TT800ccm

Pokaż innym swój motocykl!
Awatar użytkownika
motoser
Lubiący błoto
Posty: 48
Rejestracja: 02 mar 2013, 16:25

TT800ccm

Post autor: motoser »

Chodzi to tak:)
http://www.youtube.com/watch?v=qlvuLP4_R-c

tulejowanie cylindra, tlok robiony przez woosnera, korba prox, dwa gazniki fcr, wydech robiony w kwasiaka,azotowanie wszystkich trybow skrzyni oraz przekazania napedu, walek stage 3 ,teraz zaloze chlodnice oleju:)
aktualnie remont po malym wybuchu:)
rowniez remont wizualny:)
niedlugo wrzuce kilka zdjec :tt600:
szpadyzor45
Po kostki w błocie
Posty: 302
Rejestracja: 19 maja 2012, 06:45
Motocykl: XT600 2KF
Lokalizacja: Oleśnica

Re: TT800ccm

Post autor: szpadyzor45 »

Byłeś na hamowni? :tt600:
Awatar użytkownika
motoser
Lubiący błoto
Posty: 48
Rejestracja: 02 mar 2013, 16:25

Re: TT800ccm

Post autor: motoser »

na kole wyszlo 64km srednio przy 4 hamowaniach, czyli pewnie z 80km na silniku (moc fabryczna rowniez podawana na silniku), ale co z tego jak sie rozleciał po kilku miesiącach:) teraz robie trochę słabszą wersje, żeby wytrzymal pełny sezon...

jedyny minus to wysokie jałowe obroty ,zeby sie nie dusil przy dodawaniu gazu (jak na filmiku)
mazi
Administrator
Posty: 1006
Rejestracja: 24 gru 2009, 11:58
Lokalizacja: LU

Re: TT800ccm

Post autor: mazi »

motoser pisze:Chodzi to tak:)
http://www.youtube.com/watch?v=qlvuLP4_R-c

tulejowanie cylindra, tlok robiony przez woosnera, korba prox, dwa gazniki fcr, wydech robiony w kwasiaka,azotowanie wszystkich trybow skrzyni oraz przekazania napedu, walek stage 3 ,teraz zaloze chlodnice oleju:)
aktualnie remont po malym wybuchu:)
rowniez remont wizualny:)
niedlugo wrzuce kilka zdjec :tt600:

To samą średnicą tłoka 200ccm doszło?
Jaki to tłok?

Co wybuchło w wersji alfa tego wynalazku :-)

Ogólnie dawaj więcej zdjęć i filmów z jakiegoś orania gruntu :slinka:
---
Pozdrawiam
mazi
Awatar użytkownika
motoser
Lubiący błoto
Posty: 48
Rejestracja: 02 mar 2013, 16:25

Re: TT800ccm

Post autor: motoser »

tlok robiony na zamowienie w wossnerze (srednica tloka z tego co pamietam 106mm)
wystrzelilo kolo napędzające wałek wyrównoważający, jedyny element który nie był azotowany...(rozpadlo sie na 4 czesci) i opuścilo pokład przez karter od str.sprzęgła)
w miedzyczasie spałaszowało wał korbowy i kilka innych elementów...
wcześniej rozpadła się skrzynia biegów...wymienilem wszystko ,ale wczesniej oddalem do wspomnianego azotowania..
teraz jak wspominalem robię spokojniejszą, bardziej wytrzymałą wersję z kilkoma nowymi

foty musze poszukac, bede mial trocze czasu to wrzuca z latania po lodzie na kolcach:)
mazi
Administrator
Posty: 1006
Rejestracja: 24 gru 2009, 11:58
Lokalizacja: LU

Re: TT800ccm

Post autor: mazi »

motoser pisze:tlok robiony na zamowienie w wossnerze (srednica tloka z tego co pamietam 106mm)
wystrzelilo kolo napędzające wałek wyrównoważający, jedyny element który nie był azotowany...(rozpadlo sie na 4 czesci) i opuścilo pokład przez karter od str.sprzęgła)
w miedzyczasie spałaszowało wał korbowy i kilka innych elementów...
wcześniej rozpadła się skrzynia biegów...wymienilem wszystko ,ale wczesniej oddalem do wspomnianego azotowania..
teraz jak wspominalem robię spokojniejszą, bardziej wytrzymałą wersję z kilkoma nowymi

foty musze poszukac, bede mial trocze czasu to wrzuca z latania po lodzie na kolcach:)
Nie wiedziałem, że Wossner robi tego typu wydumki na zamówienie? I to w ilościach detalicznych :-)
Pewnie kwestia odpowiednich kontaktów?

Składaj. Po tych filmikach co załączyłeś wychodzi, że silnik wręcz rwie się do jazdy :-)
---
Pozdrawiam
mazi
Awatar użytkownika
motoser
Lubiący błoto
Posty: 48
Rejestracja: 02 mar 2013, 16:25

Re: TT800ccm

Post autor: motoser »

kwestia kontaktów i ilości alkoholu z odpowiednimi osobami:) (generalnie jestem w trakcie rozmow z pewną firmą i możliwe ,że bedzie można zamawiac pojedyncze tłoki kute o różnych średnicach)
składam składam ,ale jest jeszcze kilka pomysłów ,więc na 110% przeciągnie się...
Aktualnie szkiełkowany jest nowy komplet karterów, będzie okienko na sprzęgło(dekiel zewnętrzny chcę anodyzowac)
wał już nowy znowu z korbą proxa ....
niestety decyduje się na zniszczenie babcinego wizerunku moto....likwiduję bęben z tył...co tarcza to tarcza...
sporo roboty jeszcze,będzie mega moto :bananaevil:
mazi
Administrator
Posty: 1006
Rejestracja: 24 gru 2009, 11:58
Lokalizacja: LU

Re: TT800ccm

Post autor: mazi »

Lubię takie rzeźby, wychowałem się na usprawnianiu silnika Junaka w dawnych czasach... i tak mi zostało :bananaevil:

Zdawaj relację na bieżąco, ciekaw jestem tego motocykla. No i im więcej zdjęć tym lepiej! :goodjob:
Kiedyś przy okazji wizyty w Wawie może zajadę pogapić się :-) Gdzie urzędujesz?
---
Pozdrawiam
mazi
qpa
Po ośki w błocie
Posty: 888
Rejestracja: 12 lis 2010, 18:31

Re: TT800ccm

Post autor: qpa »

Foty, foty, foty ;] uwielbiam takie akcje :)

Napisz coś więcej o gaźnikach.
Awatar użytkownika
motoser
Lubiący błoto
Posty: 48
Rejestracja: 02 mar 2013, 16:25

Re: TT800ccm

Post autor: motoser »

zapraszam:) Firmę mam w Ząbkach.
Płaskie FCR-y 39H dwie sztuki....suuuuper sprawa, ale myślę ,ze przy obecnym projekcie wstawię inne a te pójdą na półkę ze względu na niewykorzystanie ich pełnych możliwości przy słabszym silniku...
ODPOWIEDZ