Urwana śruba od cylindra XT 600 2kf

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w XT
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
hondzior
Po kostki w błocie
Posty: 110
Rejestracja: 07 sie 2015, 19:16
Motocykl: yamaha xt600 2KF
Lokalizacja: Mordor

Urwana śruba od cylindra XT 600 2kf

Post autor: hondzior »

Witam panowie dawno mnie tu nie było, ponieważ z moją bestią się nic nie działo. Oczywiście jak to mądry Polak, nic się nie dzieje to trzeba coś odjeb.... Więc tak zrobiłem chciałem dociągnąć śrubę cylindra i oczywiście urwałem. Więc teraz mam pytanie czy warto popróbować ją wykręcić czy dać sobie spokój i ściągać całą górę?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
terenowiecc
Administrator
Posty: 1734
Rejestracja: 24 gru 2009, 10:19
Motocykl: LC4
Lokalizacja: LCH

Re: Urwana śruba od cylindra XT 600 2kf

Post autor: terenowiecc »

Głęboko urwana, raczej nic nie wymyślisz.
Olej temat, to żaden problem. Naprawisz przy okazji remontu silnika. W najgorszym wypadku może się zacznie pocić w tym miejscu ale nie sądzę.
Awatar użytkownika
stożunio
Po kostki w błocie
Posty: 138
Rejestracja: 29 paź 2019, 06:01
Motocykl: TT600R 2001r.
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Re: Urwana śruba od cylindra XT 600 2kf

Post autor: stożunio »

Też bym olał. Próbując wykręcić w takim stanie tylko narobisz więcej szkód. Przy okazji remontu góry zrzucisz sobie silnik na stół i będziesz miał dużo lepszy dostęp. Jak zdejmiesz cylinder to może nawet okaże się, że jest za co złapać albo do czego dospawać jakąś nakrętkę.
qpa
Po ośki w błocie
Posty: 888
Rejestracja: 12 lis 2010, 18:31

Re: Urwana śruba od cylindra XT 600 2kf

Post autor: qpa »

Olać, na 90% po zdjęciu cylindra złapiesz morsem i wykręcisz resztkę.

Jak dokręcałeś bo się pociło, to odtłuść dobrze i zasmaruj szczelinę np DIRKO, oklejając taśmą dookoła, jak się przyłożysz to nie będzie nic się rzucać w oczy.
Awatar użytkownika
hondzior
Po kostki w błocie
Posty: 110
Rejestracja: 07 sie 2015, 19:16
Motocykl: yamaha xt600 2KF
Lokalizacja: Mordor

Re: Urwana śruba od cylindra XT 600 2kf

Post autor: hondzior »

No właśnie nie mogę olać, bo po ostatnich jazdach już dobrze się sączy, a mojej besti nic nie dolega i nie potrzebuje remontów. Więc chciałbym ominąć wyciąganie silnika i go rozbierać. Mam plan żeby przyszlifować trochę cylinder i przewiercić to główką kontowa na wylot bo jest taka szansa i skręcić to na przestrzał. Co wy na taki plan?
Awatar użytkownika
stożunio
Po kostki w błocie
Posty: 138
Rejestracja: 29 paź 2019, 06:01
Motocykl: TT600R 2001r.
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Re: Urwana śruba od cylindra XT 600 2kf

Post autor: stożunio »

Z doświadczenia wiem, ze tego typu próby pójścia w półśrodki kończą się jeszcze większymi nerwami i uszkodzeniami niż gdyby zabrać się za to po bożemu. Nie ma szansy wejść tam żadnym wiertłem równolegle do cylindra. Nie wiem jak w 2kf, ale w mojej tt600r da się ściągnąć cylinder bez wyjmowania silnika z ramy, spróbowałbym chociaż tyle.
ODPOWIEDZ