Tenerka I filmik z jazdy.

Fotorelacje z podróży małych i dużych.
Awatar użytkownika
cieslarmarek
Lubiący błoto
Posty: 68
Rejestracja: 28 sie 2012, 08:12
Motocykl: YAMAHA XT 600 3TB 1993r.

Re: Tenerka I filmik z jazdy.

Post autor: cieslarmarek »

Kupno tenery to było z napalenia sie, była kasa, mielismy z bratem jechać oglądać jakiegoś 3tb po liftingu, ale w ostatniej chwili okazało sie że sprzedany. Tata sie nad nami użalił i zaczoł na siłe szukac czegoś, zadzwonił do kumpla u ktorego stała tenerka. Tak wyszło ze ja wziolem. Teraz szykowanie na przyszly sezon jezdzenia po krzaczorach. Trzeba usztywnić tylne zawieszenie bo lata juz od luzów, OPONY to juz nie mowie, łańcuch i zebatki trzeba teżż... ogólnie wydatki...

Kupiłbym sobie fulla ale w xt 600 jest to, ze praktycznie mozna jezdzic bez remontow, malo pali i wgl.. Fulle z tymi remontami to mnie przerażają...

Nie stać mnie na żadne stroje, moj stroj ogranicza się do glanów , kasku, i przymaławej zbroi za 100zł. xd

Jak zaczne sam na siebie zarabiac bez zastanowienia przesiadam sie na jakiegos wr 450, lub fulla crf 450.
Możecie wysmiac ze to za silne.. Jezdzze na xt i mozecie wierzyć czy nie, dla mnie sie juz staje za slaby... Jeżdzę od małego i jestem pewny w 100% ze dalbym se rade z crf. Jeździlem na crf od kumpla i zakochalem sie w stawianiu na koło bez wysiłku.
NO to sie rozpisałem...:D
Awatar użytkownika
terenowiecc
Administrator
Posty: 1734
Rejestracja: 24 gru 2009, 10:19
Motocykl: LC4
Lokalizacja: LCH

Re: Tenerka I filmik z jazdy.

Post autor: terenowiecc »

Jeździć można i samolotem :lol: Lepiej mieć mniej pod manetką i potrafić to wykorzystać nić mieć niebezpieczny nadmiar.
Zresztą jak się na XT połamiesz oszczędzając na stroju to na CRF możesz nie pojeździć nigdy. Niewesoła opcja ale bardzo realna, niestety.
Kolega z którym czasami jeżdżę takie same podejście miał jak Ty dopóki nogi nie złamał. Jak doszedł do siebie to najpierw kupił buty a dopiero później uszkodzone elementy do XL bo powiedział, że więcej nie wsiądzie "nago" na motocykl.
I tutaj nie mówię o jakiejś poważnej glebie ale wystarczy wlecieć w koleinę i gdzieś nogą zaczepić albo gałęzią oberwać...
Awatar użytkownika
Kula
Po ośki w błocie
Posty: 623
Rejestracja: 25 sty 2010, 19:11
Motocykl: XR 400R
Lokalizacja: Sadłuki

Re: Tenerka I filmik z jazdy.

Post autor: Kula »

coś o tym wiem...
Motorynka -> Simson S51 -> Suzuki Dr 125 SE -> Honda Varadero 125 -> Pełnoletnia Yamaha XT 600 -> XR 400R
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Tenerka I filmik z jazdy.

Post autor: ArturS »

cieslarmarek pisze:Kupno tenery to było z napalenia sie, była kasa, mielismy z bratem jechać oglądać jakiegoś 3tb po liftingu, ale w ostatniej chwili okazało sie że sprzedany. Tata sie nad nami użalił i zaczoł na siłe szukac czegoś, zadzwonił do kumpla u ktorego stała tenerka. Tak wyszło ze ja wziolem. Teraz szykowanie na przyszly sezon jezdzenia po krzaczorach. Trzeba usztywnić tylne zawieszenie bo lata juz od luzów, OPONY to juz nie mowie, łańcuch i zebatki trzeba teżż... ogólnie wydatki...

Kupiłbym sobie fulla ale w xt 600 jest to, ze praktycznie mozna jezdzic bez remontow, malo pali i wgl.. Fulle z tymi remontami to mnie przerażają...

Nie stać mnie na żadne stroje, moj stroj ogranicza się do glanów , kasku, i przymaławej zbroi za 100zł. xd

Jak zaczne sam na siebie zarabiac bez zastanowienia przesiadam sie na jakiegos wr 450, lub fulla crf 450.
Możecie wysmiac ze to za silne.. Jezdzze na xt i mozecie wierzyć czy nie, dla mnie sie juz staje za slaby... Jeżdzę od małego i jestem pewny w 100% ze dalbym se rade z crf. Jeździlem na crf od kumpla i zakochalem sie w stawianiu na koło bez wysiłku.
NO to sie rozpisałem...:D
taaa... też kiedyś myślałem, że wszystko ogarniam. Za 10-15 lat, o ile nic złego się nie stanie po drodze, będziesz się w głowę pukał "jaki ja byłem bezmyślny" :lol: Nie będziemy Ci tu mądrości życiowych wypisywać, sam się przekonasz. Albo i nie - może lepiej żeby nie :|
Co do CRF... Mam kumpla, od dobrych 20 lat jeździ na dwóch kółkach, zaczynał od motorynki, później jakiś mały crossik (50-tka, albo 80-tka), jak zdał prawko to się przesiadł na asfalty począwszy od 500-tek, poprzez litry (w tym 1000RR i jakiś dziwaczny buell, chyba 1200) i w tym roku stwierdził, że znowu chce zjechać z asfaltu. Udał się więc do salonu yamahy (na brak kasy nie narzeka) po "słabawą" 450-tkę. No co? No przecież to tylko 450! Na szczęście trafił na kumatego sprzedawcę, w dodatku zawodnika enduro, a ten zaprosił go do siebie na testy. Dał mu jeszcze słabszą 400-tkę. No i... pozamiatało gościem. Na drugi tydzień wrócił do salonu po 250-tkę :lol:
Na filmie jest pokazane jak ogarniacie klocowatą tenerkę, więc... ugryzę się w język :lol:
Awatar użytkownika
cieslarmarek
Lubiący błoto
Posty: 68
Rejestracja: 28 sie 2012, 08:12
Motocykl: YAMAHA XT 600 3TB 1993r.

Re: Tenerka I filmik z jazdy.

Post autor: cieslarmarek »

I tak narazie only Tenere z powodu braku środków więc choćbym chciał to nie poszaleje..
:tenere:
Awatar użytkownika
terenowiecc
Administrator
Posty: 1734
Rejestracja: 24 gru 2009, 10:19
Motocykl: LC4
Lokalizacja: LCH

Re: Tenerka I filmik z jazdy.

Post autor: terenowiecc »

cieslarmarek pisze:I tak narazie only Tenere z powodu braku środków więc choćbym chciał to nie poszaleje..
:tenere:
Ale połamać się możesz choćbyś nie chciał, strój a w szczególności buty enduro to podstawa ;)
batagur
Lubiący błoto
Posty: 64
Rejestracja: 29 cze 2011, 09:04
Motocykl: YAMAHA XT 600
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Tenerka I filmik z jazdy.

Post autor: batagur »

Lepiej dolataj jeszcze amora czy zębaty z łańcuchem a zakup chociażby używany ubiór bo przygoda Ci się skończy na 4 kołowym skuterze elektrycznym czego Ci nie życzę. Sprzęt taki jak popytasz po forach crossowych dostaniesz od zawodników za flaszke. Co do mocniejszych sprzętów to jaaasne, znamy takie przypadki. Kupuj odrazu YZ 500 w dwusuwie nie będziesz się rozdrabniać. Ale wcześniej spróbuj założyć z tyłu więcej ząbków, crf-y to nie zastąpi ale będzie fun :goodjob:
Awatar użytkownika
Wiki
Po kostki w błocie
Posty: 103
Rejestracja: 23 maja 2012, 16:18
Motocykl: xt 600 3tb 91' Sm
gsx-R 750 93' Sf

Re: Tenerka I filmik z jazdy.

Post autor: Wiki »

cieslarmarek , powiem jedno hmm śmiać mi się chce z twoich postów, full cross ? i gdzie ty niby chcesz nim jeżdzić ? po lesie z nogami na lewo i prawo? pojedż raz na tor motocrossowy (nie mówie że tą ciężką yamaszką) ale jakimś Pomarańczowym Katem , wtedy może powiesz że o nie.. Ja nie potrafie jeżdzić.
Sam tak miałem - jeżdziłem pare razy w miesiącu w tym i zeszłym sezonie ze znajomym - jego ktm 250 sxf lub 250 exc - potwory których nie da się utrzymać a szczerze i otawiercie mówie jedyne biegi na których jechałem to 1,2,3 - jak również nie potrafiłem odkręcić na full manetki w sxf.

Jeszcze jedno podsumowanie ,full cross tylko na tor i to dla osób z szerszym portfelem (nie stety :/ )
mirecki
Po kostki w błocie
Posty: 116
Rejestracja: 13 cze 2012, 11:25
Motocykl: XT 600 3TB '94
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Tenerka I filmik z jazdy.

Post autor: mirecki »

A i ode mnie mała uwaga. Jak Cie złapią leśnicy jak im buczynkę orasz to nie będzie ani butów ani CRF'y tylko mandacik za pińćset :o . Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Tenerka I filmik z jazdy.

Post autor: Gacek »

mirecki pisze:A i ode mnie mała uwaga. Jak Cie złapią leśnicy jak im buczynkę orasz to nie będzie ani butów ani CRF'y tylko mandacik za pińćset :o . Pozdrawiam.

Jak widać na załączonym filmiku ekosystem "buczyny " lasu został tak zdewastowany ze następne dwa pokolenia muszą minąć aby się odrodził :P .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
ODPOWIEDZ