Yamaha XT600 43F

Pokaż innym swój motocykl!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2496
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: terenowiecc & Yamaha XT600 43F

Post autor: Pawlo »

A mam pytanie z innej beczki. Bo patrze na te foty z tłumikiem i tak myślę czy te mocowanie linki tylnego hebla tak oryginalnie czy specjalnie odwrócone, żeby nie kosiło trawy? :P
Obrazek
Awatar użytkownika
terenowiecc
Administrator
Posty: 1734
Rejestracja: 24 gru 2009, 10:19
Motocykl: LC4
Lokalizacja: LCH

Re: terenowiecc & Yamaha XT600 43F

Post autor: terenowiecc »

Pawlo pisze:A mam pytanie z innej beczki. Bo patrze na te foty z tłumikiem i tak myślę czy te mocowanie linki tylnego hebla tak oryginalnie czy specjalnie odwrócone, żeby nie kosiło trawy? :P
Odwrócone żeby w dziczy nogi nie poharatało jakbym ją gdzieś z tyłu zostawił ;)
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2496
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: terenowiecc & Yamaha XT600 43F

Post autor: Pawlo »

No to kiedy ten filmik z kominem nowym? ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
terenowiecc
Administrator
Posty: 1734
Rejestracja: 24 gru 2009, 10:19
Motocykl: LC4
Lokalizacja: LCH

Re: terenowiecc & Yamaha XT600 43F

Post autor: terenowiecc »

Pawlo pisze:No to kiedy ten filmik z kominem nowym? ;)
Jakoś nie było okazji nagrać filmiku bo mało latam a jak latam to sam :cry: Ale pamiętam o filmiku więc coś tam postaram się nagrać ;)
Dźwięk jest w pytkę :D Mógłbym go słuchać zamiast radia :lol:
Awatar użytkownika
terenowiecc
Administrator
Posty: 1734
Rejestracja: 24 gru 2009, 10:19
Motocykl: LC4
Lokalizacja: LCH

Re: terenowiecc & Yamaha XT600 43F

Post autor: terenowiecc »

Łoj temat mi spadł troszkę :D Ale w sumie moto zimowało bez żadnych zmian.

Wczoraj wleciał mały mod, a mianowicie sprężyny przedniego zawieszenia z Transalpa. Są one dużo dłuższe (na tyle, że nie trzeba żadnych tulejek dystansowych) oraz co ważniejsze grubsze i o wiele twardsze od tych XTkowych. Efekt? Jeszcze nie wytestowałem tego w pełni ale po pierwszej jeździe czuć dużą różnicę na +, zawias zdecydowanie sztywniejszy, lepiej tłumi, nie nurkuje podczas hamowania tak jak wcześniej. Jak się trochę wypogodzi i teren podeschnie to zobaczę jak się to sprawuje w terenie przy większych prędkościach i zdam relację. Fotki niestety nie miałem czym zrobić ale przy kolejnej dłubaninie wyjmę sprężynę i pstryknę zdjątko dla porównania jak to wygląda ;)

PS. Sezon rozpoczęty :D

Pozdrawiam
Mateusz
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: terenowiecc & Yamaha XT600 43F

Post autor: ArturS »

Brzmi ciekawie :) U kumpla do trampka wpakowaliśmy progresy, więc oryginały leżą nieużywane. Przetestuj patent jak najszybciej. Czy u Ciebie w są też dwie sprężyny w każdej ladze, czy tylko jedna? U mnie oprócz... nazwijmy to sprężyny "właściwej" jest jeszcze krótka i cienka sprężynka na samej górze.
Awatar użytkownika
terenowiecc
Administrator
Posty: 1734
Rejestracja: 24 gru 2009, 10:19
Motocykl: LC4
Lokalizacja: LCH

Re: terenowiecc & Yamaha XT600 43F

Post autor: terenowiecc »

U mnie w 43F są pojedyncze sprężyny, u Maziego w 1VJ tak samo ale mam też w garażu zawias z 3AJ i tam są oprócz tych właściwych sprężyn takie jak piszesz - krótkie i cienkie sprężynki. Myślałem, że to jakiś patent poprzedniego właściciela ale skoro u Ciebie też tak jest to może tak fabrycznie robili choć nie wiem jaki jest cel montażu tej sprężynki małej jak ona jest miękka jak kupa przez co zawias traci na sztywności.

Za tydzień może polatam w weekend to dam znać jak to się sprawuje.
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: terenowiecc & Yamaha XT600 43F

Post autor: ArturS »

Też na początku myślałem, że to patent poprzedniego usera, więc zajrzałem w lagi, które dostałem od znajomego, też z 3AJ - identycznie. Dziwne, że 1VJ ich nie ma, jak patrzyłem za progresami to te same sprężyny są do 1VJ i 3AJ. Będę niedługo grzebał przy zawiasie to porównam dokładnie trampkowe springi z XTkowymi. Przy moich 90kg przydałby się nieco mocniejszy zawias ;)
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: terenowiecc & Yamaha XT600 43F

Post autor: Gacek »

W swoim czasie również spoglądałem na temat pracy tego zawiasu z poziomu twardości sprężyny ,miniony sezon w większości jeżdżony off ew mi uświadomił ze problem u mnie leży po stronie tłumienia .Miałem okazję testować inny zawias w terenie i realnie porównać jego pracę z xt . To był jakby główny powód ze zacząłem intensywnie myśleć i szukać. Nie wiem już sam może teraz to kwestia sugestii sporej ilości materiałów jakie ostatnio odnalazłem potwierdzających taki kierunek ale na pewne sprawy zacząłem spoglądać z innej płaszczyzny i w inny sposób nazywać sprawy .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: terenowiecc & Yamaha XT600 43F

Post autor: ArturS »

Zdaje się w 3TB już coś tam księgowi od siebie dołożyli, albo raczej zabrali ;) Może wrzucimy na chwilę do Ciebie lagi z 3AJ i zobaczymy jaka różnica? ;) Tylko niech się cieplej zrobi.
ODPOWIEDZ