TTR 600 Belgarda 2001 by Cirus

Pokaż innym swój motocykl!
Awatar użytkownika
Cirus
Lubiący błoto
Posty: 56
Rejestracja: 31 mar 2016, 16:39
Motocykl: Ttr 600
Lokalizacja: Biała Podl.

TTR 600 Belgarda 2001 by Cirus

Post autor: Cirus »

Od 3 miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem ttrki 600 2001. Jako że po 1000 km nie było zadnego fuck upa to mogę teraz spokojnie opisać motocykl 8-) . Długo szukałem odpowiedniego enduraka. Po wielu sezonach na yz 250 450 i raptorku zamarzyło mi się z racji wykonywanego zawodu coś gdzie serwis bedzie sie kończył na zaworach oleju i filtrze pow. a nie remont silnika 2x w sezonie,a kręcenie kończyło się na modyfikacjach a nie naprawach, priorytetem była przyjemnośc z jazdy pancerność jednostki i dobra zawiecha, na dalszym planie moc i waga. W szranki staneły xr 600 dr 650 se i belgarda, początkowo ttrka odpadła bo była najdroższa ale po wielu wyjazdach po szrociarnie jak to w pl postanowiłem zwiekszyć budzet i kupiłem w końcu TTR 2001 która spełniła moje oczekiwania.

Tak wyglądała po przyciągnieciu do garażu

Obrazek

Po zakupie wymieniłem olej filtr pow, ustawiłem zawory, zrobiłem zawieszenie bo lało, nabyłem hanbary acebisa i harmonijki na lagi, w najbliższym czasie musze pomyśleć nad zamianą wydechu bo seria to jakaś parodia ( jak by ktoś miał moze rzucic ofertą ;) no i niestety ktoś z tyłu wrzucił jakąś porażke na szutry, niby są zęby ale w błocie odchodza niezłe drifty, jak sie zużyje to sie wrzuci jakiegoś mitasa. No i jeszcze musze gdzieś dorwać osłone na poprzeczke kiery. Później podrzuce jakieś foto z dodatkami .
East Side Moto - Mechanika motocyklowa Biała Podlaska woj. Lubelskie
Michaels19
Po kostki w błocie
Posty: 188
Rejestracja: 18 maja 2014, 07:41
Motocykl: ttr 600

Re: TTR 600 Belgarda 2001 by Cirus

Post autor: Michaels19 »

to z full crosów juz całkiem zrezygnowałeś?? w końcu mamy na forum osobę która może rozstrzygać spory ttr vs lekkie sprzęty :)
Awatar użytkownika
Cirus
Lubiący błoto
Posty: 56
Rejestracja: 31 mar 2016, 16:39
Motocykl: Ttr 600
Lokalizacja: Biała Podl.

Re: TTR 600 Belgarda 2001 by Cirus

Post autor: Cirus »

Jak kiedys bede mial team ktory bedzie mi serwisowal sprzet i sponsorow na najlepszy graty to moze wroce :D

A tak poza tym to nie ma co porownywac dwa inne swiaty,

Teraz potrzebuje sprzetu zeby sobie klepac traski po 150 km w ciezkim terenie i ten spelnia moje oczekiwania : )
East Side Moto - Mechanika motocyklowa Biała Podlaska woj. Lubelskie
mazi
Administrator
Posty: 1006
Rejestracja: 24 gru 2009, 11:58
Lokalizacja: LU

Re: TTR 600 Belgarda 2001 by Cirus

Post autor: mazi »

Michaels19 pisze:to z full crosów juz całkiem zrezygnowałeś?? w końcu mamy na forum osobę która może rozstrzygać spory ttr vs lekkie sprzęty :)
Co tu rozstrzygać... :-) Dwie różne klasy motocykli.
---
Pozdrawiam
mazi
Krzsiek
Po ośki w błocie
Posty: 522
Rejestracja: 16 kwie 2010, 09:46
Motocykl: TT600R 5CH
Lokalizacja: Warszawa

Re: TTR 600 Belgarda 2001 by Cirus

Post autor: Krzsiek »

Osłonka na poprzeczkę kiery to poza wizualnym na jakieś zastosowanie? Serio pytam, bo nie jeżdżę ekstremalnie.
Michaels19
Po kostki w błocie
Posty: 188
Rejestracja: 18 maja 2014, 07:41
Motocykl: ttr 600

Re: TTR 600 Belgarda 2001 by Cirus

Post autor: Michaels19 »

zawsze pełni jakąś funkcje poduszki bo różne kozły można wywinąć w terenie
mazi
Administrator
Posty: 1006
Rejestracja: 24 gru 2009, 11:58
Lokalizacja: LU

Re: TTR 600 Belgarda 2001 by Cirus

Post autor: mazi »

Krzsiek pisze:Osłonka na poprzeczkę kiery to poza wizualnym na jakieś zastosowanie? Serio pytam, bo nie jeżdżę ekstremalnie.

Czasami niestety przydaje się np. jak gdzieś nie uda Ci się podjechać i ciało pójdzie do przodu uderzając o kierę to taka nakładka coś tam zamortyzuje.
Np. wbijesz w bagno, motocykl utknie, a Ty lecisz do przodu.
---
Pozdrawiam
mazi
Awatar użytkownika
Cirus
Lubiący błoto
Posty: 56
Rejestracja: 31 mar 2016, 16:39
Motocykl: Ttr 600
Lokalizacja: Biała Podl.

Re: TTR 600 Belgarda 2001 by Cirus

Post autor: Cirus »

Dam przyklad, na dwa wyjazdy raz prawie zlapalem zebami poprzeczke jak przeskakiwalem drzewo, przydaje sie i wcale nie trzeba ekstremalnie jezdzic :)
East Side Moto - Mechanika motocyklowa Biała Podlaska woj. Lubelskie
Krzsiek
Po ośki w błocie
Posty: 522
Rejestracja: 16 kwie 2010, 09:46
Motocykl: TT600R 5CH
Lokalizacja: Warszawa

Re: TTR 600 Belgarda 2001 by Cirus

Post autor: Krzsiek »

Dobrze wiedzieć. Kiedyś przelecialem po wbiciu w bagno, ale lot był wysokim pulapie i minąłem kierownice dystansujac się od niej.
Awatar użytkownika
Cirus
Lubiący błoto
Posty: 56
Rejestracja: 31 mar 2016, 16:39
Motocykl: Ttr 600
Lokalizacja: Biała Podl.

Re: TTR 600 Belgarda 2001 by Cirus

Post autor: Cirus »

Dlatego lepiej miec niz nie miec :) ktos wie czy doloty tlumikow tt i ttr sa takie same? Bo wygladaja bardzo podobnie
East Side Moto - Mechanika motocyklowa Biała Podlaska woj. Lubelskie
ODPOWIEDZ