XT 600 3BT strzela

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w TT
ODPOWIEDZ
pawel1992xxx
Lubiący błoto
Posty: 31
Rejestracja: 03 gru 2016, 16:40

XT 600 3BT strzela

Post autor: pawel1992xxx »

Witam.

Motorek chodził bardzo dobrze, ale dzisiaj w drodze zgasł na wolnych obrotach. Teraz żeby zapalić trzeba dodać trochę gazu. Jak puszczam gaz to cały czas głośno strzela z tłumika i gaśnie na wolnych obrotach. A tak jak jadę to ma moc i nie kopci. Co to może być?

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
Damianos1
Lubiący błoto
Posty: 52
Rejestracja: 31 maja 2016, 20:13
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: XT 600 3BT strzela

Post autor: Damianos1 »

Ja tak miałem jak był syf w gaźniku. Wyczyść porządnie gaźnik i dysze.
pawel1992xxx
Lubiący błoto
Posty: 31
Rejestracja: 03 gru 2016, 16:40

Re: XT 600 3BT strzela

Post autor: pawel1992xxx »

Damianos1 pisze:Ja tak miałem jak był syf w gaźniku. Wyczyść porządnie gaźnik i dysze.
Zajrzałem do filtra, był cały zapchany sianem. Dodam jeszcze że to się stało jak zahamowalem gwałtownie. Mam nadzieję że to ten syf w gaźniku, a nie coś poważniejszego.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
Damianos1
Lubiący błoto
Posty: 52
Rejestracja: 31 maja 2016, 20:13
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: XT 600 3BT strzela

Post autor: Damianos1 »

To musisz wyczyścić filtr. Przydało by się też oczyścić airboxa. Jak ściągniesz gaźnik zobacz czy w króćcu ssącym jest czysto, jak nie to też go wyczyść. Czyszczenie gaźnika nie jest niczym trudnym i poważnym. Rozbierasz wszystko co się da i czyścisz (ja czyszczę w benzynie) można też przedmuchać gaźnik żeby być pewnym. I nie zapomnij wykręcić dyszy i ich przepłukać i przedmuchać :)
pawel1992xxx
Lubiący błoto
Posty: 31
Rejestracja: 03 gru 2016, 16:40

Re: XT 600 3BT strzela

Post autor: pawel1992xxx »

Damianos1 pisze:To musisz wyczyścić filtr. Przydało by się też oczyścić airboxa. Jak ściągniesz gaźnik zobacz czy w króćcu ssącym jest czysto, jak nie to też go wyczyść. Czyszczenie gaźnika nie jest niczym trudnym i poważnym. Rozbierasz wszystko co się da i czyścisz (ja czyszczę w benzynie) można też przedmuchać gaźnik żeby być pewnym. I nie zapomnij wykręcić dyszy i ich przepłukać i przedmuchać :)
Dzięki wielkie ;-) myślisz, że pomoże?

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
Damianos1
Lubiący błoto
Posty: 52
Rejestracja: 31 maja 2016, 20:13
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: XT 600 3BT strzela

Post autor: Damianos1 »

Myślę że tak ;) A jeśli nie to będziemy szukać dalej.
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: XT 600 3BT strzela

Post autor: ArturS »

Hamowanie raczej nie szkodzi silnikom ;) Jeśli będzie nadal strzelał, to wizualnie oceń króćce ssące, czy nie są popękane/rozwarstwione/itp, a dwa to poszarp kolektorem wydechowym. Jeśli z jakiegoś powodu nagle by się obluzował, to też będzie strzelał marchewami.

Siano w airboxie? Chyba musisz doszczelnić miejsce styku kanapy z airboxem lux zrobić tam jakiś fartuch, żeby nie waliło syfem pod kanapę. Do często powód zarżnięcia silników w 3TB 90-95 - błoto dosłownie przelewa się wprost do filtra powietrza, który też szczególnie dobrze doszczelniony nie jest.
pawel1992xxx
Lubiący błoto
Posty: 31
Rejestracja: 03 gru 2016, 16:40

Re: XT 600 3BT strzela

Post autor: pawel1992xxx »

Czyszczenie gaźnika pomogło ;-) Dzięki za pomoc.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
Damianos1
Lubiący błoto
Posty: 52
Rejestracja: 31 maja 2016, 20:13
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: XT 600 3BT strzela

Post autor: Damianos1 »

Polecam się na przyszłość :browar:
ODPOWIEDZ