Remont Tenere 34L/55W

Pokaż innym swój motocykl!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Remont Tenere 34L

Post autor: Gacek »

Jak dla mnie ewidentnie z filmiku wynika ze wydech ładuje ci spaliny w ssący w początkowej fazie dla suwu ssania w takiej konfiguracji realny cykl ssania zaczyna ci się dużo puźniej co skutkuje z zwiększoną prędkością co powoduje powstanie większego podciśnienia a wiec zassanie wiekszej ilosci paliwa .Jak byś miał wątpliwości pomierz katy z jakimi na mijance pracują zawory u mnie na łopatologicznym pomiarze ssacy otwierał sie na 7- 10 stopni przed gmp wydechowy zamykał 30 po gmp daje to jakby obraz jaką rolę odgrywa wydech w tym typie ;) .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Remont Tenere 34L

Post autor: Gacek »

Tak ogólnie gdzieś kiedyś miałem do czynienia z takim odgłosem koncówki wydechu jaki u ciebie zarejestrowałem .
Masz wydech srebring ? ten wydech jest oparty w swojej budowie na wlocie zastosowano kształt tzw" megafonu" cały wydech obiętosciowo jest mniejszy od oryginału.
Mallory nie masz coś kombinowane z wylotem ? w sensie ograniczonej średnicy wylotu w tej koncówce ? bo ten odgłos z czymś takim kojarzę :roll: .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
mallory

Re: Remont Tenere 34L

Post autor: mallory »

Gacek pisze: Masz wydech srebring ? ten wydech jest oparty w swojej budowie na wlocie zastosowano kształt tzw" megafonu" cały wydech obiętosciowo jest mniejszy od oryginału.
Mallory nie masz coś kombinowane z wylotem ? w sensie ograniczonej średnicy wylotu w tej koncówce ? bo ten odgłos z czymś takim kojarzę :roll: .
tak sebring, ale dedykowany do tego moto. Nic chyba nie robione, pewności nie mam. Jednak chyba swobodnie sobie to oddycha bo żadnego dbkilera ani nic - raczej głośny jest.
mazi
Administrator
Posty: 1006
Rejestracja: 24 gru 2009, 11:58
Lokalizacja: LU

Re: Remont Tenere 34L

Post autor: mazi »

mallory pisze:Dalsze badanie i informacje. Wszystko niby w gaźniku działa. Nic się nie podwiesiło, ssanie się domyka. Zużycia nie widać. Dysza główna 130 (w serwisówce 125/130) . Iglica 5C37 - czyli niby jak serwisówka. Iglica na środku zapięta. Żadnego lewego powietrza nie łapie. Poziom paliwa 7mm poniżej krawędzi. Śruba składu 2,5 obrotu.
Pomóżcie chłopaki bo pomysłów brakuje.
Nagrałem jak otwierają się przepustnice i jak się rozpyla paliwo. Na moje to lewy gaźnik daje za mocno. Dobrze myślę? I dlaczego? Albo jak to naprawić... albo... wszystkie pomysły mile widziane:))))

Poniżej film gdy iglicę w lewym opuszczono najniżej i poprawa niewielka o ile wogóle.
https://picasaweb.google.com/lh/photo/l ... directlink
a filtr? Sam go oliwiłeś czy kupiłeś gotowca? Jak wyciśniesz go to wypływa olej?
---
Pozdrawiam
mazi
mallory

Re: Remont Tenere 34L

Post autor: mallory »

Filtr sprawdzę.
Jeszcze sobie dywaguję:

Objawy, że gaźnik:
- kolor świecy,
- duże spalanie,

Objawy, że nie gaźnik:
- bardzo równo chodzi na obrotach, jak nie singiel - zarówno na wolnych jak i na wyższych na tych na które uda się wkręcić, jak się wkręci to jest stabilnie.

Objawy, że zapłon:
- dymi jakby za późno był ustwiony,
Może to zapłon? Czy w zapłonie się coś ustawia (dotychczas platynki ustawiałem w komarku, czecie i panonii) czy po prostu nowy moduł i nic się nie robi z kątem wyprzedzenia?
mazi
Administrator
Posty: 1006
Rejestracja: 24 gru 2009, 11:58
Lokalizacja: LU

Re: Remont Tenere 34L

Post autor: mazi »

Zacznij od filtra.
---
Pozdrawiam
mazi
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Remont Tenere 34L

Post autor: Gacek »

Filmik jaki zamiesciłeś ewidentnie pokazuje ze przy wzroście obrotów spaliny na wybebeszonym od dolotu gaźniku po cyklu spalania trafiają nie tam gdzie trzeba :| .
Nie potrzeba chyba zbyt dużej wyobraźni aby wyciągnąć wnioski ze przy zmontowanym układzie to zjawisko ulegnie wzmocnieniu bo cały układ dolotowy utrzymuje rodzaj podciśnienia a te spaliny wrzucone w kanały dolotu powrotnie trafiĄ do cylindra zubożając mieszankę w ilość tlenu .
Mallory masz drugiego xt z oryginalnym wydechem przerzucił bym ori końcówkę przy okazji oblukał czy pod kolektorem wydechowym na uszczelce mosiężnej nie ma śladów po spalinach .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
mallory

Re: Remont Tenere 34L

Post autor: mallory »

Gacek pisze:Filmik jaki zamiesciłeś ewidentnie pokazuje ze przy wzroście obrotów spaliny na wybebeszonym od dolotu gaźniku po cyklu spalania trafiają nie tam gdzie trzeba :| .
Nie potrzeba chyba zbyt dużej wyobraźni aby wyciągnąć wnioski ze przy zmontowanym układzie to zjawisko ulegnie wzmocnieniu bo cały układ dolotowy utrzymuje rodzaj podciśnienia a te spaliny wrzucone w kanały dolotu powrotnie trafiĄ do cylindra zubożając mieszankę w ilość tlenu .
Mallory masz drugiego xt z oryginalnym wydechem przerzucił bym ori końcówkę przy okazji oblukał czy pod kolektorem wydechowym na uszczelce mosiężnej nie ma śladów po spalinach .
Dzięki za sugestię coś w tym jest, sprawdzę. Na chwile badania wstrzymane bo oba gaźniki poszły do sprawdzenia stanu i ewentualnej regeneracji - jak już to już - ok. dziesięć dni tam posiedzą. Jak będą na 100% sprawne to diagnozujemy dalej.
Nagram filmik z nowymi gaziorami i oboma wydechami.
mallory

Re: Remont Tenere 34L

Post autor: mallory »

Gaźniki zrobione - pełny serwis - co miało być wymienione i wyczyszczone to zostało - regulacja fabryczna itd...
I sprawa załatwiona. Wszytko działa.
Tak było przed:
Obrazek

Tak jest po:
Obrazek
Damianos1
Lubiący błoto
Posty: 52
Rejestracja: 31 maja 2016, 20:13
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Remont Tenere 34L

Post autor: Damianos1 »

Piękna świeca, wręcz idealna :)
ODPOWIEDZ