Witam, jaki polecacie olej ??

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w TT
Awatar użytkownika
loko
Po kostki w błocie
Posty: 121
Rejestracja: 06 mar 2010, 16:00
Motocykl: TT600R
Lokalizacja: Toruń

Witam, jaki polecacie olej ??

Post autor: loko »

Witam ;) , jaki polecacie olej do TTR jeździłem na motulu 5100 ale ostatnio zalałem to coś i sprzęgło strasznie mi ciągnie przed każdym odpaleniem musze rozklejać sprzęgło :? (w czasie jazdy nie jest lepiej praca sprzęgła straszna)… nie wiem czy trafiłem na taką elegancka butle :evil: , ale trochę poczytałem i jakość motula podobno spadła…wiec co polecacie silnik mam w b dobrej kondycji ttr nie jest wysilona wiec chodzi mi głównie o piękna prace sprzęgła :mrgreen: .

Repsol 4T Offroad
Castrol Offroad 4T
O tych olejach wyczytałem dobrą opinie
motorynka(1996-1999)...jawka50(1999-2000)...mz150(2000-2001)...mz251(2001-2006)...gs500e(2003,5-2007)...TT600R(2007-
Awatar użytkownika
ogur69
Po kostki w błocie
Posty: 298
Rejestracja: 21 sty 2010, 21:40
Lokalizacja: witnica

Re: Witam, jaki polecacie olej ??

Post autor: ogur69 »

ja u siebie mam zalany w obu xt-kach mineralny motul 3000 20w50 i niema zniczym problemów jest tani 90pln 4l i w każdym motocyklowym sklepie dostępny
ludzie dzielą się na czystych i szczęśliwych
mazi
Administrator
Posty: 1006
Rejestracja: 24 gru 2009, 11:58
Lokalizacja: LU

Re: Witam, jaki polecacie olej ??

Post autor: mazi »

ogur69 pisze:ja u siebie mam zalany w obu xt-kach mineralny motul 3000 20w50 i niema zniczym problemów jest tani 90pln 4l i w każdym motocyklowym sklepie dostępny
U brejdaka świeżo zalany motul 20w50 nei powoduje żadnych zlepek. Biegi wchodzą pięknie.
---
Pozdrawiam
mazi
Awatar użytkownika
Paskal
Po kostki w błocie
Posty: 104
Rejestracja: 06 sty 2010, 18:42
Lokalizacja: Krasnystaw

Re: Witam, jaki polecacie olej ??

Post autor: Paskal »

tak czytałm i czytam to wszyscy tylko motul i motul ? jeszcze troche to samochody tez na motulu bedą smigały mysle ze sama nazwa sporo robi ze tak go wszyscy leja ja osobiscie nigdy nie myslałem o motulu zapewne jest dobry ale ja osobiscie mam castrol gps 10/40 ale jak to mówią dobry kon to i na lotosie pojedzie pozdro
jak nie posmarujesz to nie pojedziesz
Awatar użytkownika
terenowiecc
Administrator
Posty: 1734
Rejestracja: 24 gru 2009, 10:19
Motocykl: LC4
Lokalizacja: LCH

Re: Witam, jaki polecacie olej ??

Post autor: terenowiecc »

Ja jeździłem na Castrolu 20w40 i przez 1,5kkm nie dolałem ani mililitra, bo nie było takiej potrzeby. Teraz mam zalanego Motula 3000 20W50 i zobaczymy jak będzie.
Ogólnie uważam, że firma sama w sobie nie ma znaczenia, trzeba po prostu przestrzegać zaleceń serwisowych co do lepkości danego oleju i tyle.
moto88
Czyścioch
Posty: 2
Rejestracja: 05 lip 2010, 22:49

Re: Witam, jaki polecacie olej ??

Post autor: moto88 »

loko pisze:Witam ;) , jaki polecacie olej do TTR jeździłem na motulu 5100 ale ostatnio zalałem to coś i sprzęgło strasznie mi ciągnie przed każdym odpaleniem musze rozklejać sprzęgło :? (w czasie jazdy nie jest lepiej praca sprzęgła straszna)… nie wiem czy trafiłem na taką elegancka butle :evil: , ale trochę poczytałem i jakość motula podobno spadła…wiec co polecacie silnik mam w b dobrej kondycji ttr nie jest wysilona wiec chodzi mi głównie o piękna prace sprzęgła :mrgreen: .

Repsol 4T Offroad
Castrol Offroad 4T
O tych olejach wyczytałem dobrą opinie
Ja polecam ELF 4T 20W50 cena 22zł litr biegi tez wchodzą dobrze.Poszukuje moduł zapłonowy ma ktoś do sprzedania TT 600 S Belgarda
Awatar użytkownika
Paskal
Po kostki w błocie
Posty: 104
Rejestracja: 06 sty 2010, 18:42
Lokalizacja: Krasnystaw

Re: Witam, jaki polecacie olej ??

Post autor: Paskal »

modul to pewnie do tej tt co na allegro stoji z rozwalonym modułem :d
jak nie posmarujesz to nie pojedziesz
moto88
Czyścioch
Posty: 2
Rejestracja: 05 lip 2010, 22:49

Re: Witam, jaki polecacie olej ??

Post autor: moto88 »

Paskal pisze:modul to pewnie do tej tt co na allegro stoji z rozwalonym modułem :d

No niestety ale to właśnie do tej TT-ki ...śmigałem na jednym no i w końcu musiał być kiedyś ten pierwszy raz...i gleba ścięgno prawego kolana naderwane:( i już raczej nigdy nie pośmigam na moto...Pozdro szerokości i dobrego pionu!
Awatar użytkownika
mrozowski
Czyścioch
Posty: 19
Rejestracja: 01 lip 2010, 20:54
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Witam, jaki polecacie olej ??

Post autor: mrozowski »

Paskal pisze:tak czytałm i czytam to wszyscy tylko motul i motul ? jeszcze troche to samochody tez na motulu bedą smigały
Moja Honda od zawsze śmiga na motulu 6100 10W40.
Motul to dobrej klasy olej więc nie dziwota że każdy leje :)
rumburak
Czyścioch
Posty: 4
Rejestracja: 06 wrz 2010, 20:43

Re: Witam, jaki polecacie olej ??

Post autor: rumburak »

ile oleju wchodzi do ttr 600 , niestety nie mam serwisówki i nie mam jak sprawdzic...dzieki
ODPOWIEDZ