Co ile olej po remoncie?

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w TT
Kaskader
Czyścioch
Posty: 6
Rejestracja: 14 mar 2019, 19:52
Motocykl: Yamaha xtx

Co ile olej po remoncie?

Post autor: Kaskader »

Przymierzam się do zakupu xt600. Jest na olx jeden niebieski z 2000r z Podkarpacia po remoncie, nowy tłok i jakoś tak. Chłopak zmienił olej po 1000km od remontu na nowy teram ma juz prawie 900km i szykuje sie na zmiane po raz 2. Moje pytanie, czy to nie za duże przebiegi między wymianami? Ile jeszcze razy przydało by się zmienić olej na już docelowy? Czy valvoline 20v40 jako.docelowy bedzie ok?
rademenez
Po kostki w błocie
Posty: 112
Rejestracja: 12 lut 2012, 15:55
Motocykl: TTR 600

Re: Co ile olej po remoncie?

Post autor: rademenez »

Pierwsza wymiana po remoncie do 50 km ,następna po ok 300 km a następnie docelowy,ja leje 10W50 Valvoline bo obecnie chyba najtańszy.
Kaskader
Czyścioch
Posty: 6
Rejestracja: 14 mar 2019, 19:52
Motocykl: Yamaha xtx

Re: Co ile olej po remoncie?

Post autor: Kaskader »

Czyli raczej sie nie pchac jak pierwsza wymoane zrobil po 1000?
Kaskader
Czyścioch
Posty: 6
Rejestracja: 14 mar 2019, 19:52
Motocykl: Yamaha xtx

Re: Co ile olej po remoncie?

Post autor: Kaskader »

Nikt nic nie doradzi? Jutro jadę oglądac.
Awatar użytkownika
terenowiecc
Administrator
Posty: 1734
Rejestracja: 24 gru 2009, 10:19
Motocykl: LC4
Lokalizacja: LCH

Re: Co ile olej po remoncie?

Post autor: terenowiecc »

Hej,

tymi wymianami oleju aż tak bym się nie sugerował. Większy problem, to że chłopak wrzucił tłok Wossnera a z tego co da się zaobserwować na forum, to raczej jeden z gorszych wyborów obecnie do XT 600 bo spory odsetek użytkowników ma problemy z pierścieniami. Zwróć szczególną uwagę czy tam nie ma jakiegokolwiek niebieskiego dymka z komina, nawet najmniejszego.
Cena przesadzona, moim zdaniem nie warto.

Mateusz
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Co ile olej po remoncie?

Post autor: ArturS »

Ja pierwszy olej wymieniam po 30-50km, zależy jak wyjdzie pierwsza jazda. Kolejny po 200-300km i trzeci już docelowy. Właściwie już po kilku km jazdy z oleju jest srebrzanka, drugi olej to można powiedzieć bardziej płukanka.

Z działającym Wossnerem znam tylko jeden przypadek, ale jeszcze nie dojechał do 2tys.km od remontu (przez dwa lata), trudno powiedzieć co dalej będzie się działo.
Kaskader
Czyścioch
Posty: 6
Rejestracja: 14 mar 2019, 19:52
Motocykl: Yamaha xtx

Re: Co ile olej po remoncie?

Post autor: Kaskader »

Cena mysle ze 6500 byla by docelowa. Ale rzeczywiscie z tym wosnerem tez czytalem ze jest jakis lipny.
nunnnek
Lubiący błoto
Posty: 25
Rejestracja: 19 lut 2018, 10:35
Motocykl: Yamaha TTR600

Re: Co ile olej po remoncie?

Post autor: nunnnek »

Wossner to konkretny sprzęt sam mam i jest o wiele lepiej niż na TK cos tam tylko olej to posdtawa. Pierwszy zlałem po 50 km drugi po 300 a trzeci po 800 km i przy tej ostatniej zmianie było widać najwięcej opiłków i dopiero docelowy.
Masterski
Lubiący błoto
Posty: 35
Rejestracja: 19 sty 2019, 20:14
Motocykl: Yamaha Ttr 600

Re: Co ile olej po remoncie?

Post autor: Masterski »

dołączę się do tematu bo właśnie wysłałem cylinder do chłopaków z Wojtala Garage i pisali mi że zrobią mi szlif pod tłok wossnera za 550zł ale skoro jest z nimi taka lipa to jaki najlepiej tłok założyć ?
Kaskader
Czyścioch
Posty: 6
Rejestracja: 14 mar 2019, 19:52
Motocykl: Yamaha xtx

Re: Co ile olej po remoncie?

Post autor: Kaskader »

No to jak gosc zrobil pierwsza wymiane po 1000 to odpuszcze temat.
ODPOWIEDZ