Filtr gąbkowy do TT600R

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w TT
Awatar użytkownika
mnich_88
Lubiący błoto
Posty: 43
Rejestracja: 15 kwie 2014, 12:04
Motocykl: Yamaha TT600R

Re: Filtr gąbkowy do TT600R

Post autor: mnich_88 »

zrobiłem tak samo, smar dookoła ramki i jest idealnie szczelnie, najważniejsze aby dość często tam zaglądać, a nie jak koleś co od niego kupiłem TTRke, filtr był strasznie zmaltretowany, ramka połamana i filtr podarty lekko
luceq
Lubiący błoto
Posty: 26
Rejestracja: 21 lip 2014, 19:26
Motocykl: Yamaha tt600r
Lokalizacja: Kępno

Re: Filtr gąbkowy do TT600R

Post autor: luceq »

Piekny pisze:Ja dawałem około 160zł, za nówke w ASO, co jak co ale przy naszych motkach gdzie zamienniki są tak gówniane, że gaźnik mógł by je zassać do środka uważam że lepiej dopłacić do oryginalnego który po odpowiednim montażu i regularnym czyszczeniu jest prawie że wieczny.
Po za tym nie wiem jak te twinairy ale oryginał posmarowany na całym rancie smarem łożyskowym i wsadzony w airbox nie puszcza grama lewego powietrza i nawet wody jeśli pechowo lekko podtopimy motka - miałem nieprzyjemność sprawdzić. Pierwsza część gdzie jest "brudne" powietrze była zroszona wodą, za to na "czysta" cześć była idealnie sucha. :ugeek:
Podzielam opinie dołożenia nieco grosza i zakup filtra z logiem Yamaha.

Na filtrze twin... prześmigałem jeden sezon przyklejając do niego oryginalne ramki. Szczerze nie polecam takiego rozwiązania. W moim przypadku (dużo jazdy w błocie) od momentu zamontowania tego filtra moto nie równo pracowało a po całym sezonie miałem wrażenie że filtr się skurczył. Obecnie mam oryginalny filtr a problem z nierówną pracą silnika znikł.
Awatar użytkownika
Dalti
Po kostki w błocie
Posty: 217
Rejestracja: 13 lip 2016, 05:55
Motocykl: RX125,XL600V , TT600R ,530EXC zabawki
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Filtr gąbkowy do TT600R

Post autor: Dalti »

ogrzeje kotleta
twina wsadziłem i mam wrażenie ze silnik łapie za dużo powietrza na nowych w porównaniu do oryginalnego .
filtr gąbkowy choć rozmiarowo pasuje do starej kratki filtra oryginalnego jest sporo cieńszy ma zaledwie 17-22mm z plastikiem,to o połowa grubości starego ory. Jest zalany hipolem ,możne to w tym problem :facepalm:
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Filtr gąbkowy do TT600R

Post autor: Gacek »

Dalti pisze:ogrzeje kotleta
twina wsadziłem i mam wrażenie ze silnik łapie za dużo powietrza na nowych w porównaniu do oryginalnego .
filtr gąbkowy choć rozmiarowo pasuje do starej kratki filtra oryginalnego jest sporo cieńszy ma zaledwie 17-22mm z plastikiem,to o połowa grubości starego ory. Jest zalany hipolem ,możne to w tym problem :facepalm:
Hipol na ile miałem do czynienia to przekładniowa oliwa ? co robi ta oliwa na filtrze w twoim airbox ? :shock:
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
mazi
Administrator
Posty: 1006
Rejestracja: 24 gru 2009, 11:58
Lokalizacja: LU

Re: Filtr gąbkowy do TT600R

Post autor: mazi »

Dalti pisze:ogrzeje kotleta
twina wsadziłem i mam wrażenie ze silnik łapie za dużo powietrza na nowych w porównaniu do oryginalnego .
filtr gąbkowy choć rozmiarowo pasuje do starej kratki filtra oryginalnego jest sporo cieńszy ma zaledwie 17-22mm z plastikiem,to o połowa grubości starego ory. Jest zalany hipolem ,możne to w tym problem :facepalm:
Hipola to ja używam do smarowania łańcucha.
Dedykowany olej do filtrów powietrza nie kosztuje majątku... :facepalm:
---
Pozdrawiam
mazi
Awatar użytkownika
Dalti
Po kostki w błocie
Posty: 217
Rejestracja: 13 lip 2016, 05:55
Motocykl: RX125,XL600V , TT600R ,530EXC zabawki
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Filtr gąbkowy do TT600R

Post autor: Dalti »

Zgadza się to olej przekładniowy .tez smaruje hipolem łańcuch a do filtra używałem 20w50 i jeździło w ttr bez problemu ,zresztą w serwisówce masz tam zalecane lub.....

NOTE: Rinse properly and dry perfectly by squeezing the filtering element, without twisting it!
4. Inspect: • Filtering element Damaged ➔ Replace. 5. Apply: • SAE 20W50 engine oil or special filter oil all over filter surface 6. Squeeze out: • Excess oil
NOTE: The filtering element should be wet but not dripping

hipolem bodajże smarowaliśmy tez filtr ,ale to były czasy jak nic nie było.
Pojeżdżę tym trochę a późnej nasączę K&N do filtrów zobaczę jaka różnica w ttr. w sumie zasada smarowania filtra jest po to żeby nie dostawał się piach i kusz :confetti: a nie inne właściwości ;) .


Czy ktoś z was używał tego zamiennika filtra powietrza (twinnAir) ? bo jest o polowe cieńszy ,na pewno robi to różnice .Stary polecał do kosza ,tylko kratkę wykorzystałem.
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Filtr gąbkowy do TT600R

Post autor: ArturS »

K&N to filtr bawełniany, tam się stosuje całkowicie inny olej do nasączania. Właściwie to nie olej, a płyn - z filtra gąbkowego spłynie chyba jak woda. Lepiej już zostać przy jakimkolwiek oleju.
Olej do filtrów gąbkowych ma taką zaletę, że jest lepki, dosłownie - ciągnie się jak rzadki klej. Zwykły olej takich właściwości niema. Minus jest taki, że filtr potrafi się zupełnie zabić po jednym dniu jazdy "jako drugi". Ten minus jest też plusem - jeśli syf nie zatrzyma się na filtrze, to znaczy że poleci dalej ;)
Nie polecam olejów do filtrów w sprayu, używałem wielu. Przy rozprężeniu robią za zamrażacz i trudno ocenić czy "już wystarczy", przez co łatwo przedobrzyć. Za cenę 400ml w sprayu można kupić 1l zwykłego lanego - taki wg mnie łatwiej dawkować i wystarcza na baaaardzo długo.
Zwykłym olejem silnikowym nasączałem filtr dwa razy, gdy trafił mi się dwutygodniowy wyjazd w wiecznym pyle i mała buteleczka z olejem do filtrów skończyła się po tygodniu (czyszczenie filtra co dwa dni). Czymś trzeba było się ratować. Na miejscu nie widzę potrzeby testowania wytrzymałości silnika na zapylenie ;)
Awatar użytkownika
Dalti
Po kostki w błocie
Posty: 217
Rejestracja: 13 lip 2016, 05:55
Motocykl: RX125,XL600V , TT600R ,530EXC zabawki
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Filtr gąbkowy do TT600R

Post autor: Dalti »

ArturS coś tam na półce, zostało do filtrów powietrza z tej firmy K&N. możliwe ze to nie do gąbkowych ,ale się kleji ,Dla mnie to jakiś glut z rozcieńczalnikami w spay.(air filter oil).20/50 mam pod dostatkiem .

ArturS Co masz na sklepie jakiś sprawdzony olej tylko nie w spray?
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Filtr gąbkowy do TT600R

Post autor: ArturS »

Najtaniej teraz wychodzi litrowy multiair, sam tego używam.
Awatar użytkownika
Dalti
Po kostki w błocie
Posty: 217
Rejestracja: 13 lip 2016, 05:55
Motocykl: RX125,XL600V , TT600R ,530EXC zabawki
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Filtr gąbkowy do TT600R

Post autor: Dalti »

ArturS pisze:Najtaniej teraz wychodzi litrowy multiair, sam tego używam.
Zamówione ,zapłacone
ODPOWIEDZ