MODUŁ DO XT550 i XT600

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w XT
ODPOWIEDZ
Łukasz Mazur
Czyścioch
Posty: 2
Rejestracja: 26 maja 2020, 17:34
Motocykl: Yamaha XT550
Yamaha XT600

MODUŁ DO XT550 i XT600

Post autor: Łukasz Mazur »

Witam,

Prześledziłem forum i wydaje mi się, że nikt jeszcze nie wypowiedział się jak dokładnie można zastąpić oryginalny moduł zapłonowy pracujący w XT550 i XT600.

Moduł z XT550 to 5Y3
Moduł z XT600 to 34L

moduły pracowały poprawnie zamiennie w obu motocyklach.

Niestety jeden odmówił posłuszeństwa - podejrzewam, że przyczyną była jazda z padniętym akumulatorem i nadmiar prądu uszkodził moduł.

Kiedyś widziałem u kumpla, który kupił gdzieś używany moduł wydłubany już z puszki plastikowej, a zalany był cały silikonem i z niego wystawał tylko rezystor aby można go było podmienić, bo ponoć to zazwyczaj pada.

Teraz moje pytania:

Czy jest możliwość naprawy lub regeneracji i jest ktoś na forum co może to uczynić (mam dwa takie padnięte oryginalne moduły).

A może ktoś już przerobił temat i wie jakim łatwo dostępnym i nie za dużą kasę można zastąpić modułem?

Z góry dziękuję za sugestie i pomoc w temacie.
qpa
Po ośki w błocie
Posty: 888
Rejestracja: 12 lis 2010, 18:31

Re: MODUŁ DO XT550 i XT600

Post autor: qpa »

Mam moduł do 34L odświeżony jakiś czas temu w Ostrołęce, mogę sprzedać :)
Sadek1987
Czyścioch
Posty: 2
Rejestracja: 01 gru 2020, 15:54
Motocykl: XTZ750

Re: MODUŁ DO XT550 i XT600

Post autor: Sadek1987 »

Hej,

Ostatnio u siebie w XT600E 96r testowałem moduł zapłonowy z XTZ750 i powiem że nie odczułem żadnej różnicy między tym który był zamontowany.

Zamiennik modułu do dużej tenery (niby małe Virago też)można kupić na aliexpress za około 100zł jak nie taniej. Żeby pasował do oryginalnego mocowania można odciąć boczne uchwyty plastikowe, reszta czyli wymiary i podłączenie jest takie same.
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: MODUŁ DO XT550 i XT600

Post autor: ArturS »

34L ma moduł zasilany z osobnej cewki statora. Akumulator, czy napięcie ładowania to osobny, odseparowany układ. W XT600E jest już moduł zasilany napięciem stałym z akumulatora - tutaj sprawa ma się nieco inaczej.
ODPOWIEDZ