Szarpanie powyżej jałowych.

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w TT
ODPOWIEDZ
nasiono
Lubiący błoto
Posty: 73
Rejestracja: 20 lis 2016, 21:21

Szarpanie powyżej jałowych.

Post autor: nasiono »

Witam.
Dziś po ~80km jazdy motocykl zaczął stopniowo szarpać, przerywać. Aż po 10 minutach jazda stała się niemożliwa. Szarpie na każdym biegu i na całym zakresie prędkości obrotowej za wyjątkiem biegu jałowego tam chodzi normalnie. Świeca była wymieniana 200km temu. Gaźnik był w zimie wyczyszczony i miał powymieniane niezbędne uszczelki i zaworki. Ostatnio był zwiększony poziom paliwa w gaźniku. Po tej operacji odzyskał moc i przestał strzelać w wydech. Wszystko chodziło bardzo dobrze aż do ostatniej chwili.
Spotkaliście się z czymś takim ?
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Szarpanie powyżej jałowych.

Post autor: Gacek »

Może problem leży po innej stronie np: instalacji jakaś " luźna masa" ? :roll: .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
Dalti
Po kostki w błocie
Posty: 217
Rejestracja: 13 lip 2016, 05:55
Motocykl: RX125,XL600V , TT600R ,530EXC zabawki
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Szarpanie powyżej jałowych.

Post autor: Dalti »

Miałem podobny problem chwilowo ale to z własnego błędu ,podłączenia czujnika neutrała .kabelek od N stykał się z jego obudową . Zobacz też czujnik stopki ,ja go zmostkowałem .Sprawdź jak się zachowują kontrolki czy np. N lampka nie miga/przerywa . Tylko u mnie było to w całym zakresie pracy silnika jak i na jałowych ,po prostu silnik gasł.
mallory

Re: Szarpanie powyżej jałowych.

Post autor: mallory »

Ja tak miałem z za małą dyszą główną... Ty też grzebałeś w gaźniku więc może coś tam jest nie tak... chociaż mówisz, że było później dobrze, więc to się nie zgadza...
nasiono
Lubiący błoto
Posty: 73
Rejestracja: 20 lis 2016, 21:21

Re: Szarpanie powyżej jałowych.

Post autor: nasiono »

Winnymi okazały się być przewody na cewce po tylu latach zrobiły się luźne.
ODPOWIEDZ