Pokrak traktowny fleksem, czyli "The Gimp"

Pokaż innym swój motocykl!
qpa
Po ośki w błocie
Posty: 888
Rejestracja: 12 lis 2010, 18:31

Re: Pokrak traktowny fleksem, czyli "The Gimp"

Post autor: qpa »

Szacunek :) napisz coś więcej o sprzęcie do malowania proszkowego, wypalanie w 180? jaki czas?

Zasiadam na widowni i kibicuje :)
Awatar użytkownika
kurol
Po kostki w błocie
Posty: 300
Rejestracja: 08 kwie 2017, 09:29
Motocykl: BMW R1150GS Yamaha TTR600 TENERE 700
Lokalizacja: Krakow

Re: Pokrak traktowny fleksem, czyli "The Gimp"

Post autor: kurol »

Tez mocno kibicuje.
Porzadna robota.
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Pokrak traktowny fleksem, czyli "The Gimp"

Post autor: Gacek »

Ja natomiast sie zastanawiam - moim zdaniem to kolejna reanimacja która w moim odcuciu nie wnosi sensu po za estetyką :P .
Sranie - piaskowanie malowanie ittp itd - krucej obklejac jakaś efektowna okleinę grafiką okleinę uzyskasz podoby efekt .
Kazdy widzi jakiś sens swoich działan efekt w czaie ? - kiedyś na forym wyskoczył kalendarz na pierwszej stronie była fota odprasowanego pieca przez goscia o nicku Magic jestem ciekawy ile z tego piekna świezosci do dzisiaj istnieje ? :lol:
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
qpa
Po ośki w błocie
Posty: 888
Rejestracja: 12 lis 2010, 18:31

Re: Pokrak traktowny fleksem, czyli "The Gimp"

Post autor: qpa »

Na szczęście gówno nas obchodzi Twoje zdanie :D
Awatar użytkownika
coobah
Lubiący błoto
Posty: 84
Rejestracja: 11 cze 2018, 17:44
Motocykl: Pokrak
Lokalizacja: Iława
Kontakt:

Re: Pokrak traktowny fleksem, czyli "The Gimp"

Post autor: coobah »

qpa pisze:Na szczęście gówno nas obchodzi Twoje zdanie :D
Dokladnie. ;) Wiem, ze to kawal nikomu niepotrzebnej roboty, ale dlubie bo lubie. Jakos tak mam, ze w pracy w warsztacie, po pracy w warsztacie.
Do srania - piaskowania w dzisiejszym odcinku dorzucimy szkielkowanie ;) bo takowy wlasnie zabieg dostal cylinder.
Myslalem o tym zeby go pomalowac, bo plan byl na moto czarno-czarne, ale to jednak wiatrem chlodzona bestyja i szkoda wrzucac nan termoizolacje.


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



Co do samego malowania, to proszek nakladalem metoda Tribo. Wypiekanie wlasciwie bardziej zalezne od farby. Tutaj akurat 180stC/10 min. Robilem to pierwszys raz. Musze przyznac, ze wdzieczny proces. Latwiejszy niz lakierowanie "na mokro" natryskiem powietrznym.
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Pokrak traktowny fleksem, czyli "The Gimp"

Post autor: Gacek »

@ coobah trochę czasu przezyłem z tym motocyklem - tez zadałem sobie w swoim czasie sporo trudu aby to jakos wyglądało :? .
Nie neguje tego co robisz bo czynisz :goodjob: jedynie zwracam uwage na aspekt estetyczno -praktyczny na czarych karterach kazda ryska uszkodzenie przetarcie spowoduje masakrystyczny efekt wizualny ;) .Tyle wysiłku i trudu jeden głupi incydent i cała praca idzie na marne :cry: .
Ja w swoim xt nie mam w ogóle farby na silniku , ogólnie wolę taki stan wizualny a praktycznie jakas powłoka by sie przydała
bo moja yamaha bez farby mocno się poci kartery i kapy to jedno wielkie sito spekan co jest efektem najprawdopodobniej kiepskiej jakosci odlewów .
Co do mojego zdania nie oczekuję aplauzu a warto aby kazdy wypowiadał się w własnym imieniu a nie ogólu to do qpa :) .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
glina
Po ośki w błocie
Posty: 629
Rejestracja: 07 lut 2014, 12:10
Motocykl: była : TT600E 1998
jest : DRZ400E 2002
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: Pokrak traktowny fleksem, czyli "The Gimp"

Post autor: glina »

Gacek pisze: Co do mojego zdania nie oczekuję aplauzu a warto aby kazdy wypowiadał się w własnym imieniu a nie ogólu to do qpa :) .
Mnie też gówno obchodzi twoje zdanie i myślę, że wielu innych użytkowników w innych tematach też to napisało takimi, czy innymi słowami.

Wygląd silnika robi wrażenie ! Ciekawy jestem ostatecznego wyglądu całości, ale to pewnie dopiero wiosną. :goodjob:
filippe

Re: Pokrak traktowny fleksem, czyli "The Gimp"

Post autor: filippe »

Rewelacyjna robota! Miło popatrzeć jak moto nabiera blasku.
Fajna relacja, będe sledził postępy.

A Gackiem się nie przejmuj, to forumowy lamer-prowokator.
Mnie on lata i powiewa ;)
Awatar użytkownika
coobah
Lubiący błoto
Posty: 84
Rejestracja: 11 cze 2018, 17:44
Motocykl: Pokrak
Lokalizacja: Iława
Kontakt:

Re: Pokrak traktowny fleksem, czyli "The Gimp"

Post autor: coobah »

Bardzo dziekuje Wam wszystkim za slowa uznania i dziekuje tez Gackowi za odmienny punkt widzenia. :bananaevil:

Watek nadal nie jest na rowni z pracami. Jedziemy wiec dalej

Najpirw moze o tym co wpadlo mi w lapska, a wpadla niezla ciekawostka z kwasowki. Przyspawam go dzies na sam koniec :lol: o ile w ogole ujrze koniec. To odciety kawalek od blokady antykradzierzowej Nut-Lock robionej dla Yamahy przez Abusa. Klient zgubil z 10 lat temu kluczyk, a musielismy zdjac mu motor, zeby wykonac prace przy pawezy i tak rozciety nutlock trafil w me rece.

Obrazek



Kolejna rzecz - to przednia obrecz 19". Zaczynalem juz watpic, ze ten dzien w ogole nadejdzie... w koncu, po chyba 3 miesiacach, ja dostalem. Co wazne, jest pomalowana i to ladnie :D


Obrazek
Obrazek
Obrazek



Tylna obrecz wrocila juz dosc dawno. Teraz odebralem juz zapleciony, ogumiony i wywazony komplecik.


Obrazek
Obrazek
Obrazek



Tyle z tematyki gadzetow. Z "tematow mechanicznych" zas, przyszedl czas na skladanie silnika, a wiec i przeglad glowicy. Po jej rozebraniu ukazal sie mocno nagarzony obraz...


Obrazek
Obrazek
Obrazek



Na szczescie, tylko przy pomocy pasty zaworowej, udalo sie wszystko ladnie dotrzec. Luzow nie stwierdzono, nowe uszczelniacze zalozono.


Obrazek
Obrazek



Potem trzeba bylo jeszcze wolnego dzionka z kluczem dynamometrycznym, kubkiem oleju, kartuszem silikonu i butelka zimnego ale'a... voila silnik gotowy ;)


Obrazek
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Pokrak traktowny fleksem, czyli "The Gimp"

Post autor: Gacek »

W ekspresowym tempie ci to idzie 8-) z drugiej strony odczuwam pewien :shock: .
Ogólnie to wielkie dzieki za wyrozumiałosć w stosunku do moich wypocin opini odnosnie malowani :) .
Jestem w miare aktywnym uczestnikiem na tym forum - i przysłowiowo gównem nie rozrzucam na lewo i prawo - na biezaco staram się załatwiać sprawy a nie dorzucac komuys przy byle okazji :P .
Tak ogólnie nie bardzo kumam czy masz jakas koncepcję na to moto ? jakies własne oczekiwania itp itd ?
Wybacz ale dla mnie nie jasne są twoje plany co to ma być :?
Ja delikatnie trochę czasu spedziłem z tym sprzetem a raczej tym modelem - obecnie tez mam akcję nazwijmy to tuningową tyle ze ja jakby z perspektywy casu uzytkowania mam jakoś sprecyzowane argumenty i teamty do opanowania (nawet nie wychylam się z tym dopuki konkretnie nie podziałam i przetestuję ).
Masz "bulka" w avatorze to na dzien dobry wzbudzasz u mnie pozytywne emocje ;) .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
ODPOWIEDZ