Podniesienie mocy w yamaha tt600e :)

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w TT
ODPOWIEDZ
Fajama
Po kostki w błocie
Posty: 146
Rejestracja: 18 sie 2016, 17:56
Motocykl: Yamaha TT600 S 1996r

Podniesienie mocy w yamaha tt600e :)

Post autor: Fajama »

Witam, za jakiś czas będę robił remont silnika, mam pytanie czy są jakieś może ostre wałki do tt600e? Bo nie mogę znaleźć sklepu. Myślałem jeszcze nad jakimś lepszym zestawem dysz do gaźnika, ktoś robił taką zmianę może? Chciałbym podczas remontu podnieść trochę moc w tt, głównie chciałbym zwiększyć chociaż trochę ten moment obrotowy, a wszystko dlatego że przejechałem sie xr650 :)

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
glina
Po ośki w błocie
Posty: 629
Rejestracja: 07 lut 2014, 12:10
Motocykl: była : TT600E 1998
jest : DRZ400E 2002
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: Podniesienie mocy w yamaha tt600e :)

Post autor: glina »

1. Są ostre wałki. Np. tutaj : https://www.off-the-road.de/index.php?l ... ram=TT-600
2. Ja miałem Dynojet. Różnica ledwie odczuwalna.
3. Patrząc na koszta takich zmian to lepiej po prostu kupić xr650, bo wątpie, że taki kloc jak tt600 zbliży się do parametrów Hondy.
Fajama
Po kostki w błocie
Posty: 146
Rejestracja: 18 sie 2016, 17:56
Motocykl: Yamaha TT600 S 1996r

Re: Podniesienie mocy w yamaha tt600e :)

Post autor: Fajama »

Nie załamuj mnie :p A dyszami iglicami itp nic nie da się zrobić by przybyło trochę momentu?

Honda trochę droższa jest jakby zmieniać moto dlatego zaczynam od najtańszego wyjścia :)
Awatar użytkownika
glina
Po ośki w błocie
Posty: 629
Rejestracja: 07 lut 2014, 12:10
Motocykl: była : TT600E 1998
jest : DRZ400E 2002
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: Podniesienie mocy w yamaha tt600e :)

Post autor: glina »

Poczytaj sobie niemieckie forum Yamahy TTR jak mi nie wierzysz :)

Można się bawić, ale proporcja wsadzonej kasy do wzrostu osiągów jest po prostu śmieszna. Dlaczego niektórzy rzeźbią z innymi gaźnikami ? Bo w tym ciężko coś sensownego wymodzić. Są akcesoryjne, dwuczęściowy keihiny, czy mikuni, ale kosztują tyle co połowa motocykla. Najtańszy sposób to po prostu zmienić przełożenia na krótsze. Chyba, że masz zdolności manualne. Gość z advrider.com wsadził bodajże jednoczęściowy keihin, ale musiał dorobiać krócieć 2 wyjścia z cylindra do jednego wejścia gaźnika. Dodatkowo airbox musiał modyfikować. Podobno efekt był ok.

Jeśli chodzi o części tuningowe/akcesoryjne to jeszcze jest kedo.com (ale nic stamtąd nie brałem)
mazi
Administrator
Posty: 1006
Rejestracja: 24 gru 2009, 11:58
Lokalizacja: LU

Re: Podniesienie mocy w yamaha tt600e :)

Post autor: mazi »

Polecanie XR650 w dzisiejszych czasach to już nic dobrego... Gdzie taką kupić w stanie nadającym się do czegokolwiek...

Jeżeli mocy mało to lekki mod gaźnika + bigbore tłok. Wtedy motocykl zaczyna jechać. Jednak bez mechanicznego gaźnika nadal reakcja jest dalece odbiegająca od tego co dzieje się na mechaniku...

Przeróbka na pojedyńczy gaźnik tak w przypadku TTR jak i XT jest przeróbką dalece inwazyjną.
---
Pozdrawiam
mazi
Fajama
Po kostki w błocie
Posty: 146
Rejestracja: 18 sie 2016, 17:56
Motocykl: Yamaha TT600 S 1996r

Re: Podniesienie mocy w yamaha tt600e :)

Post autor: Fajama »

Hmm, A macie coś porobione z gaźnikami? Da sie go jakoś odmulić?
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Podniesienie mocy w yamaha tt600e :)

Post autor: Gacek »

Uczepiłes sie tych gaxników jak rzep psiego ogona :lol: .
Jak by to wszystko od gaxników zalezało :) .
Najprosciej to zapodaj nadtlenek azotu w dolot :P .
Nie odpowiem ci na pw bo zadajesz tendencjne ukierunkowane pod swoje ja pytania ;) .
W całym watku który zapodałeś- zacytowałes opisałem co i jaki ma wpływ :| .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Fajama
Po kostki w błocie
Posty: 146
Rejestracja: 18 sie 2016, 17:56
Motocykl: Yamaha TT600 S 1996r

Re: Podniesienie mocy w yamaha tt600e :)

Post autor: Fajama »

Gacek pisze:...
Nie odpowiem ci na pw bo zadajesz tendencjne ukierunkowane pod swoje ja pytania ;) .
W całym watku który zapodałeś- zacytowałes opisałem co i jaki ma wpływ :| .
Nie odpowiedziałeś na pw tylko tu a wynik końcowy taki sam tylko że inni muszą tracić czas na czytanie treści nic nie wynoszących do tego tematu. :browar:

Nigdy nie miałem takiego motocykla. Zawsze wski max. Po prostu myślałem że da się coś wyciągnąć z tych "nowszych" konstrukcji za sensowną cenę. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Podniesienie mocy w yamaha tt600e :)

Post autor: Gacek »

Fajama pisze:
Gacek pisze:...
Nie odpowiem ci na pw bo zadajesz tendencjne ukierunkowane pod swoje ja pytania ;) .
W całym watku który zapodałeś- zacytowałes opisałem co i jaki ma wpływ :| .
Nie odpowiedziałeś na pw tylko tu a wynik końcowy taki sam tylko że inni muszą tracić czas na czytanie treści nic nie wynoszących do tego tematu. :browar:

Nigdy nie miałem takiego motocykla. Zawsze wski max. Po prostu myślałem że da się coś wyciągnąć z tych "nowszych" konstrukcji za sensowną cenę. Pozdrawiam
Bo da się :)
tyle ze są to kombinacje z rególy mało odczuwalne .
Na dzien dobry kolektor wydechowy samo mocowanie do cylindra - z rególy ulega zaprasowaniu uszczelka która skutecznie ogranicza laminarny przepływ spalin - pomijajac kryzę w która w kazdy układ jest wkomponowana :lol: .POwer bomb czyi taka mała komora rozprezna wypływajacych spalin w kolektorze .
Kolejno jadąc korekta kanałow dolotowo- wydechowych tzw polerka , z gaxnikami mozesz rozwiercić w podcisnieniowej
przepustnicy otwór na wiekszą srednicę , na dolotach do gaxnika zastosować listki boyesen ograniczajace turbulencję zasysanego powietrza ,air box powiekszenie dolotów powietrza . Ja to wszystko popełniłem i po zastosowaniu odczówałem róznicę ale na dzisiaj tego nie czuję bo stało się to z czasem powrzednim chlebkiem ze tak nazwe a nadal z xt nie zrobiła się xr 650 r :P .
Nie wnoszę do postu nic bo po prostu nie mam ochoty dublować czegoś co już istnieje na tym forum popełniłem wyjatek w stosunku do ciebie - o tym co nie przetestowane realnie w czasie nawet nie bedę sie wypowidał :slinka:
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Fajama
Po kostki w błocie
Posty: 146
Rejestracja: 18 sie 2016, 17:56
Motocykl: Yamaha TT600 S 1996r

Re: Podniesienie mocy w yamaha tt600e :)

Post autor: Fajama »

Od początku nie chciałem zmieniać tt w xr i to jeszcze w R :D okej. Wszystko jasne
ODPOWIEDZ