Pokrak traktowny fleksem, czyli "The Gimp"

Pokaż innym swój motocykl!
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Pokrak traktowny fleksem, czyli "The Gimp"

Post autor: Gacek »

coobah pisze:Tygrys - Komara sprawdzalem jak tylko o nim wspomniales. Niestety. Male, waskie i co najgorsza nie posiada praktycznie w ogole wneki na rame. W pip przerabiania, zeby dojsc z tym do ladu :(


Gacek ja nie lykam Twoich krytycznych uwag, bo sa bez sensu i zapytany o ich rozwiniecie, nie masz nigdy do powiedzenia nic racjonalnego na ich poparcie. Ja Cie poprostu ignoruje. Na chwile przestalem, zeby dac Ci szanse na powiedzenie choc jednej rzeczy, ktora ma sens i jakąkolwiek wartość "naukowa". Od razu pozalowalem. Wiecej tego bledu nie popelnie.
Wiesz coobah
po co mi to ? :? zapodałem ci pewien wattek stawiasz na podstawie tego diagnozę nie stosując się do własnych zasad ignorancji :P .
Dla mnie osobiście nie ma tematu - ja w życiu trzymam się zasad :idea: .
qpa - mam do ciebie prośbę :P ja się dostosuje do twojej prośby jednak do ciebie mam również prosbe mógłbyś przestać oddychać lub dotleniaj się w dostatecznym stopniu ? bo w moim odczuciu jesteś ....zbyt mało dotleniony i do atmosfery generujesz jakieś.....bez nazewy .
Nie ma mnie już w waszych tematach ;) .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
MarcinXT
Po kostki w błocie
Posty: 116
Rejestracja: 25 gru 2010, 09:40
Motocykl: KTM 690 SMC, YAMAHA XT 500E
Lokalizacja: Sandomierz

Re: Pokrak traktowny fleksem, czyli "The Gimp"

Post autor: MarcinXT »

Gacek pisze:Jest cos takiego jak gust i to nie podlega dyskusji :) .
Jak można mówić o guście, gdy nie została przedstawiona żadna konkretna propozycja malowania, a czysto hipotetyczne rozwiązanie? Nie rozumiem dlaczego się co rusz kompromitujesz, daj sobie na wstrzymanie bo taki tok rozumowania jaki przedstawiasz świadczy o niespecjalnie wysokim IQ, serio.
Awatar użytkownika
terenowiecc
Administrator
Posty: 1734
Rejestracja: 24 gru 2009, 10:19
Motocykl: LC4
Lokalizacja: LCH

Re: Pokrak traktowny fleksem, czyli "The Gimp"

Post autor: terenowiecc »

Gacek proszę o to żebyś nie prowokował dalszego zamętu, każdy ma swój gust i robi co uważa więc ogranicz swoje zdanie jedynie do tego czy pochwalasz takie podejście czy go nie pochwalasz i przedstaw konstruktywne uwagi, chociażby do tej fotki odnośnie nieliniowości ramy.
Awatar użytkownika
coobah
Lubiący błoto
Posty: 84
Rejestracja: 11 cze 2018, 17:44
Motocykl: Pokrak
Lokalizacja: Iława
Kontakt:

Re: Pokrak traktowny fleksem, czyli "The Gimp"

Post autor: coobah »

Wielka szkoda, ze przez jednego pacana tylu ludzi sie wylacza, ale ten watek (jeszcze) sie nie konczy ;) Kontynuacji na razie nie ma, bo nie ma postepu prac ;)

Wesolych... wszystkim!! I do zobaczenia niebawem, jak tylko prace rusza.
Awatar użytkownika
coobah
Lubiący błoto
Posty: 84
Rejestracja: 11 cze 2018, 17:44
Motocykl: Pokrak
Lokalizacja: Iława
Kontakt:

Re: Pokrak traktowny fleksem, czyli "The Gimp"

Post autor: coobah »

Czesc wszystkim w nowym roku! Mam nadzieje, ze Mikolaj byl dla wszystkich bogaty, swiateczne problemy gastryczne krotkie lub wcale, a nowy rok zaczal sie dla kazdego dobrze.

Niewiele sie w sumie wydarzylo w projekcie, ale po 3 tygodniach czas na maly update.


Caly czas martwilo mnie ustawienie tylnego kola. Bylo lekko przechylone w lewo. jak wczesniej wspominalem, rama zostala pomierzona i przebadana na wskros, na tyle na ile mozna w warsztatowych warunkach i nie wykazala powodow do zmartwien. Na dodatek wszystkie sruby silnik/rama/wahacz wchodza paluszkiem, a tylne kolo bylo krzywo... Pozostal jeden podejrzany i dochodzenie to chyba potwierdzilo.

(Zajebiscie ciezko jest wypoziomowac idealnie rame na koziolkach. Latwiej jest wziac pod uwage stala odchylke)

Przy wczesniejszym badaniu ramy (na prety, oski, lasery, sznurki, piony, profile metalowe, poziomice i co tam jeszcze sie dalo) okazalo sie, ze scianki wspawane w rame, sa do niej naprawde bardzo symetryczne i w sumie mozna na nich polegac (w granicach rozsadku)


Obrazek



Os wahacza tez jest prosto do ramy


Obrazek



A os kola ni w zab.


Obrazek



Nowy/stary wahacz okazal sie zalatwic temat uffff...


Obrazek



Pozniej zrobilem jeszcze dodatkowy test. (Tutaj moto stalo juz os 0.1st bardziej pionowo, ale w sumie to malo wazne.

Wahacz na samym dole:


Obrazek



Mniej wiecej po srodku:


Obrazek



I na samej gorze:


Obrazek



Chyba temat w koncu jest zalatwiony.


Udalo sie w koncu zdobyc rury i zabralem sie za wydech.
Najpierw zabralem sie za kolektor 2in1, bo nigdy tego nie robilem. Widzialem takie tylko na jutubie. ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



No cieniutkiego spawiku, to tutaj zrobic sie nie da :( ale dzialalo bedzie ;)


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



Przyszedl spozniony Mikolaj. Tlumik od PS Custom.

Generalnie mial byc z polerowanej stali, a jest ze szlifowanej lekko przepolerowanej. Na spawie laczacym jest zostawiony jeden krater, a czesc przednia (ta ktora laczy sie z rura kolektora) ma pozostawiona dosc nierowna "spiralke" po przejsciu tokarka, ale... jest to recznie robiony, na wymiar, tlumik z kwasowki, ktory w dodatku kosztuje 300zl, a to sa w sumie dosc drobne mankamanety kosmetyczne.
Calosc jest wykonana porzadnie i z porzadnych marterialow. Jakosc (poza wczesniej wymienionymi tematami) jest naprawde wysoka, a w stosunku do ceny wrecz zajebista. Kontakt i szybkosc wykonania tez na bardzo wysokim poziomie, wiec chyba spokojnie moge polecic tlumiki od PS Custom.


Obrazek
Obrazek



Zamysl mam taki (oczywiscie bez pewnosci ze sie uda i bedzie jakos wygladalo), aby zrobic wydech, ktory wyglada jak pelna, wystawiona przed rame, prosta rura przez caly motocykl, ale jednak nie wystaje ;)
Tzn. Rura ma isc wystajac zaledwie 1cm poza rame. Omijac rame malym lukiem z kolanek i na to ma przyjsc oslona "na zewnarz", ktora zamaskuje tem wymyk omijajacy rame, przez co wydech ma wygladac na prosty i nie parzyc w giry.
Kurde ale zakrecilem, mam nadzieje, ze po zdjeciach zakumacie o co mi chodzi.


1 cale kolanko i 2 polowki akurat mijaja rame.

Obrazek



Niestety nie ma w sprzedazy kolanek polerowanych. Trzeba wiec to ogarnac samemu, a to mega brudna i mozolna robota...


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Jak udalo sie juz w koncu to badziewie, po 3 godzinach wyglaskac i zespawac, mozna bylo zaczac strugac tylna czesc wydechu.


Obrazek



Pozostalo "tylko" dorobic rury kolektora.... Kosci zostaly rzucone... ;)


Obrazek


C.D.N.
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2494
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pokrak traktowny fleksem, czyli "The Gimp"

Post autor: Pawlo »

Mierzyłeś czy opona nie dotknie wydechu przy dobiciu amora? Bo z tej perspektywy nie widać ile tam miejsca. Jak możesz daj link do galerii HD tak jak ostatnio ;)
Obrazek
death
Lubiący błoto
Posty: 31
Rejestracja: 17 gru 2018, 19:11
Motocykl: Yamaha Xt 600 1vj

Re: Pokrak traktowny fleksem, czyli "The Gimp"

Post autor: death »

Będzie bestia z tego ;)
Awatar użytkownika
coobah
Lubiący błoto
Posty: 84
Rejestracja: 11 cze 2018, 17:44
Motocykl: Pokrak
Lokalizacja: Iława
Kontakt:

Re: Pokrak traktowny fleksem, czyli "The Gimp"

Post autor: coobah »

Opona oczywiście mierzona. Dalem 5mm luzu.
Obecne foty wrzucone do tej samej galerii co ostatnio (cześć 2) i cały czas można tam sięgać. Jak dojdzie cześć 3 dorzucę link ;)

Czesc 1:
https://imgur.com/a/lZRBNnT
Czesc 2:
https://imgur.com/a/zjN8tqu
death
Lubiący błoto
Posty: 31
Rejestracja: 17 gru 2018, 19:11
Motocykl: Yamaha Xt 600 1vj

Re: Pokrak traktowny fleksem, czyli "The Gimp"

Post autor: death »

Na insta dodajesz foty? Chyba dobrze widziałem :D
Awatar użytkownika
coobah
Lubiący błoto
Posty: 84
Rejestracja: 11 cze 2018, 17:44
Motocykl: Pokrak
Lokalizacja: Iława
Kontakt:

Re: Pokrak traktowny fleksem, czyli "The Gimp"

Post autor: coobah »

Zapewne sie nie pomyliles ;) Na Insta trafiaja niektore fotki rzeczy, ktore strugam (i wlasciwie nic innego). Aktualnie strugam glownie Gimpa ;)

www.instagram.com/twist3d_m3tal/

Co masz za nicka?
ODPOWIEDZ