Remont Tenere 34L/55W

Pokaż innym swój motocykl!
ODPOWIEDZ
mallory

Re: remont silnika tenere 1vj poznań

Post autor: mallory »

Gacek pisze:Jednym słowem przejebane :? Sam to będziesz montował czy ktoś ci to będzie robił ?
Racja przejebane. Ale świadome. Remont jednak generalny i bez kompromisów. Moto ma u mnie na dożywocie:)))
Bez wałka zdawczego, krućców i zębatki (to nie każdy robi) wyjdzie 2000. Sama góra ok. 1100.
Awatar użytkownika
terenowiecc
Administrator
Posty: 1734
Rejestracja: 24 gru 2009, 10:19
Motocykl: LC4
Lokalizacja: LCH

Re: remont silnika tenere 1vj poznań

Post autor: terenowiecc »

Gacek pisze:Jednym słowem przejebane :?
I tak i nie. To na pewno kupa siana. Jednakże jak za części z ASO, to ceny są na prawdę niezłe.
Mallory, po prostu profesjonalne podejście bez kompromisów. Kibicuję i czekam na dalsze info i fotki.

Powodzenia!
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: remont silnika tenere 1vj poznań

Post autor: Gacek »

Tak tylko to dopiero poczatek a gdzie jeszcze cała reszta ? :shock: .oliwa uszczelki , przy takiej generalce wypadało by łożyska powymieniać zapewnie standardowo po dotarciu sprzęgło poleci :roll: olał bym części z aso mimo grubych zniżek to delikatna przesada z kosztami jak na takiego tłuka jakim jest xt :oops: .Ale to moje zdanie :| .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
terenowiecc
Administrator
Posty: 1734
Rejestracja: 24 gru 2009, 10:19
Motocykl: LC4
Lokalizacja: LCH

Re: remont silnika tenere 1vj poznań

Post autor: terenowiecc »

Zgadzam się z Tobą Gacek. W przypadku XT można przebierać w zamiennikach bardzo dobrej jakości.
Wiem, że mamy odmienne zdanie na temat niektórych podzespołów zamiennych, aczkolwiek istota tematu jest taka sama.

Nie zmienia to faktu, że ceny w ASO przy obecnych zniżkach są niezłe i jeżeli ktoś chce zrobić silnik na oryginalnych podzespołach, to ma możliwość sporej oszczędności.
mallory

Re: remont silnika tenere 1vj poznań

Post autor: mallory »

Gacek pisze:Tak tylko to dopiero poczatek a gdzie jeszcze cała reszta ? :shock: .oliwa uszczelki , przy takiej generalce wypadało by łożyska powymieniać zapewnie standardowo po dotarciu sprzęgło poleci :roll: olał bym części z aso mimo grubych zniżek to delikatna przesada z kosztami jak na takiego tłuka jakim jest xt :oops: .Ale to moje zdanie :| .
Twoje opinia jest pochopna i nieprzeliczona. Jest drogo, ale ciężko żeby było taniej.
Policz:
1. Wałek zdawczy - tylko oryginał występuje,
2. Korba - 34 mm jak pisałem wcześniej - tylko oryginał występuje, można kombinować z kupnem wału z 2KF i inną kobrą - wyjdzie w sumie ten sam koszt, ale nie wiesz na jaki wał trafisz,
3. Łańcuszek rozrządu - oryginał z upustem kosztuje 100 PLN, zamiennik DID - 290 PLN - więc dużo drożej,
4. Łożysko korbowodu i czop - 34 mm j.w. - tylko oryginał,
5. Tłok oryginał z pierścianiami i sworzniem - 580, zamiennik PROX - 500, TKRJ - 320 (różnica zniwelowana przez oryginalny łańcuch rozrządu).
6. Szlifierz, walarz i zaworarz:)) za darmo też nie robią.
Reszta i tak zamienniki.

Gdzie chcesz oszczędności szukać?
Chyba, że robimy "tylko nowy tłok i kita panie...." - wtedy tak. Ja chciałem przy jednym grzebaniu zrobić wszystko i wcześniej to policzyłem. Myślałem też nad innym silnikiem - wyszłoby ok. 2000 za w miarę wiarygodny.
Bez policzenia z "kartką i długopisem" bardzo łatwo mieć opinie, że można taniej.
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: remont silnika tenere 1vj poznań

Post autor: Gacek »

Normalnie mnie zatrwożyłeś swoim postem :P nie umiem liczyć ? zgadza się :| traktujesz temat z własnego poziomu ,ja traktuje z swojego :) .To nie mój biznes jak traktujesz własny grosz - nie mam ochoty na jakieś kontrowersyjne wypowiedzi każdy orze jak może :lol: .
Najracjonalniejszy moim zdaniem obraz opłacalności takich operacji remontów wyłazi na przestrzeni czasu .
Na marginesie dyskusji łańcuszek rozrządu proponowany przez aso to jaki kooperant - firma ?
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
mallory

Re: remont silnika tenere 1vj poznań

Post autor: mallory »

Gacek pisze:Normalnie mnie zatrwożyłeś swoim postem :P nie umiem liczyć ? zgadza się :| traktujesz temat z własnego poziomu ,ja traktuje z swojego :) .To nie mój biznes jak traktujesz własny grosz - nie mam ochoty na jakieś kontrowersyjne wypowiedzi każdy orze jak może :lol: .
Najracjonalniejszy moim zdaniem obraz opłacalności takich operacji remontów wyłazi na przestrzeni czasu .
Na marginesie dyskusji łańcuszek rozrządu proponowany przez aso to jaki kooperant - firma ?
Wyluzuj Gacek.
Zasugerowałeś, że poza ASO będzie taniej i że ze drogi remont jak na taki motor. Ale fakty są takie, że nie da się taniej w tym przypadku i tyle - i tu nie mając ochoty kontrowersyjnie rzuciłeś - że się da taniej. Powiedziałem, że nie policzyłeś kosztów a nie że nie umiesz tego robić - bez obrazy. Strzeliłeś z biodra opinią bez przemyślenia - zdarza się każdemu:)))
szpadyzor45
Po kostki w błocie
Posty: 302
Rejestracja: 19 maja 2012, 06:45
Motocykl: XT600 2KF
Lokalizacja: Oleśnica

Re: remont silnika tenere 1vj poznań

Post autor: szpadyzor45 »

Co do wałka... ten z szerokim frezem to jakiś niewypał okrutny. Przerabiałem temat, wymieniłem wałek na igłe i znów uje**** frezy. Dopiero zamiana skrzyni od nowszego modelu na drobnym wieloklinie, który jest dokręcany nakrętką i spokój. Tym bardziej, że będzie Cię on kosztował... 600 zł :facepalm: taniej i LEPIEJ wymienić skrzynię na nowszy model choćby używany IMO.
Wał mam również taki jak Ty czyli bez zamienników, więc wyboru nie masz.
Tłok - wielokrotnie temat przeze mnie opisywany, miałem już oryginał, tkrj i dwa wossnery. U jednych wszystko jest cudowne i nie do zarżnięcia - u mnie padają pierścienie w mig. Jednak nie użytkuję tego moto zgodnie z przeznaczeniem więc można nie brać mojej opinii pod uwagę.
Regeneracja głowicy - bardzo optymistyczna cena.
Jeśli chcesz zrobić tak jak należy i to na oryginałach, a nie wymienisz łożysk to dla mnie nieporozumienie.
To samo dotyczy uszczelniaczy.
Kolego życzę Ci żebyś się w 4k zmieścił. Tak czy siak skarpeta czy tam świnka pęknie :browar:
edit: nie biorę pod uwagę kosztów robocizny...
mallory

Re: remont silnika tenere 1vj poznań

Post autor: mallory »

szpadyzor45 pisze:..
Jeśli chcesz zrobić tak jak należy i to na oryginałach, a nie wymienisz łożysk to dla mnie nieporozumienie.
To samo dotyczy uszczelniaczy.
...
łożyska i uszczelniacze do wymiany oczywiście
mallory

Re: remont silnika tenere 1vj poznań

Post autor: mallory »

To jeszcze kanapę obszyłem... góra czarna antypoślizgowa, boki z grubej mocnej skóry. Pianka wymieniona, kanapa utwardzona i podniesiona 1,5 cm.
https://lh3.googleusercontent.com/-ow6i ... 60544.jpeg
ODPOWIEDZ