nakrętka zębatki zdawczej tt/xt

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w TT
ODPOWIEDZ
giennios
Czyścioch
Posty: 6
Rejestracja: 09 kwie 2016, 05:50
Motocykl: TT600R
Lokalizacja: Radom

nakrętka zębatki zdawczej tt/xt

Post autor: giennios »

Witam.

Temat pojawiał się już na forum, ale postanowiłem go trochę odświeżyć.

Chodzi o nakrętkę zębatki zdawczej, która mimo, że była dobrze dokręcona i zabezpieczenie było na swoim miejscu postanowiła sobie pójść w p.... w czasie jazdy i nie została odnaleziona.


Macie jakieś patenty, gdzie jej szukać w przyzwoitej cenie? Oryginał ok. 100 zł. Dodam, że nr części to 901791855200

Dzięki i pozdrawiam, Grzesiek
kempes
Lubiący błoto
Posty: 34
Rejestracja: 16 paź 2016, 15:10
Motocykl: sv 650

Re: nakrętka zębatki zdawczej tt/xt

Post autor: kempes »

Ostatnio sam szukałem tej nakrętki. W intercarsie dobrali mi od piasty jakiegoś dostawczaka za 10 zł.
fryzjer

Re: nakrętka zębatki zdawczej tt/xt

Post autor: fryzjer »

Ta nakrętka ma gwint 18x1.
Cała filozofia polega na znalezieniu nakrętki z takim gwintem.Problemem może okazać się to podtoczenie.
Najprościej zamiast tego podtoczenia dobrać jakieś podkładki.
Inna możliwość to tokarz/frezer,ślusarz.Obojętnie który,oby z dostępem do tokarki/frezarki.Lub jak masz dostęp do maszyn to też możesz sobie taką wykonać
**********
Ja w swoim motocyklu mam taką dorobioną nakrętkę
Materiał jakiś gówniany,lepszego nie miałem,zresztą nakrętkę mam wklejoną na niebieski klej do gwintów.
Zębatka wklejona na klej dwuskładnikowy,ze względu na zużyty wałek.
Blaszane zabezpieczenie wywalone.Nakrętka wykonana na wzór,taki jak w załączniku.Dzięki szerokiemu kołnierzowi,nakrętka dociska większą płaszczyzną zębatkę.Oczywiście podtoczenie((Ten kanałek)),głębszy niż w standardowej nakrętce ze względu na brak blaszki zabezpieczającej.
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: nakrętka zębatki zdawczej tt/xt

Post autor: Gacek »

kempes pisze:Ostatnio sam szukałem tej nakrętki. W intercarsie dobrali mi od piasty jakiegoś dostawczaka za 10 zł.

W kraju "środka " zakup takiej nakrętki wychodzi jednostkowo w granicy 1 dolca i kilkunastu centów w dodatku polska poczta dostarczy ci to do rąk własnych :P.
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
ODPOWIEDZ