Strona 1 z 1

Francuz

PostNapisane: 20 lis 2018, o 10:20
przez gz1000
Hej, nabyłem jakiś czas temu poniższego Francuza z 2002r. (4PT/DJ02) . To już mój drugi XT - pierwszego nabyłem w 2014r., ale po jakimś roku sprzedałem i zamieniłem kasę na DL650, którym nadal jeżdżę po trasach "ON" - głównie zachodnia i północna Europa.

https://images90.fotosik.pl/77/1553d90427e6512c.jpg

Obecny pomysł polega na tym, aby XT zastępował tą drugą maszynę na dalszych trasach wymagających większej odporności na ew. wywrotki + tam gdzie lepiej jechać z mniejszą wagą. Mam na myśli głównie TET w płd. Europie oraz powoli klarujący się w mojej głowie pomysł na Iran w 2019r. (ponadto IMHO, wymienne korzystanie z DL/XT skutecznie leczy z pomysłów zamiany DL650 na bardziej komfortową maszynę:-).

XT zakupiłem z przebiegiem ok. 24k km i na moje "niewprawne" oko ten przebieg ma szanse być realny (stan elementów takich jak lampy, golenie, śruby, felgi, itp.).

Nie mam zbyt wiele wolnego czasu, ale to co mogę to staram się robić sam. Do tej pory udało się zrealizować te elementy:
- wymiana oleju, filtra, origu
- regulację zaworów,
- instalację zasilania nawigacji na przekaźniku,
- konserwacja kostek elektrycznych,
- kierownica Renthala z podwyższeniem i handguardami,

Obecnie weryfikuję układ hamulcowy. W najbliższym czasie czeka mnie zakup akcesoryjnego zbiornika oraz kwestia (poruszana w innym wątku) polepszenia chłodzenia głowicy. W dalszej kolejności:
- obniżenie nieco wagi poprzez akcesoryjny wydech,
- wykonanie szyby wraz ze stelażem,
- jakaś osłona dołu silnika (czytałem tematy na forum, ale póki co jestem bez pomysłu), itp.

Generalnie mam co robić przez zimę w garażu i to też jest pewna wartość:-)
Pozdrawiam

Re: Francuz

PostNapisane: 5 sty 2019, o 10:22
przez Filipe
Cześć
dobre podejście do tematu zawsze lepiej mieć dwa motocykle :).
Nie pierwszy raz słyszę że motocykle z Franci są w podobnych cenach co u nas za to bardziej zadbane i można perełki znaleźć.
Ciekawy plan na sprzęt chwal się postępami - masz jakiś francuski portal stricte z motoryzacją ? na strony typu autoscout24 - mobile.com to raczej handlarze oferty wstawiają.