl: Xt600 34l
Lokalizacja: głogów-polkowice-okolice

Re: Odpięty impulsator daje iskrę? Yamaha xt 125 1994/TW 125

Post autor: MarcinM »

zwróć uwagę na takie aspekty,czarna świeca-za dużo paliwa za mało powietrza,śruba od położenia przepustnicy maksymalnie wkręcona-przepustnica mocno otwarta-za dużo paliwa za mało powietrza.Poziom paliwa ustawiasz : odkręcasz kranik,podłączasz przeźroczysty wężyk pod króciec spustowy na spodzie gaźnika,odkręcasz śrubę spustową aż wężyk wypełni się paliwem,wężyk trzymasz przy gaźniku pionowo i mierzysz poziom od lini łączenia korpusu gaźnika z pokrywą komory paliwowej,moto jak najbardziej w pionie
MarcinM
Lubiący błoto
Posty: 58
Rejestracja: 04 lis 2018, 10:52
Motocykl: Xt600 34l
Lokalizacja: głogów-polkowice-okolice

Re: Odpięty impulsator daje iskrę? Yamaha xt 125 1994/TW 125

Post autor: MarcinM »

ostatnio męczyłem podobny temat w crf ,kolo kupił nie palącą i też na zimno odpalić to był cud,po odpaleniu brak wolnych obr.strzały w wydech,zamuła,po rozgrzaniu raz palił raz nie,gaźnior rozebrany do ostatniej dyszy,wszystko porządnie spryskane środkiem do gaźników,wszystkie dysze i otwory w gaźniku,gaźnik musisz całkowicie rozebrać,wszystko wykręcić,po 5min dokładnie wszystko przedmuchać sprężarką i poskładać,śruba od mieszanki wstepnie 2,5 obr
lako
Lubiący błoto
Posty: 36
Rejestracja: 23 kwie 2018, 18:03
Motocykl: Yamaha XT 600 3TB

Re: Odpięty impulsator daje iskrę? Yamaha xt 125 1994/TW 125

Post autor: lako »

Gaźnik już czyściłem, serwisówka mówi, aby sprawdzać metodą wężyka po odpaleniu na 5 minut, ja już sprawdzałem bez odpalania, ale sprawdzę jeszcze raz.
mallory
Lubiący błoto
Posty: 62
Rejestracja: 27 sty 2019, 09:02
Motocykl: Tenere 600

Re: Odpięty impulsator daje iskrę? Yamaha xt 125 1994/TW 125

Post autor: mallory »

wg. mnie to może być gaźnik, też tak kiedyś miałem - po 10 minutach kopania xt zapalał i na ciepłym już było ok. Na drugi dzień zabawa od nowa. I w moim przypadku któreś z kolei rozłożenie gaźnika i poustawianie wszystkiego pomogło - sprawdź czy masz oring od dyszy ssania sprawny.
lako
Lubiący błoto
Posty: 36
Rejestracja: 23 kwie 2018, 18:03
Motocykl: Yamaha XT 600 3TB

Re: Odpięty impulsator daje iskrę? Yamaha xt 125 1994/TW 125

Post autor: lako »

Gaznik ustawiony na 2.5 powietrze i 2.5 obroty. Proba wezykiem wykazala 4mm czyli sie miesci 3.5 +\- 1mm. Dalej problem z iskra, raz jest raz nie ma, żółta wieksza, raz mala niebieska, raz brak. Jak poczekam miedzy kopnieciami 3 sekundy to jest 8\10 razy. Sprobuje przyblizyc impulsator. Przeczyszcze jeszcze raz gaznik.
ODPOWIEDZ