Fotorelacja z remontu xt600 3tb z 92r

Pokaż innym swój motocykl!
Awatar użytkownika
Tomiacho
Po kostki w błocie
Posty: 330
Rejestracja: 31 mar 2010, 22:04
Motocykl: XT 600 43f
Lokalizacja: Piła

Re: Fotorelacja z remontu xt600 3tb z 92r

Post autor: Tomiacho »

Ładnie działasz. Ja w swoim na razie nie mam czasu dłubać. Powiedz mi czy da się przestawić wałek balansowy bez rozpoławiania silnika ? U mnie jeszcze nic nie rozbierałem. Chodzi mi o to że ściągnięciu sprzęgła mam dostęp do zębatki wałka. Da się to zdjąć i przestawić na znaki? Podejrzewam że ktoś kiedyś źle złożył bo mam mocne wibracje w porównaniu do kolegi xt.
Cold and Ugly

Ręce w błocie, chuj w tawocie to crossowiec przy robocie
Schoolboy
Lubiący błoto
Posty: 26
Rejestracja: 26 wrz 2013, 19:19
Motocykl: XT 600 3TB

Re: Fotorelacja z remontu xt600 3tb z 92r

Post autor: Schoolboy »

No o wiele lepsze te 4mm od fabryki. Jak te nie wytrzymają to się Artur do Ciebie zgłoszę po namiary do Króla. Jeszcze kupa czasu minie zanim w ogóle wyjadę :biker:

Tak da się spokojnie zębatki siedzą na klinach. Odkręcasz jedna i ustawiasz kropkę do kropki.

Obrazek


jakieś zdjęcie z neta ale widać te kropki za sprzęgłem

Obrazek
Schoolboy
Lubiący błoto
Posty: 26
Rejestracja: 26 wrz 2013, 19:19
Motocykl: XT 600 3TB

Re: Fotorelacja z remontu xt600 3tb z 92r

Post autor: Schoolboy »

Siemka dawno mnie nie było, nie miałem zbytnio czasu na remont ale trochę postępów zrobiłem.

Zamówiłem dętkę do xt na tył 3mm

Obrazek

Koło z nowym oplotem dałem do centrowania i wrzuciłem oponkę. zajebiście będzie stał na enduro.

Obrazek

Przynajmniej już o własnych siłach na stopce :goodjob:

Obrazek

Koło naprawdę wyszło świetnie i dobrze się prezentuje

Obrazek

Zakupiłem tez uszczelki z atheny na cały silnik i resztę łożysk na wał i wałek. Może kiedyś końcu złoże ten silnik.

Obrazek

Obrazek

Większe na wał od strony alternatora 6307 z luzem c3 a 2 mniejsze 6305 na wałek wywarzający.
qpa
Po ośki w błocie
Posty: 888
Rejestracja: 12 lis 2010, 18:31

Re: Fotorelacja z remontu xt600 3tb z 92r

Post autor: qpa »

SKF? ja bym się nie odważył
Schoolboy
Lubiący błoto
Posty: 26
Rejestracja: 26 wrz 2013, 19:19
Motocykl: XT 600 3TB

Re: Fotorelacja z remontu xt600 3tb z 92r

Post autor: Schoolboy »

czemu ? złe są ?
Schoolboy
Lubiący błoto
Posty: 26
Rejestracja: 26 wrz 2013, 19:19
Motocykl: XT 600 3TB

Re: Fotorelacja z remontu xt600 3tb z 92r

Post autor: Schoolboy »

Dzisiaj zrobiłem trochę głowice ,rozebrałem pomierzyłem i zrobiłem wtopę ale o tym na koniec :confetti:

gniazda i zawory po rozebraniu były nawet w dobrym stanie na fotach jednak szczegóły mnie przeraziły :pstryk:

Obrazek

Obrazek

zawory przed, chyba łykał trochę oleju przez wydechowe (ppm > pokaż obrazek, ucina trochę)

Obrazek

Obrazek

Docierałem zawory jedynką i zerówką od razu.

Zawory po szlifowaniu szczotka druciana i już dotarte, jeszcze pasta na nich siedzi.

Obrazek

oraz gniazda

Obrazek

Obrazek

mycie i składanie głowicy

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Głowica jak nowa.A teraz wtopa. chciałem wymienić łożyska na wałku wywarzającym i na karterze od strony magneta nie wiedziałem i nie zauważyłem uszczelniacza za łorzyskiem od strony odmy. Niestety szlag go trafił, nie mam foty ale to ten ostani na tym zdjęciu z neta

Obrazek

25x20x3 na hurtowniach świecą oczami a w jednym sklepie powiedzieli ze w poniedziałek dadzą znać (hehe znam to), czy ktoś miał taki problem żeby go zdobyć, czy ratuje mnie tylko aso yamaha.
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Fotorelacja z remontu xt600 3tb z 92r

Post autor: Gacek »

też miałem z tym problem bo nie był w najlepszym stanie - założyłem stary bo nie mogłem dostać tej grubosci zamiennika , dodatkowo użyłem łożysko kryte rozdłubałem je jedynie z jednej strony :| .
Zalewasz głowicę naftą na dobę aby sprawdzić stan gniazd i uszczelniaczy na trzonkach zaworów ?
No i poradził bym ci abyś prze polerował płaszczyznę głowicy na rozłożonym na płaskiej powierzchni drobnym papierze bo wizualnie nie najlepiej wygląda ;) .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
JAWKA SIEDLCE
Po kostki w błocie
Posty: 257
Rejestracja: 26 sie 2013, 10:01
Motocykl: xt600

Re: Fotorelacja z remontu xt600 3tb z 92r

Post autor: JAWKA SIEDLCE »

Co głowica (2kf) to inne wykonanie u mnie nawet w środku malowana. A u Ciebie kanały dolot , wydech jakieś gładkie jakby przewecowane :lol: .Chwila pracy i by błyszczły zawory i kanały.Dużą powieszchnią Ci trzymają (gniazda , zawory).
Schoolboy
Lubiący błoto
Posty: 26
Rejestracja: 26 wrz 2013, 19:19
Motocykl: XT 600 3TB

Re: Fotorelacja z remontu xt600 3tb z 92r

Post autor: Schoolboy »

no to dupa z tym uszczelniaczem, w poniedziałek jeszcze poszukam bo sobota nie do wszystkich się dodzwoniłem. Hehe ten mój już się do niczego nie nadaje dostał śrubokrętem na przestrzał :gleba: Uszczelniacze są nowe a luzów na prowadnicach brak czego bardzo się obawiałem ze bd straszne. Nie sprawdzałem szczelności ale powinno być OK. Miałem liznąć głowice ale nie mogę wykręcić tych dwóch szpilek stąd te nakrętki, nie chce ich grzać palnikiem bo mi sie całkiem głowica pokrzywi. Kiedyś jak nie było dostępu do szlifierek planowałem małe głowice na szkle papierem wodnym możne z tą tak spróbuje z takim kawałkiem co wchodzi miedzy szpilki. Miał być silnik dzisiaj skręcony ale wyszło jak zawsze. :bananaevil: :bananaevil: :bananaevil:
JAWKA SIEDLCE
Po kostki w błocie
Posty: 257
Rejestracja: 26 sie 2013, 10:01
Motocykl: xt600

Re: Fotorelacja z remontu xt600 3tb z 92r

Post autor: JAWKA SIEDLCE »

Daj sobie spokuj z powieszchnią pod uszczelkę głowicy tylko poniszczysz . A wydechowe niemają wogule luzu na prowadnicach?
ODPOWIEDZ