Wymiana sprzęgła - co trzeba a co nie?

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w TT

Re: Wymiana sprzęgła - co trzeba a co nie?

Postprzez Tygrys » 15 maja 2019, o 18:44

Trzeba jeszcze sprawdzić stan kosza i zabieraka w miejscach gdzie współpracują z tarczami i przekladkami czy nie są wyrobione rowki to też nie pomaga przy rozllaczaniu. Hej.
Tygrys
Po kostki w błocie

Motocykl: Był tt600 s 4GV jest xr600

Postprzez szymon » 8 sie 2019, o 12:14

hej, ostatnio chcialem wymienic stara linke od sprzegla, po zdjeciu i zalozeniu nowej nie ma sprzegla, tzn wogole ta linka nie lapie, nie wiem ocb linka taka sama, napinac probowalem na wszelkie sposoby, jeszcze powiedzcie mi co do czego jest ta sruba na deklu pod koncem linki (od silnika)
szymon
Lubiący błoto

Motocykl: yamaha xt 600e 2001

Postprzez Pawlo » 9 sie 2019, o 19:31

szymon napisał(a):hej, ostatnio chcialem wymienic stara linke od sprzegla, po zdjeciu i zalozeniu nowej nie ma sprzegla, tzn wogole ta linka nie lapie, nie wiem ocb linka taka sama, napinac probowalem na wszelkie sposoby, jeszcze powiedzcie mi co do czego jest ta sruba na deklu pod koncem linki (od silnika)

Tą śrubą na deklu właśnie regulujesz wstępnie położenie dźwigni sprzęgła. Z tego co pamiętam na karterze są znaki w jakiej pozycji ma się znajdować dźwignia, potem napinasz przy klamce, pełne info znajdziesz w manualu dedykowanym do twojego modelu.
Obrazek
Pawlo
Moderator

Motocykl: TT600S 4GV [SM]

Postprzez szymon » 9 sie 2019, o 22:02

a czy ta srube moge sobie tak wkrecac i wykrecac przy napietych linkach- przy klamce i na dole- bo juz sobie ustawilem i hula ale chcialbym sprawdzic co daje tamta regulacja i ogolnie nie chce nic zepsuc :browar:
szymon
Lubiący błoto

Postprzez Pawlo » 10 sie 2019, o 08:47

Możesz, generalnie obie służą do odpowiedniego napięcia linki. Znaki na karterze, o których pisałem są do ustawiania i regulacji wewnętrznej dźwigni sprzęgła, tej która przechodzi przez kosz - zapomniałem o tym :facepalm:
Obrazek
Pawlo
Moderator

Postprzez szymon » 10 sie 2019, o 18:48

Oo, to nie wiedziałem, pasowałoby mi jeszcze ciut delikatnie ,, obniżyć „ moment łapania, a jakie to sa znaki na pokrywie, mozesz wyjaśnić bo ja zielony :browar:
szymon
Lubiący błoto

Postprzez Pawlo » 11 sie 2019, o 20:56

Ściągnij sobie serwisówkę do swojego sprzęta, przyda Ci się jak nie teraz to w przyszłości, tam masz wszystko opisane od A do Z co, gdzie i w jakiej kolejności regulować :arrow: https://drive.google.com/drive/folders/ ... Up5SXRUVWM
Ustal jaki masz kod modelu - 3TB, 4PT czy jeszcze inny, młodsze XT 600 od któregoś tam roku miały dźwignię sprzęgła w pokrywie sprzęgła, a nie w karterze silnika i wyglądało to nieco inaczej. Wybacz, ale szczegółów nie znam, bliżej mi do historii modelu TT ;) Ewentualnie może ktoś inny z forum dopisze resztę :)
Obrazek
Pawlo
Moderator

Postprzez szymon » 16 sie 2019, o 15:36

Dzieki za odpowiedz, pozdrawiam i szerokiej drogi :happy:
szymon
Lubiący błoto

Poprzednia strona

Powrót do TT600 - Silnik, gaźnik, zasilanie...