TT600s dziwne odpalanie.

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w TT
ODPOWIEDZ
nasiono
Lubiący błoto
Posty: 73
Rejestracja: 20 lis 2016, 21:21

TT600s dziwne odpalanie.

Post autor: nasiono »

Witam. Mam TT600s jest to pierwszy motocykl odpalany kopnikiem. I mam parę pytań odnośnie odpalania. Jak chwilę postoi ciężko mi go odpalić. Czy to normalne, że co kilka pełnych ruchów kopką pojawia się blokada nie do przełamania? Trzeba mocno naciskać na kopke i wtedy po mału pójdzie. Przy następnym ruchu taki sam opór jest w połowie a nastepne 3-4 razy już normalnie mogę kopać. Druga sprawa przy odpuszczaniu gazu przy średnich i wyższych obrotach strzela w wydech. Poprzedni właściciel zdemontował końcową rurke z tłumika. Gaźnik był w całości rozkręcony wyczyszczony do ostatniej śrubki powymieniane wszystko co się dało. Stan paliwa ustawiony na rurkę.
Jeszcze pytanie czy montował ktoś z Was "łamane" aluminiowe klamki tuningowe z all..... albo z chin? Z tego cow widzę po zdjęciach mimo że dedykowane do tt mają inne mocowania.
Pozdrawiam.
sparki83
Czyścioch
Posty: 2
Rejestracja: 14 maja 2017, 10:30
Motocykl: Yamaha XT600 90r 2KF

Re: TT600s dziwne odpalanie.

Post autor: sparki83 »

sprawdz czy odprężnik dobrze działa .
co do strzelania w wydech Ja mam założony praktycznie przelot i zdarza się ze strzela w wydech a nawet czasami ogniem zazieje .
kempes
Lubiący błoto
Posty: 34
Rejestracja: 16 paź 2016, 15:10
Motocykl: sv 650

Re: TT600s dziwne odpalanie.

Post autor: kempes »

Gdy tłok dochodzi do GMP w suwie sprężania to jest duży opór i to normalne. Następne ruchy idą lekko bo masz kolejne suwy. Sprawdź czy linka od dekompresatora jest prawidłowo ustawiona.
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: TT600s dziwne odpalanie.

Post autor: Gacek »

Co do kopania tt - to jak dla mnie na ile miałem okazję to masakra jak się tłok ustawi w niedogodnej pozycji względem pozycji kopniaka to stojąc na ziemi lewą ciężko to idzie (ale ja tez nie mam pewnie takiej wprawy bo w xt mam guzik 8-) ).
Strzały w wydech to normalny objaw jak się za kombinuje z koncówką :) .
Co o klamek z Ali... tez w swoim czasie oglądałem te oferty :| - chyba pewniej było by łyknąć cały zestaw z obejmami i pompą wychodzi jakies 20 baksów drożnej (ale będziesz miał mniejszy komfort utopienia grosza ) zawsze można to na spokojnie odsprzedać komuś w tej samej kwocie jak nie podejdzie wydajnosc pompy bo ceny na ten asortyment u nas są ...nie będę nazywał po imieniu :P .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
Dalti
Po kostki w błocie
Posty: 217
Rejestracja: 13 lip 2016, 05:55
Motocykl: RX125,XL600V , TT600R ,530EXC zabawki
Lokalizacja: Przemyśl

Re: TT600s dziwne odpalanie.

Post autor: Dalti »

nasiono pisze:Witam. Mam TT600s jest to pierwszy motocykl odpalany kopnikiem. I mam parę pytań odnośnie odpalania. Jak chwilę postoi ciężko mi go odpalić., że co kilka pełnych ruchów kopką pojawia się blokada nie do przełamania? Trzeba mocno naciskać na kopke i wtedy po mału pójdzie. Przy następnym ruchu taki sam opór jest w połowie a nastepne 3-4 razy już normalnie mogę kopać. Druga sprawa przy odpuszczaniu gazu przy średnich i wyższych obrotach strzela w wydech. Poprzedni właściciel zdemontował końcową rurke z tłumika. Gaźnik był w całości rozkręcony wyczyszczony do ostatniej śrubki powymieniane wszystko co się dało. Stan paliwa ustawiony na rurkę.
Jeszcze pytanie czy montował ktoś z Was "łamane" aluminiowe klamki tuningowe z all..... albo z chin? Z tego cow widzę po zdjęciach mimo że dedykowane do tt mają inne mocowania.
Pozdrawiam.

1. Czy to normalne - tak normalne ten piec lubi ciepło ,jak go wygasisz do tzw. ciepłej bułeczki ze go możesz dotknąć ręką(postój od 20< min) to musisz dać mu ssanie minimum 1/2.odpalaj bez włączonych świateł.

2. pojawia się blokada nie do przełamania?-za luźna linka dekompresatora lub ? rób to powoli to powinien być tłok w GMP po 2,5 raza,jak masz opór to dajesz z powrotem kopnik do góry i wtedy strzał .( nie odpalaj z podnóżka bo szkoda stopki, a w terenie nie będziesz umiał sobie poradzić)kopie z pół siedzącej pozycji mam 181 cm.
jeśli za szybko wachlujesz kopniakiem to to często przeskakujesz GMP.

3.Druga sprawa przy odpuszczaniu gazu przy średnich i wyższych obrotach strzela w wydech.

mnie nic nie strzela,czasami tylko jak dam za dużo jadu i odpuszczę do 0.
- nieszczelność króćców ssących
-nieszczelność pomiędzy kolektorem a silnikiem
- lewe powietrze
-filtr powietrza
-sam gaźnik jego zła regulacja. i wiele innych :facepalm: Gaźnik był w całości rozkręcony wyczyszczonyale czy w myjce ultradźwiękowej? śruba na dole gaźnika teikei odpowiada za ilość paliwa wolnych obrotów a nie mieszanki paliwowo -powietrznej . Rozkalibrowana dysza nr z tego co pamiętam nr50 możne się do tego przyczynić jak i sam kanał .(u mnie odkręcona jest do 6,2 obr. na 7,5 możliwych )czyszczenie tego kanału ,3 otworów łączących dysze wolnych obrotów/jałowych z gardzielą pomogły. Przestudiowałem i rozbierałem ten gaźnik Teikei dziatki razy nawet nie pytaj ile poszczególne części kosztują w serwisie yamaha.

4.łamane" aluminiowe klamki tuningowe z all..... albo z chin? nie, kupiłem na Gmoto i zeszlifowałem na krótszą o 15mm.te oryginalne źle współpracują z handbarani Acerbis .szkoda kasy na takie zabawy.poz :bananasaluta:
nasiono
Lubiący błoto
Posty: 73
Rejestracja: 20 lis 2016, 21:21

Re: TT600s dziwne odpalanie.

Post autor: nasiono »

Dzięki za podpowiedzi. Ustawiłem linkę dekompresatora, zwiększyłem poziom paliwa w gaźniku i podregulowałem śrubką ilość paliwa na jałowych. Odpala od razu, nie strzela w wydech. Została jedna rzecz. Poprzedni właściciel miał poprowadzony wężyk paliwowy pod kanapą obok amortyzatora. W połowie założony filterek paliwa z fiata 126p. Czasem po postoju przestawało lecieć paliwo. Sprawdziłem filterki w baku , wężyki - wszystko ok. Puściłem wężyk z filterkiem pod gaźnikiem - paliwo zaczęło płynąć jak powinno . Niestety przy tym ustawieniu wszystko lata i obija się o gorące części silnika. Zastanawiam się którędy fabrycznie był puszczony wężyk.

ps.Gaźnik był myty w myjce ultradźwiękowej oraz były wymieniane niezbędne elementy na nowe.
Awatar użytkownika
glina
Po ośki w błocie
Posty: 629
Rejestracja: 07 lut 2014, 12:10
Motocykl: była : TT600E 1998
jest : DRZ400E 2002
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: TT600s dziwne odpalanie.

Post autor: glina »

U mnie w TT600E (czyli ta sama rama co u Ciebie) mam od kupna przewód paliwowy poprowadzony nad gaźnikiem, ale bardziej od strony kanapy. Nic nie lata, bo przewód ma właściwą długość i blokuje go filtr paliwa ulokowany między ramą a górnym deklem gaźnika od części podciśnieniowej.
Awatar użytkownika
hondzior
Po kostki w błocie
Posty: 110
Rejestracja: 07 sie 2015, 19:16
Motocykl: yamaha xt600 2KF
Lokalizacja: Mordor

Re: TT600s dziwne odpalanie.

Post autor: hondzior »

Wydaje mi się że z tym odpalaniem to coś źle działasz. Pooglądaj sobie filmiki jak prawidłowo palić swój sprzęt. Ja robię tak że jak jest zimny, przekopuje go parę razy i gdy kopka dochodzi do tego momętu oporu cofam ją i wtedy strzał i motor cyka. Mam silnik po remącie i motorek można ręką odpalić. Sprawdzałem to osobiście a dla niewierzących za tydzień wrzucę filmik jak odpala ręką.
ODPOWIEDZ