Kula i Xt 600 and friends ;)

Fotorelacje z podróży małych i dużych.
Awatar użytkownika
Kula
Po ośki w błocie
Posty: 623
Rejestracja: 25 sty 2010, 19:11
Motocykl: XR 400R
Lokalizacja: Sadłuki

Re: Kula i Xt 600 and friends ;)

Post autor: Kula »

97, dałem grosze w porównaniu z tym co się dzieję na allegro, ale i sprawdziłem na sobie porzekadło, że im taniej się kupi tym drożej wyjdzie... Moto zarejestrowane.
Motorynka -> Simson S51 -> Suzuki Dr 125 SE -> Honda Varadero 125 -> Pełnoletnia Yamaha XT 600 -> XR 400R
Awatar użytkownika
Kula
Po ośki w błocie
Posty: 623
Rejestracja: 25 sty 2010, 19:11
Motocykl: XR 400R
Lokalizacja: Sadłuki

Re: Kula i Xt 600 and friends ;)

Post autor: Kula »

skorzystałem z chwili wolnego i resztek śniegu :wink:

Obrazek
wjechałem na remontowane tory
Obrazek

Obrazek

XR strzeliła focha po glebie a moje próby odpalenie skończyły się na spocenie. na szczęście po 20 minutach dała się przebłagać.

Obrazek

pojeździłem trochę po żwirowni
Obrazek
Obrazek

oczywiście zdążyłem się wyłożyć
Obrazek

Obrazek

mimo naprawdę małych ilości śniegu (gdzieniegdzie jeździłem po kamieniach, asfalcie, szutrze) śruby są w dobrym stanie :wink:

Obrazek
Motorynka -> Simson S51 -> Suzuki Dr 125 SE -> Honda Varadero 125 -> Pełnoletnia Yamaha XT 600 -> XR 400R
Awatar użytkownika
cieslarmarek
Lubiący błoto
Posty: 68
Rejestracja: 28 sie 2012, 08:12
Motocykl: YAMAHA XT 600 3TB 1993r.

Re: Kula i Xt 600 and friends ;)

Post autor: cieslarmarek »

a jak te śruby wyglądają od środka w oponie? jak to jest rozmyślone?
qpa
Po ośki w błocie
Posty: 888
Rejestracja: 12 lis 2010, 18:31

Re: Kula i Xt 600 and friends ;)

Post autor: qpa »

śruby z łbem zamkowym (płaskim) + ewentualnie fartuch ze starej dętki
Awatar użytkownika
Kula
Po ośki w błocie
Posty: 623
Rejestracja: 25 sty 2010, 19:11
Motocykl: XR 400R
Lokalizacja: Sadłuki

Re: Kula i Xt 600 and friends ;)

Post autor: Kula »

dokładnie tak, śruby zamkowe (tudzież do drewna, z płaskim okrągłym łbem) i od środka fartuch.

jeździłem w weekend bo napadało u mnie ze 20cm śniegu i muszę powiedzieć, że zabawa jest przednia zarówno w zaspach jak i na ubitym śniegu (drogach)
Motorynka -> Simson S51 -> Suzuki Dr 125 SE -> Honda Varadero 125 -> Pełnoletnia Yamaha XT 600 -> XR 400R
Awatar użytkownika
lisek666
Po kostki w błocie
Posty: 300
Rejestracja: 31 paź 2010, 15:54
Motocykl: trx400ex sportrax
Lokalizacja: KR

Re: Kula i Xt 600 and friends ;)

Post autor: lisek666 »

Kula mógł byś mi powiedzieć skąd zaczerpnąć taki gaźnik,i ile można za niego dać??? mam ten sam silnik co ty aczkolwiek są dwie różnice rozrusznik i ja mam 4 koła,mocy mi zbytnio nie brakuje aczkolwiek gaźnik taki jak ty masz założył bym chociaż sprawdzić efekt jak na tym gaźniku będzie głupiała bo na serii czasem potrafi mną pomiatać jeszcze. :D
tt600,trx400.KOMAR pędziwiatr;)
Awatar użytkownika
Kula
Po ośki w błocie
Posty: 623
Rejestracja: 25 sty 2010, 19:11
Motocykl: XR 400R
Lokalizacja: Sadłuki

Re: Kula i Xt 600 and friends ;)

Post autor: Kula »

Wiesz co gaźnika szukałem dość długo i udało mi się go znaleźć na jakiejś aukcji gdzie był wystawiony motocykl na części, dokładnie DR 350. W tym motocyklu gaźniczek jeździł i poprzedni właściciel sobie go bardzo chwalił. Gaźnik używany w bardzo dobrym stanie udało mi się kupić w naprawdę dobrych pieniądzach. Funkiel nufka kosztuje coś koło 1200 zł. Ja dałem troszkę ponad 40% ceny nowego, myślę, że za TM 36 w dobrym stanie warto dać nawet 700 zł bo jest to najłatwiejszy, najtańszy i nie wpływający negatywnie na żywotność silnika "tuning" poprawiający w znaczny sposób charakterystykę silnika (w sumie to może nie silnika a sposób oddawania mocy). Koni nie przybędzie, ale reakcja na gaz jest dużo lepsza.
Ps. Oryginalne linki nie pasują do gaźnika - są za długie (koniec linki od pancerza) Ogólnie polecam, bo naprawdę warto ;)
Motorynka -> Simson S51 -> Suzuki Dr 125 SE -> Honda Varadero 125 -> Pełnoletnia Yamaha XT 600 -> XR 400R
Awatar użytkownika
Brroda
Lubiący błoto
Posty: 58
Rejestracja: 21 lip 2012, 19:30
Motocykl: XR400
Lokalizacja: TKA

Re: Kula i Xt 600 and friends ;)

Post autor: Brroda »

Hejka! Kula kumpel kupil wlasnie xr400 98 rok za 8 tysiecy, ladna sztuka nawet, nie zamordowana, ale kopniak tak jak pisales jest wyrobiony, oryginał na all kosztuje 550 zeta! zamach! nie wiesz co by podeszlo,od jakiegos innego moto, cos tanszego, czym to zamienic??
Ps. nie sprzedajesz swojej xr'ki czasami??
Awatar użytkownika
Kula
Po ośki w błocie
Posty: 623
Rejestracja: 25 sty 2010, 19:11
Motocykl: XR 400R
Lokalizacja: Sadłuki

Re: Kula i Xt 600 and friends ;)

Post autor: Kula »

Mam namiar na gościa od którego kupowałem wiele części do Xr i on mówił, że mogę mu wysłać kopniak i mi to naprawi.

Mogłem to zrobić w sumie bo moto i ta kupę czasu stało, ale łudziłem się, że w końcu pojeżdżę a tu dupa...

Na szczęście brata żony wujek jest "złotą rączką" i naprawdę na wszystko potrafi znaleźć patent, do tego ma czym ten guwnolit napawać, więc zamierzam się do niego wybrać i może uda się coś skombinować.

Co do mojej XR'y... Może i bym ją sprzedał ale nie znajdzie się nikt kto da mi 11 tyś złotych za ten motocykl, a na tyle go wyceniam po całkowitym remoncie.

Pewnie za raz znajdzie się ktoś, kto powie, że "niestety tak to jest z motocyklami, że na nich się traci kasę a remont przed sprzedażą nigdy się nie zwróci" ale jest to mój motocykl i na tyle go wyceniam. Dlatego nigdzie go nie wystawiam, bo sam widząc cenę 11 k za XR puknąłbym się w głowę i poszukał czegoś innego.

Obecnie w XR ma serwisowane przednie zawieszenie, zmieniany napinacz łańcuszka rozrządu i jeszcze kilka pierdół. Na przyszły rok pozostanie zająć się tylnym zawieszeniem i będzie gitara.
Motorynka -> Simson S51 -> Suzuki Dr 125 SE -> Honda Varadero 125 -> Pełnoletnia Yamaha XT 600 -> XR 400R
qpa
Po ośki w błocie
Posty: 888
Rejestracja: 12 lis 2010, 18:31

Re: Kula i Xt 600 and friends ;)

Post autor: qpa »

To fajne moto jest! warto wywalać na nie hajs :)
ODPOWIEDZ