XT 600 43f

Pokaż innym swój motocykl!
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: XT 600 43f

Post autor: Gacek »

k3nd pisze:
Gacek pisze:k3nd - lalgi ci się pocą a ty bawisz się w jakieś akcesoryjne piekne dodatki :roll: .
Obarł - poplukał byś to chociarz do foty jak dawniej :P .
nic się nie poci, guma ma przebarwienia a lagi brudne od blota :)
Zapewne zdjecie pochodzi z innej daty niż ten post viewtopic.php?f=17&t=5918-
sorry za upierdliwe uwagi :? .
Na marginesie ciekawi mnie wiec zapytam Polisporty które miałeś wczesniej nie wyrabiały ? czy te nowe z alu rdzeniem to inwestycja w zabezpieczenie nowej zapewne tez nienajtanszej kiery ? :roll: .
Osobiscie cenie sobie praktyczne zastosowania nie koniecznie akcesoryjne :| .
Jak by to było mocowane do pólek a nie kiery miało by to sens dla mnie (ale to moje zdanie ) na ile przerobiłem porządna kiera sporo wytrzyma gorzej z jej mocowaniem tzw riserami tu lubi się pogiąć :) .
Szkoda ze nie jest to mocowane do pólek .
Mozna by wtedy niezłe "kopyrtki " zaliczać klocem bez obaw ze odpadnie kiera :lol: .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
k3nd
Po kostki w błocie
Posty: 196
Rejestracja: 08 lis 2015, 17:56
Motocykl: XT 600 47N, 3TB
CBR 929
Lokalizacja: łódzkie

Re: XT 600 43f

Post autor: k3nd »

Gacek pisze: Na marginesie ciekawi mnie wiec zapytam Polisporty które miałeś wczesniej nie wyrabiały ? czy te nowe z alu rdzeniem to inwestycja w zabezpieczenie nowej zapewne tez nienajtanszej kiery ? :roll: .
Osobiscie cenie sobie praktyczne zastosowania nie koniecznie akcesoryjne :| .
Jak by to było mocowane do pólek a nie kiery miało by to sens dla mnie (ale to moje zdanie ) na ile przerobiłem porządna kiera sporo wytrzyma gorzej z jej mocowaniem tzw riserami tu lubi się pogiąć :) .
Szkoda ze nie jest to mocowane do pólek .
Mozna by wtedy niezłe "kopyrtki " zaliczać klocem bez obaw ze odpadnie kiera :lol: .
Stare handbary to acerbisy, kierownica jaką założyłem to renthal twinwall rc high to fatbar, 28,6cm stąd też stare handbary na nią nie pasowały, więc trzeba było kupić nowe stąd decyzja na cycra probend, mocowanie w niektórych kierownicach styka się z wieżyczkami, zależy wszystko od szerokości kierownicy, moja akurat jest najszersza i najwyższa jaką można było dostać z renthala stąd też jest delikatna szpara między mocowaniami. Zestaw powinien sporo wytrzymać w dodatku to stop aluminium lotniczego zarówno kierownica jak i handbary. ;)

Handbary trzyma w sumie 10 śrub (5 na stronie), więc wszystko jest stabilne po porządnym dokręceniu. ;)

Wracając do starych handbarów to podczas gleby handbar się przemieszczał do góry bądź na dół, zależnie od upadku, więc nie były one skuteczne, w sumie czego się spodziewać od plastiku :?

Raz w sumie miałem sytuacje, że popuściła śruba od mocowania kierownicy, ale to w poprzednim 3tb. Takto zawsze jedyne co się gnie to najsłabsze ogniwo, czyli kierownica, wieżyczki. Po ostatniej glebie jaką zaliczyłem przy 80 to strzała dostała właśnie kierownica i to dosyć sporo jak przykładałem do prostej powierzchni :? i przestawiło się wszystko na półkach, wieżyczki wytrzymały i są proste cały czas, nie były już oryginalne bo oryginał dawno skrzywiony tylko założone od ktm. Oryginalne rozwiązania to po prostu marchew :?
Yamaha XT600 47N ; ; Yamaha XT600 3TB serce bije w tempie obrotów maszyny... Obrazek
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: XT 600 43f

Post autor: Gacek »

Dzieki za wyjasnienie k3nd :D - faktycznie gdzies podobnie jak ty odczuwam ze te oryginały moontowane fabrycznie przy byle puknieciu lubią się giąc :( ,a jakby po takim fakcie zakup nawet uzywek do najtanszych inwestycji nie nalezy :| .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
k3nd
Po kostki w błocie
Posty: 196
Rejestracja: 08 lis 2015, 17:56
Motocykl: XT 600 47N, 3TB
CBR 929
Lokalizacja: łódzkie

Re: XT 600 43f

Post autor: k3nd »

teraz to jestem jeżdżącą reklamą :)


Obrazek
Obrazek
Yamaha XT600 47N ; ; Yamaha XT600 3TB serce bije w tempie obrotów maszyny... Obrazek
Awatar użytkownika
terenowiecc
Administrator
Posty: 1734
Rejestracja: 24 gru 2009, 10:19
Motocykl: LC4
Lokalizacja: LCH

Re: XT 600 43f

Post autor: terenowiecc »

No przyznam szczerze, że podoba mi się ten gadżet :D Dobra robota :slinka:
mazi
Administrator
Posty: 1006
Rejestracja: 24 gru 2009, 11:58
Lokalizacja: LU

Re: XT 600 43f

Post autor: mazi »

k3nd pisze:teraz to jestem jeżdżącą reklamą :)


Obrazek
Obrazek
Super wyszło :-) :goodjob:
---
Pozdrawiam
mazi
Awatar użytkownika
k3nd
Po kostki w błocie
Posty: 196
Rejestracja: 08 lis 2015, 17:56
Motocykl: XT 600 47N, 3TB
CBR 929
Lokalizacja: łódzkie

Re: XT 600 43f

Post autor: k3nd »

Tak więc udało mi się dostać w końcu zbiornik, pierwsze przymiarki już cieszą oko ;)

Obrazek
Yamaha XT600 47N ; ; Yamaha XT600 3TB serce bije w tempie obrotów maszyny... Obrazek
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: XT 600 43f

Post autor: Gacek »

Zapytam ?
to taka modyfikacja pod katem "oka " czy moze wynik jakichs głebszych potrzeb - inspirowanych potrzebą ? :roll:
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
k3nd
Po kostki w błocie
Posty: 196
Rejestracja: 08 lis 2015, 17:56
Motocykl: XT 600 47N, 3TB
CBR 929
Lokalizacja: łódzkie

Re: XT 600 43f

Post autor: k3nd »

Gacek pisze:Zapytam ?
to taka modyfikacja pod katem "oka " czy moze wynik jakichs głebszych potrzeb - inspirowanych potrzebą ? :roll:
Pierwsza sprawa to taka, że dostać ten zbiornik to cud, więc jest taką wisienką na torcie. Druga sprawa to XT powoli trafia na asfalt, szutry - koniec z oraniem, więc zbiornik większy się przyda, a trzecia sprawa to taka, że przed każdym wyjazdem trzeba odwiedzać stację i trochę to irytuje, a na tym zrobię ok. 100km więcej. ;) Czas pokaże ;)
Yamaha XT600 47N ; ; Yamaha XT600 3TB serce bije w tempie obrotów maszyny... Obrazek
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: XT 600 43f

Post autor: Gacek »

Rozumiem
Kazdy ma swoje priorytety - ja tez nie cierpię nagabywania na stacjach moze hot dog , kawa ? :lol: .
Mimo wszystkiego dla moich preferencji wystarcza mi zbirnik 8 l - chociarz czesto zdarzało mi się kulać po wachę bez paliwa (na szczescie odbywało sie to zawsze z górki ) :D .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
ODPOWIEDZ