Kiedy przestać wykręcić śrubkę od mieszanki? :)

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w TT
Fajama
Po kostki w błocie
Posty: 146
Rejestracja: 18 sie 2016, 17:56
Motocykl: Yamaha TT600 S 1996r

Re: Kiedy przestać wykręcić śrubkę od mieszanki? :)

Post autor: Fajama »

Gacek pisze:Fajama to o czym piszesz to standart w xt i innych ;) .
Jaki standard? To z odma? Jest jakiś patent na to?
Gacek pisze: Wracając do tematu problemów z gasnieciem - zagladałes w jakim stanie masz membrankę odpowiedzialną za
dystrybucję powietrza pod dysze ? .Moze tam coś szwankuje i przy zejsciach z obrotów nie otwiera ci kanału napowietrzjaceego :roll: .
Posprawdzam
Fajama
Po kostki w błocie
Posty: 146
Rejestracja: 18 sie 2016, 17:56
Motocykl: Yamaha TT600 S 1996r

Re: Kiedy przestać wykręcić śrubkę od mieszanki? :)

Post autor: Fajama »

Dalti pisze:Ta śrubą(skład mieszanki) regulujemy wyłącznie skład mieszanki paliwa/powietrza (w tym przypadku ilość paliwa do gardzieli przy zamkniętej przepustnicy )Regulujemy obroty „wolne” żeby po odpuszczeniu gazu i zamknięciu przepustnicy silnik nie zgasł. Z boku gaźnika jest pokrętło\śruba do regulacji obrotów (powiedzmy wysokich, gaźnika )jest niczym innym jak zwiększenie ich poprzez podniesienie przepustnicy (możesz to samo zrobić lekko przekręcić rollgazem-jak niektórym spadają obroty to je podtrzymują ) W praktyce rzadko da się ustawić dobre obr. tylko śrubą od mieszanki i regulujemy je regulacją od obrotów żeby były prawidłowe. To tez odpowiada za to ze podczas odpuszczenia gazu czy wciskając sprzęgło silnik nie zgasł
:browar:
Awatar użytkownika
kurol
Po kostki w błocie
Posty: 300
Rejestracja: 08 kwie 2017, 09:29
Motocykl: BMW R1150GS Yamaha TTR600 TENERE 700
Lokalizacja: Krakow

Re: Kiedy przestać wykręcić śrubkę od mieszanki? :)

Post autor: kurol »

Czy ustawienie tej srubki moze miec wplyw na problem z odpaleniem motocykla w niektorych sytuacjach ?
W tym tygodniu okazalo sie ze moj yamah nie specjalnie chce odpalac jak postoi 8 godzin jakie spedzam w robocie.
Musze go palic bez ssania dodajac minimalnie gazu w ostaniej chwili gdy kopka jest na dole.
Boje sie tego bardzo,w obawie o swojego kulasa.
Nie ma zadnych problemow z odpalaniem cieplego czy letniego silnika nic mi nie gasnie i nie prycha.
Jak postoi caly dzien tez pali bez problemu ze ssaniem.
Gaznik te jedyna rzecz ktora robilem bez wspomagania sie serwisowka.
Gosc od ktorego kupilem ttr twierdzil ze poleglo na nim dwoch mechanikow i dopiero trzeci dal mu rade.
Balem sie troche wiec go tylko rozebralem,wyczyscilem i poskladalem dokladnie tak samo jak bylo wczesniej, lacznie z dokladnie tak samo wkrecona wyzej wspomniana srubka.
Wczoraj jeszcze raz ustawilem zawory,niby odpalil od kopa ale nie wiem czy nie byl to zbieg okolicznosci.
Swieca wyglada tak
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
glina
Po ośki w błocie
Posty: 629
Rejestracja: 07 lut 2014, 12:10
Motocykl: była : TT600E 1998
jest : DRZ400E 2002
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: Kiedy przestać wykręcić śrubkę od mieszanki? :)

Post autor: glina »

Na ile obrotów masz wykręconą tą śrubkę ? Jaki wydech ? U mnie odpala dobrze dopiero od wykręconej śrubki o 4 obroty (minimalnie). Poniżej na zimnych silniku jest tak jak u Ciebie. Kolor świecy mam dość podobny, może ciut ciemniejszy.
Awatar użytkownika
kurol
Po kostki w błocie
Posty: 300
Rejestracja: 08 kwie 2017, 09:29
Motocykl: BMW R1150GS Yamaha TTR600 TENERE 700
Lokalizacja: Krakow

Re: Kiedy przestać wykręcić śrubkę od mieszanki? :)

Post autor: kurol »

Nie pamietam ile jest wykrecona.
Gaznik rozebralem dopiero jak bylem po trzecim piwie i bohater mi sie wlaczyl :)
Mialem go wogole nietykac by miec pewnosc ze podczas rozbiorki yamaha chociaz w nim cos nie namieszalem.
Wydech mam fabryczny,przynajmniej po wierzchu na takiego wyglada.
Jutro obadam sprawe.
Awatar użytkownika
Dalti
Po kostki w błocie
Posty: 217
Rejestracja: 13 lip 2016, 05:55
Motocykl: RX125,XL600V , TT600R ,530EXC zabawki
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Kiedy przestać wykręcić śrubkę od mieszanki? :)

Post autor: Dalti »

Czy ustawienie tej srubki moze miec wplyw na problem z odpaleniem motocykla w niektorych sytuacjach ?
Jakiej śruby od mieszanki? Czy Od obrotów (przepustnica ) ?
Mieszanki MA bo to ona odpowiada za wolne obroty i prace gaźnika przed odkręceniem gazu(przepustnicy) u mnie ta śruba jest wykręcona na 5,5 obr .nie mam problemów z odpaleniem (chyba ze po glebie)

śruby obrotów też , bo jak ustawisz za niskie to ci silnik nie odpali i dlatego kręcisz gazem .

Musze go palic bez ssania dodajac minimalnie gazu w ostaniej chwili gdy kopka jest na dole.
Boje sie tego bardzo,w obawie o swojego kulasa.
Masz tak ustawić gaźnik żeby odpalał na ssaniu nie z gazu . Po dłuższym postoju jak jest (prawie zimny to 1/2 ssania. Przy 1 odpalaniu full sanie ,później obniżamy do 1/2 jak silnik złapie właściwe obroty i jedziemy wyłączając je podczas jazdy lub w miejscu jak jest dobrze rozgrzany
Gosc od ktorego kupilem ttr twierdzil ze poleglo na nim dwoch mechanikow i dopiero trzeci dal mu rade.
Balem sie troche wiec go tylko rozebralem,wyczyscilem i poskladalem dokladnie tak samo jak było
po większym czyszczeniu w myjce i serwisie trzeba go jeszcze raz regulować

ustawiaj pozom paliwa w komorze pływakowej gaźnika na motocyklu lub w podobnej pozycji ,nie na imadle w poziomie ,on jest lekko pochylony (będziesz miał różnice)

Ciężko jest komuś doradzać na odległość bez wglądu, bo przyczyna może byc gdzieś indziej.
świece masz kawa z mlekiem i są ok (chyba ze je tak światło rozjaśnia)
Awatar użytkownika
kurol
Po kostki w błocie
Posty: 300
Rejestracja: 08 kwie 2017, 09:29
Motocykl: BMW R1150GS Yamaha TTR600 TENERE 700
Lokalizacja: Krakow

Re: Kiedy przestać wykręcić śrubkę od mieszanki? :)

Post autor: kurol »

Chodzi mi o srube skladu mieszanki chyba nazywa sie pilot screw w manualu.
Wedlug niego ma byc wykrecona 3.5-4 obroty.
U mnie byla wykrecona 2 obroty wiec poprawilem jeszcze o 2 obroty.
Awatar użytkownika
kurol
Po kostki w błocie
Posty: 300
Rejestracja: 08 kwie 2017, 09:29
Motocykl: BMW R1150GS Yamaha TTR600 TENERE 700
Lokalizacja: Krakow

Re: Kiedy przestać wykręcić śrubkę od mieszanki? :)

Post autor: kurol »

Wszystko wskazuje na to ze mieliscie Panowie racje.
Dzisiaj na fajrant w robocie,loza szydercow na darmo sie zebrala by ogladac jak kurol macha kopajka rzucajac przeklenstwa na lewo i prawo.
Yamah od kopa zagadal :)
ODPOWIEDZ