xt 600 43f made in matusz

Pokaż innym swój motocykl!
Awatar użytkownika
86matusz
Lubiący błoto
Posty: 73
Rejestracja: 05 lis 2016, 19:45
Motocykl: FZ 750 XJ 550 XT 600 43f

xt 600 43f made in matusz

Post autor: 86matusz »

Siema (chwale się) prezentuję swojego xt- ka
Kupiłem zwłoki, mialo być tanio do lasu.
Kolo przedemna zaczął reanimację, miał dobre intencje, niestety (albo na szczęście, dalej napisze dlaczego) w mechanice nie był za dobry.
Zrobił łańcuszek
Tłok wossner (na korbie która miała luz na główce z 1.5mm)
Szlif
Zawory w głowie nowe (założone na zatarta głowice na wałku)
Zębatka z przodu (pewno łańcuch przeskakiwać)
Gaźnik regeneracja
Szczęki z tyłu i pół kilo smaru na rozpieraku sprezynkach (dobrze że nie zdążył się rozgrzać bęben bo by spłynęło na szczęki)

Zaczęło się od poszukiwań crossa chciałem 2t np. rm250, kumpel co ma xr 500 mnie od tego odwiodl, potem zainteresował mnie klr 600 (lżejszy od xt chłodzony cieczą) ale po głębszym zapoznaniu okazało się że nie tak dobry mechaniczne jak Yamaha, z resztą mniej tego na rynku. Honda xr za droga xl też ciężko znaleźć, Suzuki dr bardzo mi się podoba wizualnie ale cięższy
Posiadam już dwie Yamahy z lat 80 i uważam że to "betonowe" silniki więc w końcu wybór padł na xt 600

Pierw oglądałem tt-r za 2tys bez papierów sprowadzona od zabojadow niestety bez kwitów była, później dwa xt 600 zajechane później ze 2 miechy nic nie mogłem znaleźć aż w końcu 70km ode mnie pojawiła się "ona" na fotach w miarę, koleś też wydawał się wiarygodny (i faktycznie taki był, nawet trochę za bardzo) moto mieliśmy już na pace dokumenty w kieszeni kasy jeszcze nie dostał i pojechał do miasta po anonse by mieć wzór umowy, chata otwarta garaż też a w garażu vn1500, dl650 i wfm-ka z 30min go nie było.

Xt mial być za 2700 ale już przez tel udało się zjechać do 2400 w trakcie oględzin wyszło że brak karty pojazdu kilka niedogodności i cena zeszła do 1900 byłem zajebiście zadowolony ze tak tanio dostałem upragniony sprzęt, przejrze tylko czemu to nie chcę gadać, przeca to prosty silnik i do lasu!...

No i w tedy się zaczęło...
Na dzis tyle idę w kime
CDN
mallory

Re: xt 600 43f made in matusz

Post autor: mallory »

Ciekawie się zaczyna:::))) Też mógłbym kilka przypadków ciekawych zakupów wrzucić, ale... to nie mój wątek.
Kontynuuj waćpan.
kich98
Lubiący błoto
Posty: 24
Rejestracja: 07 sty 2016, 18:02
Motocykl: Yamaha xt 600 2kf

Re: xt 600 43f made in matusz

Post autor: kich98 »

Zdjęcia jakieś dodaj bo bez zdjęć to to nie jest galeria :biker:
Awatar użytkownika
86matusz
Lubiący błoto
Posty: 73
Rejestracja: 05 lis 2016, 19:45
Motocykl: FZ 750 XJ 550 XT 600 43f

Re: xt 600 43f made in matusz

Post autor: 86matusz »

Poprzedni właściciel wymieniał łańcuszek więc pewnie to jest powod nie sprawności silnika.
Odkręciłem pokrywę w głowicy i dupa, bez demontażu napędu się nie obejdzie, ale kilkanaście minut później silnik był już na stole (w końcu to crossowka)
Po zdjęciu pokrywy (oczom ich ukazał się las... https://youtu.be/EtoWoom99cg )
Zatarty wałek w głowicy,
Gościu robił zawory i uszczelniacze na zatarta głowice
Trzy kilo silikonu pod nowe uszczelki, nawet pod głowicę
Wałek zatarty tylko od czego jakiś kanał zapchany?
Silnik na stole więc głowica cała wyszła a na cylku pełno sadzy i piachu
IMG-20170305-WA0005.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
86matusz
Lubiący błoto
Posty: 73
Rejestracja: 05 lis 2016, 19:45
Motocykl: FZ 750 XJ 550 XT 600 43f

Re: xt 600 43f made in matusz

Post autor: 86matusz »

Wnętrze filtra powietrza
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
86matusz
Lubiący błoto
Posty: 73
Rejestracja: 05 lis 2016, 19:45
Motocykl: FZ 750 XJ 550 XT 600 43f

Re: xt 600 43f made in matusz

Post autor: 86matusz »

Propo galeri to fszystkie foty mi zjebaly, pozbieramem po kumpach, ale i tak najciekawszych nie ma
mallory

Re: xt 600 43f made in matusz

Post autor: mallory »

Nieźle ... dawaj dalej
Awatar użytkownika
86matusz
Lubiący błoto
Posty: 73
Rejestracja: 05 lis 2016, 19:45
Motocykl: FZ 750 XJ 550 XT 600 43f

Re: xt 600 43f made in matusz

Post autor: 86matusz »

Ściągam cylinder, pierścienie od piachu w zamkach zakleszczone
Pierścień olejowy, składa się z trzech elementów (pierścień, sprężyna, pierścień) no i właśnie jeden z tych pierścieni był nie właściwie założony tzn wystawał z zamka.
Dobrze że nie odpalił, chociaż od prób rozruchu i tak delikatnie porysowal świeży szlif, tragedii nie ma więc zostaje.
Pierścień udało i się wyprostować
Luz na główce korbowodu, czytałem że xt potrafią dzwonić parę lat a i tak chodzą, tylko szkoda to zostawiać jak silnik na stole.
Nowa korba to cztery stówki plus przekładka że 100pln tylko na huja jak dół jest ok. Myślę sobie może by tam jakaś tuleje z brązu albo jakaś stalową wstawić lub przetoczyc tłok i dać większy sworzeń (w między czasie wyczytałem na necie że na główce korbowodu są spieki) znalazłem na necie artykuł jak gościu w xl 650 dał taka tuleje i wszystko śmiga.
Poszukalem w Bydgoszczy magika co się tego podejmie, miał przetoczyc główkę i wcisnąć tuleje z brazu, przetoczyc ja na wymiar sworznia.
Wał trzeba było rozkuc, tuleje gościu dopasowal od poloneza! bez przetaczania wewnątrz! Miała wymiar sworznia tłoka xt.
W między czasie znalazła się urzywana głowica.
Sprzedawca po prośbie o podeslanie dodatkowych zdjęć pokrywy nagle zauważył że jest pęknięta (właściwie to odlamana) w miejscu śruby od pokrywy tam gdzie jest okno do ustawiania ssących zaworów, tak że można było dwa palce wstawić między głowice a pokrywę po złożeniu.
Na szczescie udało mi się to pozostawać a przy okazji zejść z ceny przed zakupem...
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: xt 600 43f made in matusz

Post autor: Gacek »

Życzę ci powodzenia jednak mam sporo wątpliwości jeżeli chodzi o efekt twoich działań :oops: .
Zabłocony dolot air boks to nic nowego jak filtr dobrze działa nie powinna się stać żadna krzywda całej reszcie .
Chciał bym za twoim tokiem opisu nadążyć :? co znaczy termin zakleszczone zamki :roll: ?
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
86matusz
Lubiący błoto
Posty: 73
Rejestracja: 05 lis 2016, 19:45
Motocykl: FZ 750 XJ 550 XT 600 43f

Re: xt 600 43f made in matusz

Post autor: 86matusz »

jak by filtr był w pelni sprawny to by piachu nie było, brakowało zewnetrzenej gąbki.

"pierścienie w zamkach zakleszczone" tzn. chodzi o to ze, pierścienie w zamkach zakleszczone :mrgreen:



na tłoku sa takie rowki w których sie osadza pierscien tłokowy, i ten pierscien powinen dac sie swobodnie obracac wokoł własnej osi i byc sprężysty, u mnie tego efektu nie było, pierscien był wkleszczony w rowek i unieruchomoiny od zanieczyszczen
ODPOWIEDZ