Ttr problem z gwintami w cylindrze

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w TT
ODPOWIEDZ
Masterski
Lubiący błoto
Posty: 35
Rejestracja: 19 sty 2019, 20:14
Motocykl: Yamaha Ttr 600

Ttr problem z gwintami w cylindrze

Post autor: Masterski »

Cześć najprawdopodobniej puściły mi gwinty z prawej strony w cylindrze przez co mam taki efekt https://youtu.be/M2xwNWs-RHM wcześniej było to samo ale jakiś mechanik rozebrał to i ponoć gwinty były pozrywane nagwintował nowe twierdząc że tam już nie ma miejsca na kolejne gwintowanie że jak teraz pości to już cylinder do zmiany nie wiem czy są jakieś sposoby na nowy gwint skoro ponoć nie ma tam już miejsca na nie i mam pytanie czy cylinder z jakiejś xt podejdzie do Ttr z 2003 roku ?
Ostatnio zmieniony 05 mar 2019, 07:24 przez Masterski, łącznie zmieniany 1 raz.
qpa
Po ośki w błocie
Posty: 888
Rejestracja: 12 lis 2010, 18:31

Re: Ttr problem z gwintami w cylindrze

Post autor: qpa »

Z prawej strony puściły, podejdzie cylinder z oznaczeniem 2kf
michcio1985
Po kostki w błocie
Posty: 121
Rejestracja: 05 paź 2015, 19:49
Motocykl: XT 600
Lokalizacja: Suwałki

Re: Ttr problem z gwintami w cylindrze

Post autor: michcio1985 »

2kf to głowice, każdy cylinder z oznaczeniem 3aj podejdzie
qpa
Po ośki w błocie
Posty: 888
Rejestracja: 12 lis 2010, 18:31

Re: Ttr problem z gwintami w cylindrze

Post autor: qpa »

michcio1985 pisze:2kf to głowice, każdy cylinder z oznaczeniem 3aj podejdzie

Masz rację, za szybko napisałem :) Ogólnie podejdzie każdy cylinder z szerokim rozstawem szpilek, i z miejscem po lewej stornie nad napinaczem na śrubę m6
Masterski
Lubiący błoto
Posty: 35
Rejestracja: 19 sty 2019, 20:14
Motocykl: Yamaha Ttr 600

Re: Ttr problem z gwintami w cylindrze

Post autor: Masterski »

Już właśnie miałem pytać gdzie to oznaczenie 2kf skoro u siebie mam 3aj czyli może w 1000 zł się wyrobie ze wszystkim a co myślicie o takim https://allegro.pl/oferta/tlok-cylinder ... witemShare i tak musi pójść do szlifu
Awatar użytkownika
terenowiecc
Administrator
Posty: 1734
Rejestracja: 24 gru 2009, 10:19
Motocykl: LC4
Lokalizacja: LCH

Re: Ttr problem z gwintami w cylindrze

Post autor: terenowiecc »

Te gwinty można było uratować ale nie w taki sposób jak ten "mechanik" to zrobił...

Rozbierz i oceń/wrzuć fotki jak to wygląda, może obejdzie się bez zmiany cylindra.
Masterski
Lubiący błoto
Posty: 35
Rejestracja: 19 sty 2019, 20:14
Motocykl: Yamaha Ttr 600

Re: Ttr problem z gwintami w cylindrze

Post autor: Masterski »

Niby to nic trudnego ale żaden ze mnie mechanik sprzęgło sam sobie wymieniłem ale już z rozbieraniem pieca nie chce rozrzadu przestawić i nie wiem czy nie zostawię już tego kuzynowi który się w to bawi pozatym w niedzielę jadę do Belgii to nie będę miał czasu żeby co kolwiek zrobić jak coś to wrzucę fotki tych gwintów jak wyglądają
ODPOWIEDZ