Pokrak traktowny fleksem, czyli "The Gimp"

Pokaż innym swój motocykl!
Awatar użytkownika
dlaumor
Lubiący błoto
Posty: 84
Rejestracja: 23 paź 2018, 19:41
Motocykl: YAMAHA XT600 E

Re: Pokrak traktowny fleksem, czyli "The Gimp"

Post autor: dlaumor »

Jesteś dobry MAJSTER .. gratuluje i Ci tego zazdraszczam jak niczego innego nikomu na świecie. A wręcz mnie to wkurwia ,że nie potrafie nic zrobić sobie w silniku a tylko pomalować i wyczyścić. No olej umiem zmienić..
Szacun szacunek szacununio ... prezentujesz dobrą robote :biggrin:
Awatar użytkownika
Tygrys
Po kostki w błocie
Posty: 468
Rejestracja: 07 cze 2017, 13:49
Motocykl: Był tt600 s 4GV jest xr600

Re: Pokrak traktowny fleksem, czyli "The Gimp"

Post autor: Tygrys »

Cześć tak z ciekawości - po dotarciu zaworów korygowales szerokość przylgni gniazd zaworowych bo na zdjęciach - może to złudzenie - wydają się szersze niż 1mm a tyle chyba powinno być? Powodzenia w dalszych pracach!
qpa
Po ośki w błocie
Posty: 888
Rejestracja: 12 lis 2010, 18:31

Re: Pokrak traktowny fleksem, czyli "The Gimp"

Post autor: qpa »

Gacek on buduje scramblera, a nie przerabia xt do super crossu.
Awatar użytkownika
terenowiecc
Administrator
Posty: 1734
Rejestracja: 24 gru 2009, 10:19
Motocykl: LC4
Lokalizacja: LCH

Re: Pokrak traktowny fleksem, czyli "The Gimp"

Post autor: terenowiecc »

Ciekawy projekt i też podoba mi się podejście do sztuki garażowej - przyjemnie popatrzeć i poczytać.
Także ja również zasiadam na widowni i kibicuję ;)

Kiedyś widziałem scramblera a raczej "sramblera" bo słabo ten twór wyglądał ale miał zbiornik paliwa z WSK i dodatkowo zadupek również z takiego samego zbiornika, wyciętego pod siodło i to akurat było niezłe w moim odczuciu. Także z jawkowego baniaka może rzeczywiście udać się coś zrobić.

A swoją drogą, odpowiedni stosunek do Gacka i jego światopoglądu jest kluczowy do egzystencji na tym forum...wielu nie dało rady i uciekło :lol:
qpa
Po ośki w błocie
Posty: 888
Rejestracja: 12 lis 2010, 18:31

Re: Pokrak traktowny fleksem, czyli "The Gimp"

Post autor: qpa »

To jest niesamowite że lepiej trzymać Gacka zamiast łapać świeżaków którym się chce.
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Pokrak traktowny fleksem, czyli "The Gimp"

Post autor: Gacek »

qpa pisze:Gacek on buduje scramblera, a nie przerabia xt do super crossu.

gpa dzieki za wyjasnienie ;)
własciwie to zapytałem w wyszukiwarce google co to jest scrambler :)
wyszło takie coś https://motobanda.pl/jak-powinien-jezdz ... -scrambler .
Moja refleksja po obejrzeniu materiału jest na poziomie chcę miec scramblera :lol:
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
Tygrys
Po kostki w błocie
Posty: 468
Rejestracja: 07 cze 2017, 13:49
Motocykl: Był tt600 s 4GV jest xr600

Re: Pokrak traktowny fleksem, czyli "The Gimp"

Post autor: Tygrys »

Kurde czyli kawasaki kl 250 82 r który miałem przed Tereska to był scrambler a ja go sprzedałem (o ja głupia chlapapicza )
Awatar użytkownika
terenowiecc
Administrator
Posty: 1734
Rejestracja: 24 gru 2009, 10:19
Motocykl: LC4
Lokalizacja: LCH

Re: Pokrak traktowny fleksem, czyli "The Gimp"

Post autor: terenowiecc »

qpa pisze:To jest niesamowite że lepiej trzymać Gacka zamiast łapać świeżaków którym się chce.
Co proponujesz? :D
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Pokrak traktowny fleksem, czyli "The Gimp"

Post autor: Gacek »

qpa chyba ci się w głowce potemtegowało :lol: - ktoś mnie tu trzyma ? :P jestem jakims utrzymankiem itp itd ?- tak ogólnie nie czuje o czym bredzisz :oops: .Normalnie czasami z pewnymi uzytkownikami na tym forum odczuwam swoisty dyskomfort typu nie "tykaj " gówna bo zacznie smierdziec :lol: .
Wracajac do tematu "Pokraka traktowanego fleksem " Cobah jak zamierzasz ogarnąc przeróbkę tylnej ramy pomocniczej ?
ten model jest tak niesymetrycznie ze tak nazwę "stworzony " mnie osobiscie opada szczęka :shock: .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
coobah
Lubiący błoto
Posty: 84
Rejestracja: 11 cze 2018, 17:44
Motocykl: Pokrak
Lokalizacja: Iława
Kontakt:

Re: Pokrak traktowny fleksem, czyli "The Gimp"

Post autor: coobah »

W ekspresowym tempie? Oj nie. Poprostu jak zalozylem ten watek, to byl o jakies trzy miesiace w plecy w stosunku do prac. Teraz nie bedzie juz takiego tempa.

Koncepcja? Koncepcja jakas wstepna jest, ale co ma byc u celu? Fajny motór. :facepalm:
Nie lubie szufladkowac, ale pewnie z definicji najblizej mu do scramblera wlasnie.
Tak naprawde celem jest bardziej budowanie, a nie jego koniec :biker:

Szerokosci przylgni gniazd nie korygowalem. Nawet nie mam czym, bo jak glowica jest do bani, to zawsze oddaje ja do obrobki kompleksowej, a jak jest dobra to troche wylizac pasta nagar i tyle.
Moto dmuchalo 12bar. Wyznaje zasade, ze jak nie swedzi, to staram sie nie drapac. Szczegolnie Japonczykow. Oryginal to oryginal, a ten jeszcze na pewno sporo polata.
To samo z tlokiem/cylindrem. Szpara na pierscieniach jest w polowie zakresu. Tez nie bede wiec ruszal oryginalu.

Nawet patrzac czysto "na zimno". Pierscienie kosztuja 250,-. Tlok z pierscieniami 500,-. (mowie o oryginalach w detalu brutto) Ile szlif za jedna dziure 80, moze 100? Gdzie jest sens zmiany pierscieni?

Rama pomocnicza, to raczej jeden z najmniejszych potencjalnych problemow. Trzeba wygiac troche rurki i ja przyspawac.
Przyznam jednak, ze myslalem juz tez o wersji przykrecanej. Pal szesc uniwersalnosc rozwiazania, ale strasznie przysieszyloby mi to prace. Od 3 miesiecy czekam na kola, zeby postawic na nich moto, zeby moc zaprojektowac wlasnie rame pomocnicza, zeby znowu wszysko rozebrac i pomalowac rame proszkowo. Gdybym poszedl w przykrecana. Rama glowna bylaby juz pewnie dawno gotowa....
ODPOWIEDZ