Ciśnienie oleju

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w TT
ODPOWIEDZ
nunnnek
Lubiący błoto
Posty: 25
Rejestracja: 19 lut 2018, 10:35
Motocykl: Yamaha TTR600

Ciśnienie oleju

Post autor: nunnnek »

Panowie mam mały problem,jest zerwany gwint w karterze dolnego mocowania dekla filtra oleju.Wiem że ta śruba jest specyficzna bo trzyma ciśnienie oleju ale z ciekawości wkręciłem dłuższą o mniejszej średnicy.I teraz pytanie czy nie będzie problemu z smarowaniem???Dodam tylko że jak robiłem próbę ciśnienia oleju to wyszło ok ponad 2 m na wężyku jedyne co mnie martwi to niewielka ilość pęcherzyków powietrza.
nunnnek
Lubiący błoto
Posty: 25
Rejestracja: 19 lut 2018, 10:35
Motocykl: Yamaha TTR600

Re: Ciśnienie oleju

Post autor: nunnnek »

I jeszcze jedno pytanie z innej beczki.Czy przekładki tarcz sprzęgła podejdą o xt czy muszą być od ttr? Bo nie mogę znajść dedykowanych do ttr bo wiem że te sprzęgła były inne niż w xt na pewno są krótsze sprężyny.Z góry dziękuje za odp :) :facepalm:
mallory

Re: Ciśnienie oleju

Post autor: mallory »

nunnnek pisze:Panowie mam mały problem,jest zerwany gwint w karterze dolnego mocowania dekla filtra oleju.Wiem że ta śruba jest specyficzna bo trzyma ciśnienie oleju ale z ciekawości wkręciłem dłuższą o mniejszej średnicy.I teraz pytanie czy nie będzie problemu z smarowaniem???Dodam tylko że jak robiłem próbę ciśnienia oleju to wyszło ok ponad 2 m na wężyku jedyne co mnie martwi to niewielka ilość pęcherzyków powietrza.

Str 23.
http://150.254.222.97/serwisowki/XT600_XT600Z_82-84.pdf

Może być mniejsza średnica - nie wpływa to na ciśnienie. Może co najwyżej trudniej uszczelnić dekielek i trochę się przesączy.
nunnnek
Lubiący błoto
Posty: 25
Rejestracja: 19 lut 2018, 10:35
Motocykl: Yamaha TTR600

Re: Ciśnienie oleju

Post autor: nunnnek »

Dzięki kolego już mi lepiej :D
ODPOWIEDZ