Kopciuszek przy odpaleniu na ssaniu

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w TT
druid85
Czyścioch
Posty: 17
Rejestracja: 18 kwie 2016, 18:01
Motocykl: yamaha tt 600 belgarda 2001
Lokalizacja: Woj łódźkie

Kopciuszek przy odpaleniu na ssaniu

Post autor: druid85 »

Witam poszalalem ze swoją tt a mianowicie cała rama czarny mat w proszku i tylny zawias oraz lagi
Przemalowalem silnik, założyłem alusy sm i po wymianie oleju z mineralnego na minerał innej firmy kopci jak ciągnik. Złamalem też obojczyk bo poszalalem sm na trawie ;-). Moto pochodzi kilka min wypali olej z tłumika i przestaje kopcic jak się nagrzeje. Zauważyłem, że z obu wydechow przy cyl skapuje niespalony olej. Czy to uszczelniacze czy coś innego? Wcześniej przed wymiana czasami zakopcil lecz sporadycznie i na chwilę.
Awatar użytkownika
szakal
Lubiący błoto
Posty: 41
Rejestracja: 15 lut 2015, 13:51
Motocykl: TTR 600

Re: Kopciuszek przy odpaleniu na ssaniu

Post autor: szakal »

rozumiem ze kopci tylko na poczatku, przy odpaleniu na zimnym? sprawdz airbox czy przypadkiem z odmy olej nie rzyga przy odpaleniu zimnego, mam to samo
druid85
Czyścioch
Posty: 17
Rejestracja: 18 kwie 2016, 18:01
Motocykl: yamaha tt 600 belgarda 2001
Lokalizacja: Woj łódźkie

Re: Kopciuszek przy odpaleniu na ssaniu

Post autor: druid85 »

Tak przy odpaleniu kopci jak lokomotywa. Muszę uciekać z garażu bo zadyma na pół podwórka ;-). Jutro sprawdzę odme. Czy przy wymianie uszczelniaczy da się je wymienić nie demontujac silnika tylko ściągając góre bez głowicy?
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Kopciuszek przy odpaleniu na ssaniu

Post autor: Gacek »

Czuję ze jestes kolejnym fanem obwiniania za przecieki i dymy uszczelniaczy i w najbardziej ekonoicznym sposobem chciałbyś uzdrowić swój sprzęt :P .
Powiem ci tak zapomnij o sprytnych sposobach zerknij poszukaj jak na forum ludzie to robią - następnie odnieś sie do tego wg "serwis paka" . :P
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
druid85
Czyścioch
Posty: 17
Rejestracja: 18 kwie 2016, 18:01
Motocykl: yamaha tt 600 belgarda 2001
Lokalizacja: Woj łódźkie

Re: Kopciuszek przy odpaleniu na ssaniu

Post autor: druid85 »

No tak tylko co robią? Mogę polemizować co gdyby to gdyby tamto. Wiem, że moja tt była po remoncie lecz nie wiem co było wymienione bo była sprowadzona . Liczę na ludzi z forum, że nie powiedzą mi z fusów co zrobić ale naprowadza ew co sprawdzić. Po to są różne przypadki i ludzie z forum by pomagać. Gacek nie winie uszczelniaczy ale to są el metalowo-gumowe które niby ktoś uznał za sprawne przy remoncie i nie wiem czy wymienił.
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Kopciuszek przy odpaleniu na ssaniu

Post autor: Gacek »

W życiu jest tak ze słuchamy ludzi a mimo to każdy działa z własnego poziomu :| .
Jeżeli podejrzewasz ze puszczają ci uszczelniacze i to jest powód dymienia to postaraj się realnie zweryfikować taką tezę a następnie działaj ;) .Czy ktoś wymieniał uszczelniacze bez demontażu głowicy !!!! ? las rąk unosi się jak na koncertowym klipie i już masz gotową odpowiedz :lol: .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
druid85
Czyścioch
Posty: 17
Rejestracja: 18 kwie 2016, 18:01
Motocykl: yamaha tt 600 belgarda 2001
Lokalizacja: Woj łódźkie

Re: Kopciuszek przy odpaleniu na ssaniu

Post autor: druid85 »

Wczoraj odpaliłem Kopciuszka. Rano nie zakopcil. Odpaliłem po południu też nie kopcil. Odpaliłem rano nic, po południu znowu lokomotywa. Na drugi dzień nic. Nic zmierze kompresję i zrobię próbę olejową. Dodam, że z odmy nic nie pluje.
druid85
Czyścioch
Posty: 17
Rejestracja: 18 kwie 2016, 18:01
Motocykl: yamaha tt 600 belgarda 2001
Lokalizacja: Woj łódźkie

Re: Kopciuszek przy odpaleniu na ssaniu

Post autor: druid85 »

Witam zmierzylem ciśnienie sprezania 8,5bara i próba olejowa 8,5bara ale coś ten manometr ma chińską skalę i wymienię go bo coś za małe to ciśnienie. W kosiarce pokazał mi 4 bary ;-)
mallory

Re: Kopciuszek przy odpaleniu na ssaniu

Post autor: mallory »

Na ciepłym silniku i z otwartym gazem na maxa mierzysz? Żeby przepustnice nie blokowały napływu powietrza.
druid85
Czyścioch
Posty: 17
Rejestracja: 18 kwie 2016, 18:01
Motocykl: yamaha tt 600 belgarda 2001
Lokalizacja: Woj łódźkie

Re: Kopciuszek przy odpaleniu na ssaniu

Post autor: druid85 »

Tak właśnie dziś zrobiłem i nowy manometr klasowy nie ten chiński. Bez oleju 9,7 z olejem 11,5. Jeśli dobrze wyczytałem to nieszczelności układu pierścienie tłok, czyli remont góry?
ODPOWIEDZ