Kiedy przestać wykręcić śrubkę od mieszanki? :)

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w TT
Fajama
Po kostki w błocie
Posty: 146
Rejestracja: 18 sie 2016, 17:56
Motocykl: Yamaha TT600 S 1996r

Kiedy przestać wykręcić śrubkę od mieszanki? :)

Post autor: Fajama »

Glupie pytanie, kiedy już pozostaje wam kręcenie śrubką od mieszanki to czym sie sugerujecie? Na co zwracanie uwagę? Kiedy przestajecie wykręcać? :D

Co sie bedzie działo jesli wykrece za dużo a co gdy za malo? :biker:

Pozdrawiam!
Fajama
Po kostki w błocie
Posty: 146
Rejestracja: 18 sie 2016, 17:56
Motocykl: Yamaha TT600 S 1996r

Re: Kiedy przestać wykręcać śrubkę od mieszanki? :)

Post autor: Fajama »

Wiadomość do moderatora: proszę o poprawę słowa w tytule "wykręcić" na "wykręcać". :?
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Kiedy przestać wykręcić śrubkę od mieszanki? :)

Post autor: Gacek »

Ja krecę tym z rególy jak przy ogledzinach swiecy coś wyłazi , ew jak cisnienie a raczej pora roku sie zmienia :) .
Jak sama nazwa wskazuje regulujesz tym skład mieszanki jak podawana do cylindra .
Mało wykrecona to zubozenie mieszanki -wykrecona wiecej wzbogacenie składu.
Tyle ze robić moge to praktycznie w kazdej chwili bo dorobiłem sobie pokretło byle w łapki nie parzyło :lol: .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
Dalti
Po kostki w błocie
Posty: 217
Rejestracja: 13 lip 2016, 05:55
Motocykl: RX125,XL600V , TT600R ,530EXC zabawki
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Kiedy przestać wykręcić śrubkę od mieszanki? :)

Post autor: Dalti »

Glupie pytanie, kiedy już pozostaje wam kręcenie śrubką od mieszanki to czym sie sugerujecie? Na co zwracanie uwagę? Kiedy przestajecie wykręcać? :D

Co sie bedzie działo jesli wykrece za dużo a co gdy za malo? :biker:
Pozdrawiam!

Nie takie głupie.
jaki gaznik ?
od tamtej pory rozebrałem parę innych gaźników ,ale z tego co pamiętam jest to jest Teikei jak i w ttr mechaniczny synchronizowany z podciśnieniowym CV to ta śruba regulacji wzboga/zubożenia (odkręcając przepuszcza więcej paliwa 2.5 -max 7obr .pózniej wyskakuje)odpowiada za prace silnika w dużej mierze wolnych/jałowych obrotów lub odpuszczania gazu ,(kanał dyszy wolnych obrotów gaźnika mechanicznego) .Najlepszym jej ustawieniem jest optymalna praca silnika przy minimalnym podkręceniu obrotów gaźnika przepustnicy , tu wiele użytkowników popełnia błąd podkręcając obr. co powoduje zbyt duże okopcenie świec .Za kolor świecy(kopcone/palone) odpowiada wiele innych czynników ale to już odrębny temat.
Ja krecę tym z rególy jak przy ogledzinach swiecy coś wyłazi , ew jak cisnienie a raczej pora roku się
Gacek o jakim ty ciśnieniu piszesz czy pory roku bo moja ttra po rozgrzaniu czy zima czy lato i na wysokości 1.5 kilmeta chodzi idealnie !? no chyba ze na jakiś wyżynach można by było się zacząć z tym bawić. ;)
Fajama
Po kostki w błocie
Posty: 146
Rejestracja: 18 sie 2016, 17:56
Motocykl: Yamaha TT600 S 1996r

Re: Kiedy przestać wykręcić śrubkę od mieszanki? :)

Post autor: Fajama »

Czyli ona ma sie nijak do wysokich obrotów? Jezeli jadac długo na max gazie i nagle wciskając sprzęgło to motor spada z obrotów tak nisko ze gaśnie, nie zatrzyma się na swoich obrotach to od czego to? :)
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Kiedy przestać wykręcić śrubkę od mieszanki? :)

Post autor: Gacek »

Fajama pisze:Czyli ona ma sie nijak do wysokich obrotów? Jezeli jadac długo na max gazie i nagle wciskając sprzęgło to motor spada z obrotów tak nisko ze gaśnie, nie zatrzyma się na swoich obrotach to od czego to? :)
Ta śruba reguluje skład mieszanki w całym zakresie obrotów .
Jak wystepują u ciebie takie perypetie (ja opisałeś ) to moze zerknij na poziom paliwa ew droznosć kanałow zasilajacych , tylko najlepiej na ile sie da bezinwazyjnie :) .
Moze tez istniec opcja ze zapłon ci nawala i przy zejsciu z obrotów brakuje iskry .
Dalti sprawa krutko nazywajac wygladają tak - zimne pory roku pali z ssaniem zrobi sie cieplej lub rzadsze powietrze i trza go np palić bez ssania bo inaczej ma czasami problemy zaskoczyć :roll: .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
Dalti
Po kostki w błocie
Posty: 217
Rejestracja: 13 lip 2016, 05:55
Motocykl: RX125,XL600V , TT600R ,530EXC zabawki
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Kiedy przestać wykręcić śrubkę od mieszanki? :)

Post autor: Dalti »

Ta śrubą(skład mieszanki) regulujemy wyłącznie skład mieszanki paliwa/powietrza (w tym przypadku ilość paliwa do gardzieli przy zamkniętej przepustnicy )Regulujemy obroty „wolne” żeby po odpuszczeniu gazu i zamknięciu przepustnicy silnik nie zgasł. Z boku gaźnika jest pokrętło\śruba do regulacji obrotów (powiedzmy wysokich, gaźnika )jest niczym innym jak zwiększenie ich poprzez podniesienie przepustnicy (możesz to samo zrobić lekko przekręcić rollgazem-jak niektórym spadają obroty to je podtrzymują ) W praktyce rzadko da się ustawić dobre obr. tylko śrubą od mieszanki i regulujemy je regulacją od obrotów żeby były prawidłowe. To tez odpowiada za to ze podczas odpuszczenia gazu czy wciskając sprzęgło silnik nie zgasł
Fajama
Po kostki w błocie
Posty: 146
Rejestracja: 18 sie 2016, 17:56
Motocykl: Yamaha TT600 S 1996r

Re: Kiedy przestać wykręcić śrubkę od mieszanki? :)

Post autor: Fajama »

Poziom ustawiłem w ten sposób:
https://photos.app.goo.gl/BYtEiEH74CBRTMGd9
Fajama
Po kostki w błocie
Posty: 146
Rejestracja: 18 sie 2016, 17:56
Motocykl: Yamaha TT600 S 1996r

Re: Kiedy przestać wykręcić śrubkę od mieszanki? :)

Post autor: Fajama »

Przypomniało mi sie, mam odme ktora biegnie od bloku do filtra powietrza ale wlasnie w taki sposób ze omija filtr powietrza i cały syf leci do gaznika.. Czy mogę ja poprowadzić gdzieś indziej? Co z otworem przy filtrze? Będzie sie dalo wyregulować gaźnik?
Ostatnio zmieniony 21 maja 2018, 09:44 przez Fajama, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Kiedy przestać wykręcić śrubkę od mieszanki? :)

Post autor: Gacek »

Fajama to o czym piszesz to standart w xt i innych ;) .
Wracając do tematu problemów z gasnieciem - zagladałes w jakim stanie masz membrankę odpowiedzialną za
dystrybucję powietrza pod dysze ? .Moze tam coś szwankuje i przy zejsciach z obrotów nie otwiera ci kanału napowietrzjaceego :roll: .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
ODPOWIEDZ