Czarnogóra.

Fotorelacje z podróży małych i dużych.
ODPOWIEDZ
rzorzo
Lubiący błoto
Posty: 35
Rejestracja: 25 mar 2010, 14:24

Czarnogóra.

Post autor: rzorzo »

Witam, udało mi się wrócić wczoraj szczęśliwie z wycieczki po Czarnogórze. Jak pozbieram myśli i zdjęcia, to skrobnę relację.
http://lh4.ggpht.com/_bnP_fefrV5s/TAF2P ... C00293.JPG
Awatar użytkownika
ogur69
Po kostki w błocie
Posty: 298
Rejestracja: 21 sty 2010, 21:40
Lokalizacja: witnica

Re: Czarnogóra.

Post autor: ogur69 »

super byłem tam grudzień styczeń 2009-2010 całe bałkany zjeżdziłem i albanie grecje turcje wsumie 18 krajów w jakiś miesiąc spałem gratis na pace starego citroena c15 cała impreza kosztowała razem z paliwem żarciem korupcją i alkoholami jakieś 5000pln na dwuch byłem z bracholem. w pażdzierniku prawdopodobnie wyjade do mongoli przez syberie jakieś 2 miesiące w trasie i ze 25000km powrut przez turcje
ludzie dzielą się na czystych i szczęśliwych
rzorzo
Lubiący błoto
Posty: 35
Rejestracja: 25 mar 2010, 14:24

Re: Czarnogóra.

Post autor: rzorzo »

Witam, oto mała relacja. Może ktoś jeszcze nie był... :lol:

Dzień 1.
Spotykamy się w Krakowie i ruszamy przez Chyżne na Słowację. Raźnie pokonujemy słowackie drogi i dojeżdżamy do Budapesztu na Biker Camp. Spotykamy tam Belga na Triumphie Scramblerze - ma podobne plany jak my, tylko więcej czasu. Za ogrodzeniem restauracja dla grup turystycznych z Polski. "Szła dzieweczka do laseczka" po raz kolejny dudni nam w uszach...
Dzień 2.
Ruszamy w kierunku Peczu bocznymi drogami. Przekraczamy granicę chorwacką jako jedyni i po niedługim czasie jesteśmy w Bośni. Na pierwszej stacji wymieniamy trochę kasy. Okazuje się że bośniacki (serbski?) , tak jak chorwacki jest bardzo podobny do polskiego. Przy drodze pełno rozpieprzonych domów , meczety , minarety. Poza tym bez niespodzianek. Zatrzymujemy się w przydrożnej knajpie, wcinamy cavapiczi , rozmowa z lokalesami i mamy zgodę od bossa przybytku na rozbicie namiotu na tyłach.
Obrazek
Dzień 3.
Zwijamy namiot, pijemy kawulca i ruszamy na drogę Banjaluka - Mostar. Fajna widokowa trasa.
Obrazek

Dojeżdżamy do Mostaru, parkujemy na strzeżonym i idziemy oglądać most.
Obrazek

Obrazek

Kolejny kawulec, posttureckie łakocie, i wrzask wzywającego na modlitwę w powietrzu. Bosko.

[youtube]QCMXCouCTqM[/youtube]

Jadymy dalej, Granica bośniacko - chorwacka bez problemu i jesteśmy nad Adriatykiem. Jedziemy prawie pustą magistralą chorwacką i po małym skoku przez kawałeczek Bośni jesteśmy w Dubrovniku.

Znajdujemy camping i uderzamy w kimono.

Dzień 4.
Rano zbieramy bety , spotykamy dwóch Niemców na starych gs-ach i ruszamy zobaczyć Dubrovnik.
Obrazek
Z kawulcem w ręku patrzymy na mury obronne i lightowo ubrani ruszamy na południe. Fajnymi zakretasami dojeżdżamy do Czarnogóry.
Jedziemy nad samym morzem, po lewej czarne góry :) . Dojeżdżamy do Kotoru - duże stare wenecko-austryjacko-czarnogórskie miasto z megafortecą na skałach. Wjeżdżamy po zakręconej jak świński ogon drodze znad Zatoki Kotorskiej w kierunku lądu - miasta Cetinje.

[youtube]rGT2cDNcyDw[/youtube]
[youtube]uUg7VMXR1vQ[/youtube]

W końcu dojeżdżamy do Cetinje - okazuje się być starą stolica Czarnogóry , stare budynki ambasad, monastyr , pałac prezydenta i Folk Music of Montenegro in the bar.

Dzień 5.
Ruszomy w kierunku Dormitoru. Jedziemy krajówką i w końcu zakręty o mniej niż 170 stopni. :D . W oddali jezioro Szokerskie i kraina Albanija.
Obrazek
Zjeżdżamy na żółtą dróżkę, żeby przejechać przełęcz biegnącą przez najwyższą partię gór. Pogoda piękna, tylko śnieg zalega na drodze. :|
Obrazek

Kapkię modyfikujemy trip plan, rzut okiem na kanion Tary

Obrazek

i lądujemy w Plevilji. Podjeżdżamy pod pension, a tu minutę po nas 7-iu Niemiaszków na różnorakich sprzętach . Łazimy po mieście, same Golfy II i Łady Nivy, na deptaku parę polskich dresów :lol: . Nasze szczypiory grały wtedy z Czarnogórkami .

Dzięń 6.
Jadziem w kierunku Bośni. NA granicy tylko my i z naprzeciwka bracia Czesi. Mocni zawodnicy - Nepal, Syria, Jordania, teraz tylko Albania :mrgreen: . Jedziemy sobie wschodnią rubieżą Bośni, drogi niezgorsze, darmowe kawulce, spotkania Bośniackich weteranów motocyklizmu i naginam wśród tirów w kierunku Chorwacji i Węgier. Dobijamy do Muczacza, miasto już wymarłe, mega apartament u starego węgierskiego żeglarza (wilk rzeczny Dunaju? :P )
Dzien 7.
Naginanie do doma. Budapeszt, mały mandacik u Słowaków, w Krakowie rozjeżdżamy się dwie strony świata.

Przejechałem 2850 km, Na spanie poszło jakieś 70 Euro.
Obrazek
ODPOWIEDZ