Yamaha Xt600 nie odpala po myciu

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w XT
ODPOWIEDZ
lako
Lubiący błoto
Posty: 36
Rejestracja: 23 kwie 2018, 18:03
Motocykl: Yamaha XT 600 3TB

Yamaha Xt600 nie odpala po myciu

Post autor: lako »

Myłem motor, 5 godzin po myciu normalnie odpaliłem i pojechałem na przejażdżkę, dzisiaj przychodzę i motor nie chce odpalić z guzika startera. Odpiąłem pod czachą kostkę guzika startera i sprawdziłem z pominięciem guzika na krótko kablem w kostkę, nic się nie zmieniło, rozrusznik ani drgnął, więc guzik można wykluczyć. Wyciągnąłem więc przekaźnik rozrusznika i połączyłem kluczem na krótko obie śruby i rozrusznik kręci normalnie. Odpiąłem kostkę czujnika stopki i też połączyłem oba piny wkrętakiem, aby wykluczyć stopkę, więc to też nie czujnik stopki. Ma ktoś jakiś pomysł?
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2494
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: Yamaha Xt600 nie odpala po myciu

Post autor: Pawlo »

Sprawdź czy do przekaźnika dochodzi sygnał z guzika oraz sprawdź czujnik przy sprzęgle jeśli w ogóle 3TB takowy posiada - tego akurat nie wiem. Jeśli brak uwag do powyższych to wygląda to na uszkodzony przekaźnik ;)
Obrazek
lako
Lubiący błoto
Posty: 36
Rejestracja: 23 kwie 2018, 18:03
Motocykl: Yamaha XT 600 3TB

Re: Yamaha Xt600 nie odpala po myciu

Post autor: lako »

Rozebrałem przekaźnik, wysuszyłem, nic się nie zmieniło. Okazało się, że kabel się urwał w guziku startera, nie wziąłem tego pod uwagę z tytułu, iż 3 miechy temu go lutowałem, akurat się urwał w 2h po myciu, dlatego pomyślałem, że gdzieś coś zalało. Dziękuję za odpowiedź.
ODPOWIEDZ