TT600 nie reguje na przycisk rozrusznika ale odpala

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w TT
fryzjer

Re: TT600 nie reguje na przycisk rozrusznika ale odpala

Post autor: fryzjer »

No to teraz zostaje sprawdzić,czy w ogóle prąd dochodzi do guzika startera.
Szkoda tylko tych 8 dych.
MarcinM
Lubiący błoto
Posty: 58
Rejestracja: 04 lis 2018, 10:52
Motocykl: Xt600 34l
Lokalizacja: głogów-polkowice-okolice

Re: TT600 nie reguje na przycisk rozrusznika ale odpala

Post autor: MarcinM »

a jak sprawdzałeś ?bo najlepiej to z miernika minusowy do silnika lub ramy a plusowy do jednego a później drugiego cienkiego w chwili wciskania przycisku startera, a jak to nic nie pokarze to przycisk rozrusznika-często się upalają styki i czasami wystarczy tylko papierem ściernym przetrzeć i hula a przy okazji na włączonej stacyjce zmierzyć napięcie na obu kabelkach przy przycisku jeden powinien mieć plus cały czas a drugi po wciśnięciu przycisku,następnie wyłącznik zapłonu nad przyciskiem rozrusznika,zasada taka sama jak przy przycisku aż w końcu znajdziesz stałe plus na włączonej stacyjce
MarcinM
Lubiący błoto
Posty: 58
Rejestracja: 04 lis 2018, 10:52
Motocykl: Xt600 34l
Lokalizacja: głogów-polkowice-okolice

Re: TT600 nie reguje na przycisk rozrusznika ale odpala

Post autor: MarcinM »

a jeszcze jedno,nie znam tego modelu ale czy tam nie ma czasami przy klamce sprzęgła czujnika,często jest to praktykowane
takie zabezpieczenie że bez wciśnięcia sprzęgła nie odpali,raz w intruderze kolega rozebrał połowę moto bo mu przestał odpalać a padł właśnie ten czujnik :facepalm:
Awatar użytkownika
Fabio1991
Czyścioch
Posty: 11
Rejestracja: 02 paź 2012, 17:03
Motocykl: Yamaha TT600E Belgarda

Re: TT600 nie reguje na przycisk rozrusznika ale odpala

Post autor: Fabio1991 »

Po podaniu prądu kabelkami bezpośrednio na małe śrubki przekaźnika motor kręci.
Czyli wywaliłem 8 dych na elektromagnes który jest sprawny :/
Odnosnie zabezpieczenia przy sprzęgle, u mnie kręcił zarówno na wcisniętym jak i puszczonym sprzęgle wiec chyba nie to.


Do przycisku przy manetce prowadzą przez kostkę 4 kabelki. Chciałem sie temu przyjrzeć bliżej zarówno przy stykach przycisku jak i w samym przycisku ale rozkręcenie tego plastiku przy manetce może być problemem bo te śruby na imbus są już praktycznie okrągłe pomimo, iż nigdy ich nie odkręcałem.
Obrazek
fryzjer

Re: TT600 nie reguje na przycisk rozrusznika ale odpala

Post autor: fryzjer »

Wiesz co Fabio.Już się pogubiłem co nazywasz przekaźnikiem.
Tę metalową puszeczkę,czy plastikową kostkę

A tego guzika,przy kierownicy wcale nie musisz rozbierać.Wystarczy,że poszukasz najbliższych konektorów i na nich wykonasz sobie pomiary.
Awatar użytkownika
Fabio1991
Czyścioch
Posty: 11
Rejestracja: 02 paź 2012, 17:03
Motocykl: Yamaha TT600E Belgarda

Re: TT600 nie reguje na przycisk rozrusznika ale odpala

Post autor: Fabio1991 »

Przekaźnik - miałem na mysli metalową puszkę z elektromagnesem w środku :P


Od przycisku służącego do kręcenia rozrusznikiem prowadzą 4 kabelki do kostki pod kierownicą. Dziś wziąłem dwużyłowy kabelek i poprowadziłem go od dwóch małych śrubek na przekazniku do właśnie tej kostki - podpinając go do dwóch z czterech pinów.

Po wcisnięciu przycisku rozrusznik kręci :D
Obrazek
MarcinM
Lubiący błoto
Posty: 58
Rejestracja: 04 lis 2018, 10:52
Motocykl: Xt600 34l
Lokalizacja: głogów-polkowice-okolice

Re: TT600 nie reguje na przycisk rozrusznika ale odpala

Post autor: MarcinM »

no to już sprawca znany-szkoda tylko że kasa poszła na marne-pośpiech to zły i kosztowny doradca :bananaevil:
Awatar użytkownika
Fabio1991
Czyścioch
Posty: 11
Rejestracja: 02 paź 2012, 17:03
Motocykl: Yamaha TT600E Belgarda

Re: TT600 nie reguje na przycisk rozrusznika ale odpala

Post autor: Fabio1991 »

Widocznie to był błąd z tym kablem. Moto odpalilo kilkanaście razy po czym coś cyklo z tyl przy akumulatorze i zgasło wszystko razem z dioda luzu. Dopiero po godzinie gdy podłączyłem aku spowrotem zaczął w ogóle reagować na stacyjke... chyba poprostu oddam go jednak do elektryka.
Obrazek
ODPOWIEDZ