DZiurrrrrrraaaaaaa !

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w XT
ODPOWIEDZ
ArtiW
Czyścioch
Posty: 6
Rejestracja: 20 maja 2020, 08:13
Motocykl: XT 600 2KF 1987 rok

DZiurrrrrrraaaaaaa !

Post autor: ArtiW »

Dzień dobry.
Ten nowy 2021 rok zaskoczył mnie dość nietypową usterką a raczej uszkodzeniem jakie pojawiło się na deklu sprzęgła. Uruchomiłem silnik poczułem na nodze powietrze i zaczęło rzygać olejem przez otwór, nie było uszkodzenia mechanicznego z zewnątrz. Miał ktoś do czynienia z taka przypadłością ??? XT 600 2KF 1987
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
fryzjer

Re: DZiurrrrrrraaaaaaa !

Post autor: fryzjer »

Pewnie dźwignia hamulca tylnego wyrzeźbiła dziurę w tym deklu. Miałem kiedyś, tak w 2KF. Ja w porę się zorientowałem ,i tę dźwignię wyregulowałem ,aby nie stykała się w całym zakresie z tym deklem. Tę część wytartą w deklu zalepiłem klejem epoksydowym. Tylko ja nie miałem dziury na wylot.
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: DZiurrrrrrraaaaaaa !

Post autor: ArturS »

Śruba skręcająca kopniak tak rzeźbi. To dość częsta przypadłość. Zalezy który to rocznik - jak z deklem alu, to spawanie lub epoksyd. Jak magnezowy, to epoksyd
ArtiW
Czyścioch
Posty: 6
Rejestracja: 20 maja 2020, 08:13
Motocykl: XT 600 2KF 1987 rok

Re: DZiurrrrrrraaaaaaa !

Post autor: ArtiW »

Sprawdziłem i nic się nie stykało w tym miejscu. Wygląda jakby wydmuchało od wewnątrz ale to raczej chyba niemożliwe. Magnesium pokrywa - tego się nie spawa ? w sumie to tylko stop aluminiowy a nie sam magnez.
ODPOWIEDZ